Aktuality

Janotka a Krajčovič nově asistenty u repre. Je to čest, shodují se

Janotka a Krajčovič nově asistenty u repre. Je to čest, shodují se

10.07.2020 / SCM

Mládežničtí trenéři SK Sigma Olomouc Tomáš Janotka a Jan Krajčovič budou nově působit u reprezentací České republiky. Tomáš Janotka bude vykonávat pozici asistenta trenéra Davida Holoubka u reprezentační U18, Jan Krajčovič bude asistentem trenéra Jiřího Skály u U16.

„Být součástí realizačního týmu reprezentace je pro mě pocta. Nesmírně si této nabídky vážím a v momentě, kdy mě nový trenér reprezentace U18 David Holoubek oslovil, tak jsem příliš dlouho neváhal,“ řekl trenér Tomáš Janotka, který v Sigmě vede nejstarší dorostenecký tým U19.

Podobně to vidí i trenér naší U16 Jan Krajčovič. „Je to obrovská čest pro kohokoliv, kdo takovou příležitost dostane. Já to vnímám úplně stejně. Beru to jako příležitost poznat něco nového a také jako další krok v mé kariéře. Působit u reprezentace je to nejvíc, čeho může trenér dosáhnout. Vážím si toho, že jsem takovou nabídku dostal. Budu se snažit poznat toho co nejvíce a přenést si to každodenní práce v klubu.“

Pro oba nadějné trenéry budou mít získané reprezentační zkušenosti velkou cenu. To se bude týkat i celé klubové akademie. „Jsem přesvědčený, že získám zkušenosti, které jen tak někde nenajdu. Určitě to bude inspirativní. Můžu poznat kluky z celé republiky, zjistit, jak trénují v jiných klubech. Těším se také na to, že uvidím konfrontaci českých hráčů s evropskými a vytvořím si náhled, jak na tom jsme,“ uvedl Krajčovič.

„Věřím, že to pro mě bude další skvělá zkušenost, stejně jako jsme měli možnost se Sigmou hrát Youth League - mládežnickou Ligu mistrů. Budu moct porovnat práci ostatních zahraničních týmů, budu mít srovnání a uvidím konfrontaci českých hráčů s těmi zahraničními. Čeká mě spolupráce s novým trenérem. Poznám jeho vnímání fotbalu, trenérské myšlení a názory z hlediska individuálních kvalit hráčů, taktiky, psychologie a komunikace se samotnými hráči a toto vše uvidím v kontextu s mým úhlem pohledu na fotbal. Vnímám to jako další posun a možnost obohatit se a nabrat nové trenérské zkušenosti. Sám ale samozřejmě budu chtít přispět a dělat maximum pro to, abychom hráče na srazech vždycky dobře připravili a naladili tak, abychom byli úspěšní. Velký přínos vidím v tom, že budeme u věkové kategorie 2003, kterou na Sigmě trénuju a mám pod drobnohledem. Proto naším cílem je připravit a nachystat hráče tak, abychom vychovávali hráče konkurenceschopné v jakékoliv české mládežnické reprezentaci a následně do velkého fotbalu.“

Trenérští kolegové mají kromě nových angažmá u reprezentací ještě jednu společnou věc – studium trenérské profi licence. Tomáše Janotku čeká v říjnu závěrečná zkouška UEFA Profi licence, která umožňuje vést týmy dospělých a mládežníků na nejvyšší úrovni. Jan Krajčovič se na podzim vrhne do studia nejvyšší licence pro mládež.

Oběma trenérům držíme palce ve studiu, práci u reprezentace i naší akademie. V příštím týdnu si na klubovém webu budete moci přečíst obsáhlé rozhovory s oběma trenéry.


janotka-tomas.jpg
krajcovic-jan.jpg

SCM - další aktuality:

U18 v Hradci prohrála, U16 remizovalaU18 v Hradci prohrála, U16 remizovala
| 10.08.2020
Povzbuzení před začátkem ligy pro U17. Hradec porazila 3:1Povzbuzení před začátkem ligy pro U17. Hradec porazila 3:1
| 09.08.2020
U19 prohrála v generálce s Hradcem KrálovéU19 prohrála v generálce s Hradcem Králové
| 09.08.2020
Dorostence čekají poslední zápasy letní přípravy Dorostence čekají poslední zápasy letní přípravy
| 06.08.2020
Týmy U18 a U16 odehrály přátelská utkání se SlováckemTýmy U18 a U16 odehrály přátelská utkání se Slováckem
| 03.08.2020
U17 vyhrála v BrněU17 vyhrála v Brně
| 01.08.2020
U19 těsně prohrála se Zbrojovkou BrnoU19 těsně prohrála se Zbrojovkou Brno
| 31.07.2020
U16 nasázela Opavě 14 branek!U16 nasázela Opavě 14 branek!
| 31.07.2020
Zlatý kahan: U19 padla ve finále na penaltyZlatý kahan: U19 padla ve finále na penalty
| 26.07.2020
Týmy U18 a U16 se utkaly s Rapidem VídeňTýmy U18 a U16 se utkaly s Rapidem Vídeň
| 25.07.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná