Aktuality

Trenér Látal: Musíme se odrazit od utkání s Boleslaví či Baníkem

Trenér Látal: Musíme se odrazit od utkání s Boleslaví či Baníkem

14.06.2020 / A tým

Po odehrání 30. kol FORTUNA:LIGY se Sigma aktuálně nachází na 11. příčce. Není však čas zahálet. Tenér olomouckých fotbalistů teď musí své svěřence připravit na další důležitý duel - semifinále poháru, který Hanáci odehrají již tuto středu. Kouč Látal věří, že je na čem stavět: „Je se určitě o co opřít. Musíme navázat na výkony v utkání s Boleslaví nebo Baníkem. Hráči na to mají,“ řekl.

Trenére, bylo vaším záměrem v dnešním utkání šetřit některé hráče, kteří běžně nastupují v základní sestavě?

Ano, do zápasu jsme vstoupili přesně takto. Vsadili jsme vše na jednu kartu – na středeční pohár. Proto jsme dnes chtěli hráče pošetřit, aby byli připravení, protože někteří odehráli všechny zápasy po restartu ligy. Záměrem také bylo vystřídat Jemelku a Chytila o poločase. Nebylo to kvůli výkonu, ale kvůli tomu, aby se šetřili. Chtěl jsme také otestovat hráče, kteří patří do kádru a nenastupují tak často. Proto jsme jim dnes dali šanci a myslím, že nezklamali.

Stopeři dnes odvedli dobrou práci, Plzeň do více nebezpečných akcí nepustili. A to včetně Honzy Štěrby, kterému se proti Baníku příliš nedařilo.

Ano, je to tak. Pokud bychom v prvním poločase neudělali hrubku na naší levé straně, kde jsme nedostoupili hráče a navíc se míč nešťastně neodrazil od našeho hráče, Plzeň by více šancí neměla, i když nás tlačila. Honzovi jsem dal šanci, protože chybu udělá každý. Stopeři dnes odvedli dobré výkony, a to i Lukáš Greššák, který se pak ve druhém poločase stáhl na tuto pozici.

Po základní části ligy se Sigma nachází na 11. místě. Jak se dá sezóna v tuto chvíli zhodnotit?

Teď sezónu hodnotit nechci. Sezóna se ještě bude vyvíjet a záleží také na tom, jestli postoupíme do finále poháru. Zklamání na naší straně samozřejmě je, teď ale nechci nic hodnotit, když ještě není konec.

Jak těžké teď bude namotivovat hráče do středečního pohárového utkání?

Klukům jsem řekl, že se musíme odrazit od zápasů, které jsme odehráli v Boleslavi nebo s Baníkem. A myslím si, že ani dnešní druhý poločas nebyl špatný. Musíme navázat na výkony v těchto utkání, protože hráči na to mají. Je se určitě o co opřít. Chceme do toho dát všechno a za každou cenu uspět.
A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná