Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod

19.09.2020 / B tým

V 7. kole Moravskoslezské fotbalové ligy cestoval B-tým SK Sigma Olomouc do Nového Města na Moravě. Po první půli prohrávalo naše béčko 0:3, do druhého poločasu však vstoupilo odhodlaně a dokázalo trojbrankový náskok Vrchoviny stáhnout na konečných 3:3.

Domácí šli do vedení již dvě minuty po úvodním hvizdu. Chlopek rozehrál z rohového kopu k zadní tyči, kde se číhající Šteffl hlavičkou trefil za záda brankáře Stopenna. Vrchovinští se po první brance dostali do tempa. Druhý gól se jim podařilo vstřelit v 10. minutě, kdy nepřesnost Sigmy potrestal Tulajdan. Tentýž hráč se prosadil také v minutě 40., kdy míč do sítě Olomouce dorážel po pěkné kombinační akci po pravé straně. Do šaten se tak odcházelo za stavu 3:0 pro Vrchovinu.

Druhá půle však pro olomoucké hráče začala nadějně, když se v 51. minutě prosadil Adam Bendár a snížil tak náskok Vrchoviny na 3:1. Tlak Sigmy se poté začal zvyšovat. O druhou branku Hanáků se postaral Jan Fiala. Ten si po standardní situaci naběhl na přízemní centr svého spoluhráče a v 73. minutě už skóre pro Sigmu vypadalo o něco lépe – 3:2. Třetí gól Olomouce si deset minut před koncem připsal Jáchym Šíp, který se po individuální akci po pravé straně dostal až k bráně domácích a levačkou prostřelil brankáře Šmídu.

Sigma Olomouc B tak po brankové přestřelce vezla z Nového Města bod za remízu 3:3. Další utkání čeká naše béčko v neděli 27. září v 10:15, kdy se na Andrově stadionu postaví Vyškovu.

Hodnocení trenéra Chromého: „Dnešní zápas byl zápasem dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme třikrát propadli v řešení defenzivních situací. Při první brance jsme špatně osobně bránili hráče během rohovém kopu. To by se nám nemělo stávat. V 10. minutě jsme při autovém vhazování soupeře nezajistili krajního obránce a dostali na 0:2. Třetí branka padla v době, kdy jsme se snažili o snížení. V dobré příležitosti se ocitl Grečmal. Místo toho jsme inkasovali. O poločase byl průvan v kabině, udělali jsme střídání. Řekl jsem hráčům, ať se dají dohromady, nehrají alibisticky a přitlačí v soubojích. Kluci se k tomu postavili velmi dobře. Začali hrát agresivně, přestali se dívat jeden na druhého. Po brance Bednára z rohu, následovala druhá branka Fialy. Pak se nám podařilo vyrovnat díky Jáchymovi Šípovi. Obě mužstva chtěla po vyrovnání vyhrát, remíza ale byla logickým vyústěním průběhu zápasu.“

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě – SK Sigma Olomouc B  3:3 (3:0)

Branky: 2. Šteffl, 10. a 40. Tulajdan – 51. Bednár, 73. Fiala, 80. Šíp.

Rozhodčí: Tomanec – Kostelník, Ogrodník.

ŽK: Duda, Chloupek – Vepřek, Fiala.

Vrchovina: Šmída – Švanda J., Vícha, Hekerle, Smetana (45+1. Feik), Michal (C), Chloupek (76. Skalník), Vašíček (88. Veselý), Tulajdan, Šteffl, Duda. Trenér: Richard Zeman.

Sigma B: Stoppen – Sladký, Kotouč, Neuer, Vepřek – Grečmal (46. Galus M.), Hausknecht, Bednár (81. David), Hapal O. (46. Tandir), Šíp (87. Diblík) – Fiala. Trenér: Augustin Chromý.

Béčko inkasovalo v závěru a prohrálo se SlováckemBéčko inkasovalo v závěru a prohrálo se Slováckem
| 11.10.2020
Béčko podlehlo Dolnímu BenešovuBéčko podlehlo Dolnímu Benešovu
| 05.10.2020
Nedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odloženNedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odložen
| 26.09.2020
Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod Po první půli prohrával B-tým 0:3, s Vrchovinou nakonec bere bod
| 19.09.2020
B-tým porazil Hlučín. Prosadili se Šíp a RadičB-tým porazil Hlučín. Prosadili se Šíp a Radič
| 13.09.2020
Ondřej Hapal podepsal novou dvouletou smlouvuOndřej Hapal podepsal novou dvouletou smlouvu
| 11.09.2020
B-tým: Góly Radiče a Yunise na výhru v Ostravě nestačilyB-tým: Góly Radiče a Yunise na výhru v Ostravě nestačily
| 09.09.2020
B-tým veze ze Zlína bod za remízu 2:2B-tým veze ze Zlína bod za remízu 2:2
| 04.09.2020
B-tým nestačil v domácím prostředí na RosiceB-tým nestačil v domácím prostředí na Rosice