Aktuality

David Houska: Ještě nic nevzdáváme

David Houska: Ještě nic nevzdáváme

11.06.2020 / A tým

Záložník SK Sigma Olomouc David Houska proti Mladé Boleslavi začal tak, jak skončil proti Baníku. Jeho branka ze 30. minuty však tentokrát byla brankou vítěznou. Po výhře 2:0 Sigma před posledním kolem udržela naději na postup do Skupiny o Evropu.

Poprvé po koronavirové pauze Sigma zvítězila. Cítíš úlevu?

Určitě. Je to výborný pocit, protože jsme na výhru čekali dlouho. Víc, než jsme chtěli. Potřebovali jsme vyhrát i pro naše sebevědomí. Už poslední zápas s Baníkem byl herně velmi dobrý, ale zase to bylo za 0 bodů. Proti Boleslavi se nám konečně vše sešlo, jak výkon, tak bodový zisk, takže jsme určitě spokojení.

Bylo ve tvé pozici těžké zakončit?

Už před tím jsem tam měl dvě, tři střely, které byly buď zblokované, nebo šly mimo. Před gólem jsem uspěl v osobním souboji, zpracoval jsem míč a snažil jsem se střelu co nejvíce tlačit k zemi tak, abych trefil bránu, což se povedlo. Takže super.

Po první půli mohla Sigma vést vyšším rozdílem.

Byla škoda, že jsme nevyužili naše šance. První poločas jsme odehráli velmi dobře. Měli jsme dobrý pohyb, věřili jsme si na balónu. Šancí jsme měli spoustu. Skóre 2:0 po poločase by s ohledem na náš výkon slušelo asi více. Ale jsem rád, že jsme po změně stran udrželi nulu vzadu a dovedli zápas do vítězného konce.

Sigma udržela naději na postup do Skupiny o Evropu. Cítíte, že naděje ještě žije?

Vnímáme to. Nic ještě nebalíme. Víme, že je před námi složitý úkol. Musíme porazit Plzeň a Boleslav musí prohrát v Karviné. Ale dokud šance je, tak věříme. Kdybychom hráli ve Skupině o záchranu, i pro tu bude důležité nahrát si nějaké body. Myslím, že tohle vítězství má velkou cenu.

V dalším kole čeká Sigmu Plzeň. Bude to hodně náročný zápas?

Ano. Plzeň hraje výborně. Dávají spoustu gólů. Ve všech utkáních byli velice dominantní na míči. Proti Plzni nás čeká hodně práce. Je potřeba se na ně kvalitně připravit.
A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná