Kouč U19 Janotka po přípravě: Věřím, že nastartujeme vítěznou šňůru

19.02.2020 / SCM

Zimní přípravu zakončila devatenáctka povedenou generálkou proti rakouskému St. Pöltenu. Svěřenci trenéra Janotky v ní zvítězili vysoko 6:1. Bývalý obránce Sigmy a současný trenér U19 je s průběhem přípravného období spokojený. „Splnili jsme všechny cíle, které jsme si naplánovali. Soustředění proběhlo také v pořádku. Kluci pracovali s velkou chutí a nasazením. Jedinou kaňkou jsou dvě dlouhodobější zranění Tomáše Černého a Radima Machaly," uvedl.

Tým do 19 let zaznamenal v přípravě 5 výher a 3 prohry. „Dařilo se nám hlavně v ofenzivě, 27 branek v 8 utkáních není špatnou vizitkou. Rezervy jsem naopak viděl v defenzivě. Obdrželi jsme 17 branek, což je vzhledem ke kvalitě mužstva hodně. Nicméně naše forma v posledních zápasech gradovala. Pevně věřím, že jsme dobře připraveni na jarní část sezóny,“ řekl Tomáš Janotka.

Prvním soupeřem Sigmy U19 bude v jarní části Celostátní dorostenecké ligy SFC Opava. „Čeká nás zarputilý soupeř. Podzimní utkání s Opavou pro nás bylo velkým testem z hlediska hlavně silové připravenosti. Věřím, že tento zápas zvládneme a nastartujeme vítěznou šňůru tak, jako na podzim,“ dodal.

Devatenáctka nastoupí proti Opavě už tuto sobotu 22. 2. od 11:00 na umělé trávě v Řepčíně.

Souhrn zápasů v zimní přípravě

SK Sigma Olomouc U19 - FK Pardubice U19 2:5 (0:3)

Branky: 58. Galus L., 86. Javora - 2. a 34. Balog, 36. Štichauer, 51. Juliš, 80. Polívka.

Sestava: Obzina (45. Stoppen) - Twardzik (70. Malacka), Javora (45. Pavelka), Bednár (45. Sklenář), Slavíček (70. Javora) - Vymětalík (70. Hadaš) - Fiala (45. Hausknecht), Hausknecht (30. Hapal) - Hadaš (45. Moussa), Machala (30. Galus L.), Malacka (60. Machala).

SK Sigma Olomouc U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (0:1)

Branky: 47. a 53. Hausknecht - 2., 62. Dostál, 58. vlastní.

1. poločas: Stoppen - Twardzik, Javora, Sklenář, Slavíček - Fiala, Nováček, Hausknecht - Machala (25. Hapal), Galus, Malacka.

2. poločas: Obzina - Twardzik (70. Sklenář), Pavelka, Bednár, Řezník - Fiala (70. Slavíček), Hausknecht (70. Javora), Hapal - Hadaš, Galus (70. Malacka), Šidlík.

SK Sigma Olomouc U19 - SK Hranice "A" 2:1 (1:0)

Branky: 13. Hapal O., 65. Galus L. - 50. Šustal.

1. poločas: Obzina - Twardzik, Sklenář, Bednár, Řezník - Nováček, Vymětalík, Hapal - Hadaš, Fiala, Šidlík.

2. poločas: Obzina - Twardzik (68. Sklenář), Pavelka, Javora, Řezník (68. Bednár) - Nováček (68. Hapal), Vymětalík (68. Fiala), Hausknecht - Moussa, Galus L., Šidlík (68. Hadaš).

SK Sigma Olomouc U19 – FC Spartak Trnava U19 3:2 (1:0)

Branky: 38. Řezník, 78. Šidlík, 82. Malacka.

1. poločas: Stoppen – Twardzik, Sklenář, Bednár, Řezník – Nováček, Vymětalík, Fiala – Hausknecht, Galus L., Hadaš.

2. poločas: Stoppen – Twardzik (68. Javora), Pavelka, Sklenář, Řezník (68. Bednář) – Nováček (68. Hadaš), Vymětalík, Fiala (65. Hausknecht) – Malacka, Galus L. (68. Moussa), Šidlík.

SK Sigma Olomouc U19 – AS Trenčín U19 1:3 (0:1)

Branka: 45. Nováček.

1. poločas: Stoppen – Twardzik, Pavelka, Bednár, Řezník – Nováček, Vymětalík, Hausknecht – Hadaš, Fiala, Šidlík.

2. poločas: Stoppen (60. Obzina) – Twardzik (68. Pavelka), Javora, Sklenář, Řezník (68. Bednář) – Nováček, Vymětalík, Hausknecht – Hadaš (68. Šidlík), Galus L., Malacka.

SK Sigma Olomouc U19 - Nové Sady "A" 8:2 (3:0)

Branky: 16. a 21. Galus, 32. a 64. Šidlík, 60. Malacka, 67. Pavelka, 71. a 88. Kašpárek.

1. poločas: Obzina - Twardzik, Pavelka, Javora, Slavíček - Nováček, Vymětalík, Fiala - Malacka, Galus, Šidlík.

2. poločas: Obzina (60. Stoppen) - Twardzik (60. Pavelka), Bednár, Sklenář, Řezník - Nováček (60. Fabiánek), Vymětalík (60. Javora), Hausknecht - Malacka (70. Fiala), Galus (60. Kašpárek), Šidlík.

SK Sigma Olomouc U19 – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (2:0)

Branky: 24. Bednár, 32. a 53. Šidlík.

1. poločas: Stoppen – Twardzik, Bednár, Sklenář, Slavíček – Nováček, Vymětalík, Hausknecht – Fiala, Galus L., Šidlík.

2. poločas: Stoppen – Twardzik, Bednár, Sklenář (59. Pavelka), Slavíček (59. Řezník) – Nováček, Vymětalík, Hausknecht – Fiala, Galus L. (75. Šidlík), Šidlík (59. Malacka).

SK Sigma Olomouc U19 - St. Pölten U18 6:1 (3:1)

Branky: 10., 31., 43. a 62. Galus L., 60., 76. Hausknecht.

Sestava: Stoppen (60. Obzina) - Twardzik, Bednár, Sklenář (70. Javora), Slavíček - Nováček, Vymětalík, Hausknecht - Hadaš (56. Hapal), Galus, Malacka.