Béčko inkasovalo v závěru a prohrálo se Slováckem

11.10.2020 / B tým

V rámci 10. kola Moravskoslezské fotbalové ligy přivítal náš B tým vedoucí celek soutěže Slovácko B. Hosté šli do vedení už ve 3. minutě, kdy se prosadil jejich kapitán Srubek. Olomoučtí dokázali brzy zareagovat díky brance Florenta Poulola z rohového kopu. Rozuzlení přišlo těsně před koncem zápasu. Ve vápně nikým nehlídaný Mareček prostřelil brankáře Trefila. Béčko tak prohrálo se Slováckem 1:2.

Oba týmy nastoupily s několika hráči ligových kádrů v sestavách. Za domácí se představili Jan Štěrba, Florent Poulolo, Martin Sladký, Kryštof Daněk, Radek Látal, Jáchym Šíp nebo brankář Jakub Trefil. Na druhé straně to byli třeba Patrik Hellebrand, Filip Kubala, Jakub Rezek nebo Daniel Mareček.

Slovácko se ujalo vedení ve 3. minutě po rohovém kopu. Ten gólově zakončil kapitán Jaromír Srubek. Sigma se nenechala zahanbit a na úvodní branku Slovácka brzy odpověděla. Přetažený rohový kop našel Látala, ten vrátil míč do malého vápna, kde se nejlépe zorientoval francouzský obránce Florent Poulolo, který nekompromisně uklidil míč do sítě.

Po vyrovnání se obě mužstva snažila o kombinační fotbal, jenž se odehrával především mezi oběma šestnáctkami. Ve 41. minutě zahrozilo Slovácko. Nadějné střely hráčů v bílém, ale byly zblokovány pozornou obranou domácích. Na konci prvního poločasu se ještě připomněl hlavičkou Mojmír Chytil.

Na začátku druhé půle se výborným zákrokem prezentoval Jakub Trefil, který vytáhl dalekonosnou střelu hráče Slovácka. O pět minut později byl Trefil znovu v akci, když na něj mířil Pernica, toho však tváří v tvář olomoucký brankář vychytal.

Sigma se snažila vytvářet tlak, ale nebezpečené bylo i Slovácko. Dařily se jim rychlé kontry, které musely hasit obránci Sigmy nebo brankář Trefil. I přesto utkání směřovalo k remíze, jenže zbytečným rohem Sigma umožnila Slovácku zůstat poblíž vápna. Odražený míč po rohovém kopu ukořistilo Slovácko, míč se dostal na pravou stranu z pohledu soupeře, odkud přišla přízemní přihrávka do malého vápna. Ta našla na nikým nehlídaného Marečka, který měl snadnou úlohu a z blízka propálil bezmocného gólmana Olomouce..

Sigma B prohrála se Slováckem B 1:2. Stejně jako ostatní sportovní týmy jí čeká minimálně čtrnáctidenní pauza.

Hodnocení trenéra Chromého: „Soupeř v dnešním utkání potvrdil své kvality. Ve svých řadách má spoustu kvalitních hráčů. Od začátku se hrálo velmi bojovné utkání, kdy šlo o každý vyhraný nebo prohraný souboj. Od toho se utkání odvíjelo. Dostali jsme lacinou branku od hráče, kterého jsme měli osobně hlídat. Věděli jsme, že jejich kapitán je velmi dobrý hlavičkář. Bohužel našeho hráče přetlačil a přeskočil. Bohužel ta situace vznikla podobně jako při druhém inkasovaném gólu, kdy jsme vyprodukovali zbytečný roh, ze kterých zkrátka padají branky. Podobně tomu bylo i na 1:2. Vytvářeli jsme si tlak, branka visela ve vzduchu. Pak přišel brejk soupeře a další zbytečný roh. Po odvráceném rohu jsme propadli v souboji jedna na jedna a dostali na 1:2.“

SK Sigma Olomouc B – 1. FC Slovácko B  1:2 (1:1)

Branky: 14. Poulolo – 3. Srubek, 88. Mareček. Rozhodčí: Macrineanu – Pfeifer, Havlín. ŽK: Grygar – Suchý.

Sigma B: Trefil – Látal, Štěrba (46. David), Poulolo, Sladký – Galus M. (81. Grečmal), Grygar, Chytil, Daněk, Šíp (89. Baďura) – Radič (73. Fiala). Trenér: Augustin Chromý.

Slovácko B: Borek – Suchý, Srubek, Mareček, Olšanský, Kohút, Kostka, Hellebrand (73. Juroška), Kubala (89. Polášek), Vecheta (52. Pernica), Rezek (52. Melekestsev). Trenér: Jiří Saňák.

Sestřih

Ohlasy - Augustin Chromý a Jýchym Šíp

Béčko inkasovalo v závěru a prohrálo se SlováckemBéčko inkasovalo v závěru a prohrálo se Slováckem
| 11.10.2020
Béčko podlehlo Dolnímu BenešovuBéčko podlehlo Dolnímu Benešovu
| 05.10.2020
Nedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odloženNedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odložen
| 26.09.2020
Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod
| 19.09.2020
B-tým porazil Hlučín. Prosadili se Šíp a RadičB-tým porazil Hlučín. Prosadili se Šíp a Radič
| 13.09.2020
Ondřej Hapal podepsal novou dvouletou smlouvuOndřej Hapal podepsal novou dvouletou smlouvu
| 11.09.2020
B-tým: Góly Radiče a Yunise na výhru v Ostravě nestačilyB-tým: Góly Radiče a Yunise na výhru v Ostravě nestačily
| 09.09.2020
B-tým veze ze Zlína bod za remízu 2:2B-tým veze ze Zlína bod za remízu 2:2
| 04.09.2020
B-tým nestačil v domácím prostředí na RosiceB-tým nestačil v domácím prostředí na Rosice