Houska s Chytilem sestřelili klokany. Sigma porazila Bohemians 3:0!

11.09.2020 / A tým

Trenér Radoslav Látal se poprvé v této sezóně postavil na lavičku. Proti Bohemians vyslal takřka totožnou sestavu, která hrála před reprezentační přestávkou na Letné proti Spartě, jen místo Šimona Falty nastoupil Pablo González.

Hanáci se proti klokanům dlouho nemohli dostat do tempa. V úvodních minutách měli více ze hry hráči Bohemians, a v 18. minutě po Vaníčkově náběhu Hronek jen těsně minul bránu. Postupem hry se i Sigma dostávala do tempa. Aktivní byl zejména David Houska, který v 28. minutě protáhl Le Gianga. Houskovi zdatně sekundoval Pablo González, ale neujala se jeho hlavička z minuty 31., ani tečovaná střela o pár chvil později. A tak skóre otevřel ve 42. minutě David Houska, který se před šestnáctkou napřáhl, a krásně zatočená střela zapadla za bezmocného Le Gianga. Houska prostřelil gólmana klokanů jako vůbec první hráč v této sezóně FORTUNA:LIGY.

Po změně stran už to byla Sigma, kdo přebral otěže zápasu a k nebezpečným šancím docházelo takřka výhradně před Le Giangem. Hned ve 46. minutě se Hanáci dali do obléhání svatyně hostí, ale Nešpor, Houska ani Breite se ke střele nedostali, zakončil až Martin Hála, jehož střela šajtlí po zemi jen těsně minula pravou tyč. O pět minut později připravil David Houska palebnou pozici pro Radima Breiteho. Jeho rána mířila těsně nad břevno. Za další dvě minuty to byl opět Houska, který byl takřka neustále hrozbou pro obranu Bohemians, kdo ohrozil Le Gianga. Jeho rána však nejprve orazítkovala pravou tyč, David se ještě dostal k dorážce, ale odkrytou bránu přestřelil.

Tlak Sigmy gradoval, ale ani hlavička Romana Hubníka v 59. minutě brankou neskončila. V dalším průběhu hry Hanáci přeci jen z tempa ubrali. S vědomím jednobrankového vedení se přestali bezhlavě hnát do útoku, a přenechali na pár minut iniciativu hostům. Ti však Aleše Mandouse příliš neprověřili.

Trenér Látal oživil hru střídajícími hráči. Upozornili na sebe zejména Pavel Zifčák a Mojmír Chytil. Po faulu na Zifčáka z 83. minuty proměnil nařízený pokutový kop David Houska, který Sigmě zajistil uklidňující náskok. V nastaveném čase se po rychlém brejku z levé stany prosadil i Mojmír Chytil.

Sigma Olomouc tak porazila Bohemians Praha 3:0. V příštím utkání čeká Sigmu moravské derby proti Zbrojovce Brno. Hrát se bude v neděli 20. září.

Hodnocení trenéra Látala: „Jsme velice šťastní, že se nám dnes utkání podařilo dotáhnout do vítězného konce. Na začátku prvního poločasu jsme byli velmi nervózní, byl to takový boj. Chyby jsme se dopustili hned ve 20. minutě, kde Pablo ztratil míč v přechodové fázi. To byla velká šance Bohemky, kterou jsme ale ustáli. Dá se říct, že to byla jediná šance, do které jsme Bohemku pustili. Poté se nám podařilo vstřelit gól, což nás uklidnilo, zvláště, když to bylo před koncem poločasu. Ve druhém poločase musím kluky pochválit, hráli jsme to, co jsme si plánovali. Měli jsme spoustu šancí a musím říct, že i v obranné fázi jsme dobře pracovali, do ničeho jsme je nepustili. To je ten rozdíl z minulé sezóny, kdy jsme v těchto zápasech remizovali. Teď už cítím, že mužstvo je vzadu pevně postavené, příchod Romana Hubníka nám strašně pomohl.“

Hodnocení trenéra Klusáčka: „Utkání mělo své tempo, a to hlavně v prvním poločase, kdy obě mužstva byla aktivní, i když my jsme se nedostávali tolik do zakončení. Rozhodla první branka, která podle mých informací byla trochu sporná. Ve druhém poločase jsme nedokázali být nebezpeční směrem dopředu a Sigma v závěru vítězství potvrdila.“

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905  2:0 (1:0)

Branky: 42. a 85. (z pen.) Houska, 90.+1 Chytil.

Rozhodčí: Jan Cihlář – Ivo Nádvorník, Zdeněk Dobrovolný.

ŽK: Radoslav Látal, Jemelka – Jindřišek, Vaníček, Hůlka.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák (87. Látal) – Zahradníček (87. Chytil), Breite, Houska (90. Daněk), González (80. Falta) – Nešpor (80. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians Praha: Le Giang – Dostál (86. Krch), Bederka, Hůlka, Bartek – Hronek (77. Květ), Vacek, Jindřišek, Levin (64. Keita), Vaníček (86. Hašek) – Puškáč (77. Nečas). Trenér: Luděk Klusáček.

Diváci: 2337 diváků.

Sestřih

Profesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkenduProfesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkendu
| 28.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou