První výhra v sezóně. Béčko porazilo Uničov 2:0

16.08.2020 / B tým

Druhé utkání po sobě odehrálo béčko v rámci Moravskoslezské fotbalové ligy na domácím hřišti. Tentokrát vyzvalo Uničov, jako obvykle s několika odchovanci Sigmy v sestavě. Po prvním bezbrankovém poločase se Olomoučtí prosadili na začátku druhé půle, když v rychlém sledu zajistili vítězství Zmrzlý a Daněk.

V prvním poločase se obě mužstva snažila hrát kombinační fotbal, více na míči však byli domácí. První střelu na bránu si ale připsali Uničovští, povedený volej však Reichl vytěsnil. Poté se více začali dostávat do zakončení hráči v modrém. Nejprve pálil z první Grygar, jeho střela minula bránu brankáře Uvízla. Zajímavý střelecký pokus z 20 metrů předvedl ve 22. minutě Pavel Zifčák. Jeho svižná střela ale pouze proletěla kolem pravé tyče. Ve 34. minutě se znovu připomněl Zifčák, když si naskočil na roh Zmrzlého. Jeho hlavička minula břevno uničovské brány.

Další zajímavý moment přišel ve 41. minutě. Michal Galus si navedl míč do středu hřiště, zpoza vápna vystřelil a teč uničovského obránce vystrašila brankáře Uvízla. Míč totiž skončil těsně nad. Na závěr prvního poločasu ještě Uničov zahrozil z rohového kopu. Na hlavičku soupeře byl ale Reichl připraven.

Do druhé půle vstoupila Sigma aktivně a byla za to odměněna. Zifčák přiťuknul ve vápně míč na nabíhajícího Zmrzlého a ten propálil brankáře Uvízla. V 53. minutě se tak poprvé na světelné tabuli měnilo skóre.

Hráči v modrém byli nadále při chuti, a tak se skóre brzy znovu změnilo. Šíp našel ve vápně Daňka, který přízemní střelou prostřelil uničovského gólmana. V 60. minutě šla tedy Sigma do vedení 2:0. V 68. minutě se do dobré šance dostal Vichta. Ten se pokoušel obstřelit brankáře Reichla, obstřelil však i olomouckou bránu.

Třetí branku mohli sigmáci přidat v 70. minutě. Grygar potáhl středem hřiště míč, vypálil, jeho střela jen orazítkovala levou tyč. V poslední desetiminutovce Sigma ještě několikrát zahrozila, branku už ale diváci neviděli. Svěřenci trenéra Chromého si tak připsali první vítězství v sezóně.

Příští mistrovské utkání čeká B-tým v neděli 23.srpna od 16:30 na hřišti Uherského Brodu.

Hodnocení trenéra Chromého: „V dnešním zápase nastoupila sestava, kterou jsme s trenéry skládali až po včerejším zápase A-týmu. V tomto složení, jak už to u béčka bývá zvykem, jsme dnes hráli poprvé. Chyběly nám tak některé automatismy u dvojic hráčů, které se ve stabilizované sestavě normálně vyskytují. Proto nám to občas „drhlo“. Kluky ale musím pochválit, že v těžkých podmínkách a s velice těžkým soupeřem, to zvládli. Uničov má ve svém kádru hráče, kteří jsou na třetí ligu nadstandardní, například Ambrozek, Bača, Vichta, a proto je dnešní vítězství vydřené. Rozhodly dvě dobře zahrané situace a efektivita.“

SK Sigma Olomouc B – SK Uničov  2:0 (0:0)

Branky: 53. Zmrzlý, 60. Daněk.

Rozhodčí: Ivan Vostrejž – Jaroslav Kolář, Jiří Slabý.

ŽK: Grygar, Zmrzlý – Bača, Ambrozek.

Sigma B: Reichl – Diblík, Kotouč, Neuer, Galus M. – Zifčák, Grygar (82. Hausknecht), Zmrzlý, Daněk (90. Fiala), Šíp (67. Grečmal) – Yunis. Trenér: Augustin Chromý.

Uničov: Uvízl – Purzitidis, Koutný, Krayzel, Můčka – Krč (60. Kasal), Ambrozek, Bača, Svoboda (60. Vasiljev), Vichta – Komenda. Trenér: Dušan Žmolík.

Sestřih

Béčko inkasovalo v závěru a prohrálo se SlováckemBéčko inkasovalo v závěru a prohrálo se Slováckem
| 11.10.2020
Béčko podlehlo Dolnímu BenešovuBéčko podlehlo Dolnímu Benešovu
| 05.10.2020
Nedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odloženNedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odložen
| 26.09.2020
Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod
| 19.09.2020
B-tým porazil Hlučín. Prosadili se Šíp a RadičB-tým porazil Hlučín. Prosadili se Šíp a Radič
| 13.09.2020
Ondřej Hapal podepsal novou dvouletou smlouvuOndřej Hapal podepsal novou dvouletou smlouvu
| 11.09.2020
B-tým: Góly Radiče a Yunise na výhru v Ostravě nestačilyB-tým: Góly Radiče a Yunise na výhru v Ostravě nestačily
| 09.09.2020
B-tým veze ze Zlína bod za remízu 2:2B-tým veze ze Zlína bod za remízu 2:2
| 04.09.2020
B-tým nestačil v domácím prostředí na RosiceB-tým nestačil v domácím prostředí na Rosice