Aktuality

Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat

Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat

20.02.2020 / A tým

Radim Breite dnes absolvoval první trénink v novém působišti. S týmem se pomalu sžívá, nové spoluhráče zatím hodnotí pozitivně. „Věřím, že si to sedne a že budeme šlapat jako tým," říká zkušený třicetiletý záložník, který na Hané podepsal smlouvu do roku 2022. 

Radime, vítej na Andrově stadionu. Jaké jsou tvé první dojmy po podpisu smlouvy?

Jsem moc rád, že to dopadlo. Protože tento poslední týden pro mě nebyl ideální a jsem rád, že se to vyřešilo. I když to byl velmi rychlý proces, jsem rád, že jsem tady v Olomouci.

Trenér Látal už před časem řekl, že by si v týmu dokázal představit hráče jako je Radim Breite. Zapůsobilo na tebe tohle prohlášení?

Asi zapůsobilo. Po tom, co jsme se zkontaktovali, tak jsem byl nalomený. V jednání jsem měl ještě České Budějovice, ale nakonec se to vyřešilo samo a jsem v Olomouci.

Tvůj typický post je záložník. Cítíš se lépe na šestce nebo spíše na osmičce?

Já se cítím nejlépe, když hraju (usmívá se). Přiznám se, že je mi to jedno, vždy záleží na trenérovi, kam mě postaví. Ve finále na jednotlivcích nezáleží, nejdůležitější je, aby se vyhrávalo jako tým.

V kádru Sigmy budeš patřit mezi nejzkušenější hráče. V Liberci jsi zastával i roli kapitána. Jsi na tyto role zvyklý?

V Liberci jsem jednoznačně patřil mezi nejstarší hráče, věková hranice je tam posunutá a většinu kádru tvoří mladí hráči. V Sigmě je to vyváženější, myslím si, že si sedneme.

Pocházíš ze severu Čech, mimo Liberec jsi hrával i v Teplicích. Přesun na Moravu pro tebe tedy může být zajímává životní zkušenost.

Určitě je to změna. Už když jsem včera jel na Moravu jsem si říkal, že to bude zajímavé. Ale jsem za to rád. Vždy jsem se „potuloval“ jen doma na severu Čech a co mám zatím zprávy, tak je tady na Moravě krásně. Určitě se toho nebojím.

Znáš někoho z týmu více než jen jako soupeře z ligových trávníků?

Hrával jsem s Kebou (Milanem Kerbrem, pozn.) a Pilkou (Václavem Pilařem, pozn.), takže je fajn, že tu někoho znám. Když někam člověk přichází, je to vždy lepší. Ale kluci tady v Sigmě jsou všichni v pohodě, co jsem zatím mohl vidět. Věřím, že si to sedne a že budeme šlapat jako tým.

Jak se cítíš na nedělní utkání Sigmy se Spartou? Jsi připraven? Myslíš, že se objevíš v sestavě?

Cítím se dobře. Na soustředění v Turecku jsem byl čtyři nebo pět dní nemocný, ale odtrénováno mám skoro celou přípravu. Celou přípravu jsem byl normálně zapojený do tréninkového procesu. Pokud bych nastoupil v neděli proti Spartě, bylo by to zajímavé, protože jsem proti nim hrál minulý týden ještě za Liberec (usmívá se).

Video z Radimova prvního dne v SK Sigma Olomouc


dsc04443.jpg
dsc04447.jpg
dsc04454.jpg
dsc04470.jpg
dsc04479.jpg
dsc04508.jpg
dsc04518.jpg
dsc04520.jpg
dsc04523.jpg

A tým - další aktuality:

Sigma přistoupila k dalším opatřenímSigma přistoupila k dalším opatřením
| 03.04.2020
Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge
| 03.04.2020
Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná