Vítězná tečka na závěr přípravy. Sigma zdolala Prostějov 3:0

15.08.2020 / A tým

Týden před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY zdolali fotbalisté SK Sigma Olomouc hráče druholigového Prostějova 3:0. V první půli Sigmu k vítězství nasměroval Martin Nešpor. Po změně stran přidal branku Michal Vepřek. Třetí gól si hosté, za něž nastoupila trojice Sigmáků Langer, Matoušek a Spáčil, která v Prostějově hostuje, vstřelili sami.

Trenér Radoslav Látal nemohl do zápasu počítat ze zdravotních důvodů s Vítem Benešem, Janem Štěrbou, Milanem Kerbrem (zranění zad), Radkem Látalem a Václavem Jemelkou (oba lehká svalová zranění).

Sigmáci měli od úvodních minut herní převahu. Hosté se snažili hrozit z brejků. Již ve 2. minutě mohl otevřít skóre Mojmír Chytil po centru Pabla Gonzáleze, ale bránící Zikl byl pozorný. O chvíli později ze standardky pálil Zahradníček po zemi vedle pravé tyče. Úvodní tlak Sigmy přinesl ovoce v 9. minutě, kdy Martin Nešpor vystihl špatnou rozehrávku Prostějova, běžel sám na Muchu a bez milosti jej propálil.

I nadále se hrálo převážně před bránou hostujícího celku. Na centr Pabla Gonzáleze po pěkné akci z 12. minuty si však nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů naběhnout. Sám Pablo vystrašil Muchu ve 26. minutě, kdy míč napálil k pravé tyči. Hosté hrozili sporadicky, jako například ve 31. minutě, kdy orazítkovali tyč Mandousovy brány. Poté to ještě dvakrát zkusil Pablo González. Zejména jeho tvrdá rána z 25 metrů ze 35. minuty přiměla Muchu k parádnímu zákroku.

Ani po změně stran, kam oba trenéři poslali řadu čerstvých hráčů, se obraz hry příliš nezměnil. Sigma se i nadále snažila kombinací vypracovat šance, hosté hrozili zejména z brejků. K ohrožení Mandousovy brány se hosté dostali ve 49. minutě, kdy Zikl jen těsně minul. Z následné protiakce mohl na rozdíl dvou branek zvýšit Radič, ale i on přestřelil. Aleš Mandous musel v 54. minutě zasahovat po ráně Omaleho ze standardky.

O dva góly to bylo v minutě 57., kdy se uvolnil Martin Hála. Ač faulován, tak udržel míč a pokračoval v akci, a nahrál nabíhajícímu Radičovi. Ten ještě obranu a brankáře nepropálil, dorážející Vepřek však ano. Ve zbývajícím čase se zápas dohrával. V 73. minutě se Dominik Radič mohl poprvé zapsat mezi střelce. Neproměnil však penaltu. A tak na konečných 3:0 se výsledek dostal v 80. minutě, kdy si po rychlé akci Sigmy hosté dali vlastní gól.

Sigma Olomouc porazila v posledním utkání letní přípravy Prostějov 3:0. Za týden již v ostrém ligovém utkání přivítají Hanáci na Andrově stadionu Liberec. Zápas se bude hrát v sobotu 22. srpna od 17:00.

Hodnocení trenéra Látala: „Na můj vkus bylo v dnešním utkání ještě hodně chyb. Několikrát jsme soupeře pustili do brejkových situací, kterými nás mohl potrestat. Vítězství jsme však potřebovali, hlavně proto, abychom získali sebevědomí před startem ligy. Těší mě i nula vzadu.“

SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov  3:0 (1:0)

Branky: 9. Nešpor, 57. Vepřek, 80. Sečkář (vl.)

Rozhodčí: Jakub Vojkovský – Jakub Mojžíš, Jakub Bureš.

ŽK: Bialek.

Sigma Olomouc: Mandous – Sladký (46. Hála), Greššák, Hubník (75. Sladký), Vepřek (63. Zmrzlý) – González (46. Falta), Breite, Houska, Chytil (63. Daněk), Zahradníček (63. Zifčák) – Nešpor (46. Radič). Trenér: Radoslav Látal.

Prostějov: Mucha – Schuster, Bialek (46. Machynek), Stříž, Šmehyl – Onale, Kopřiva (56. Spáčil), Zapletal, Matoušek (46. Langer), Píchal (56. Fokaidis) – Zikl. Trenér: Pavel Šustr.

Sestřih

Profesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkenduProfesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkendu
| 28.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou