Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo

20.10.2020 / A tým

Zhoršená epidemiologická situace v České republice způsobená šířením viru SARS-CoV-2 se promítla i do českého klubového fotbalu. Z rozhodnutí Vlády ČR byly minimálně na tři víkendy přerušeny veškeré ligové soutěže. Pojďme si tak alespoň přiblížit doposud odehrané zápasy. Co zajímavého přinesla první dvě ligová kola?

V úvodním kole letošního ročníku FORTUNA:LIGY zdolala Sigma Olomouc na Andrově stadionu účastníka Evropské ligy Slovan Liberec. Výhra se nerodila snadno. Na pozici trenéra zaskakoval Ladislav Minář, jenž musel nahradit dvojici Radoslav Látal – Jiří Neček, kteří museli ze zdravotních důvodů zůstat doma.

Sigma porazila v ligovém utkání Liberec již potřetí v řadě. A potřetí v řadě se tak událo po nejtěsnějším možném výsledku 1:0. Prvním střelcem Sigmy v novém ročníku se stal Pablo González, čímž se po Danielu Rossim a Ivanu Lietavovi stal třetím zahraničním hráčem, který otevřel sigmácký střelecký účet v lize.

K porážce Slovanu výrazně přispěl i brankář Aleš Mandous, který ve 2. poločase zneškodnil Kamso Marovi pokutový kop. Byla to jeho první chycená penalta v dresu Sigmy Olomouc. Krátce po penaltě se na trávník dostal Pavel Zifčák. Olomoucký odchovanec si odbyl první ligové minuty v kariéře.

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 17. González.

Rozhodčí: Pavel Julínek – Marek Podaný, Michal Myška.

ŽK: Hubník, Nešpor, Breite – Pešek, Mosquera, Rondič, Tijani.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček (88. Vepřek), Houska, Breite, González (76. Falta) – Nešpor (69. Zifčák). Trenér: Ladislav Minář.

Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Barac (56. Rondič), Hromada – Pešek (87. Fukala), Mara, Mosquera (80. Šulc) – Matoušek (56. Rabušic). Trenér: Pavel Hoftych.

V srpnu odehráli fotbalisté Sigmy Olomouc ještě jedno ligové utkání a sice na hřišti pražské Sparty. Zápas na Letné však svěřencům Radoslava Látala, kterého na lavičce opět zastoupil Ladislav Minář, vůbec nevyšel.

Pod prohru 0:3 se nejvíce podepsal útočník Sparty Lukáš Juliš. Hráč, který ještě na jaře střílel góly v barvách Sigmy, se prosadil hned dvakrát.

Proti Spartě odehrál jubilejní 100. ligový zápas Martin Hála. A naopak ten úplně první za Sigmu Olomouc si zahrál Dominik Radić, který se tak stal prvním Chorvatem, který v ligovém utkání nastoupil za Sigmu.

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc  3:0 (2:0)

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák.

Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Blažej, David Hock

ŽK: Štětina – Hála, Greššák, González, Radič.

Sparta Praha: Heča – Štětina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90.+2 Souček), Dočkal (90.+2 Trávník), Krejčí II., Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák). Trenér: Václav Kotal.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, Hubník, Zmrzlý – Greššák (59. Zifčák) – Zahradníček (84. Látal), Houska (79. Daněk), Breite, Falta (46. González) – Nešpor (79. Radič). Trenér: Ladislav Minář.

Upřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti JablonciUpřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti Jablonci
| 29.11.2020
Nešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dálNešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dál
| 27.11.2020
Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!
9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím
| 26.11.2020
Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020
Aleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubuAleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubu
Sigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodůSigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodů
Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytilMandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil