A-tým žen remizoval v Teplicích

21.09.2020 / Ostatní

Ve třetím zápase 2. ligy vybojoval ženský tým Sigmy bod v Teplicích. Remíza na severu Čech se nerodila snadno, jelikož už po půl hodině hry svítilo na ukazateli dvoubrankové vedení domácích hráček. Sigmačky ale nesklopily hlavy a ještě před koncem prvního poločasu dokázaly vyrovnat v rozmezí dvou minut. O branky Sigmy se postaraly Čislinská a Štajgrová. V druhé půli branka již nepadla, a tak se oba týmy rozešly smírně 2:2.

„Po většinu utkání jsme byli lepším týmem, ale neproměnili jsme několik velkých šancí, z toho důvodu jsme získali pouze bod. V úvodu jsme inkasovali brzy po standardní situaci. Po druhé inkasované brance, která vznikla po individuální chybě, jsme udělali několik změn na jednotlivých postech. Díky tomu jsme začali být daleko nebezpečnější a vytvářeli si gólové šance. Rychlost našich ofenzivních hráček dělala domácí obraně velké potíže a po výborném napadání Štajgrové snížila Čislinská, aby si za chvíli hráčky role vyměnily a Štajgrová ještě do přestávky vyrovnala. Negativem utkání, a to především ve 2. poločase, byla absence delegovaných pomezních rozhodčích, které nahradili domácí laici. Nejlepší hráčka našeho týmu Štajgrová vstřelila branku při náběhu z hloubky pole, ale nepochopitelně branka nebyla uznána pro domnělé postavení mimo hru. Holky musíme pochválit, jejich výkonnost roste každým zápasem. Dalším pozitivem bylo zařazení 3 hráček juniorského kádru do základní sestavy a holky to zvládly výborně. Toto je naše cesta. Chceme postupně zařazovat mladé talentované odchovankyně do A-týmu,“ řekl trenér Vlastimil Zeman.

FK Teplice W – SK Sigma Olomouc W 2:2 (2:2)

Branky: 3. a 32. Motyčková - 37. Čislinská , 39. Štajgrová.

Sestava: Navrátilová D. - Zbořilová, Muláková, Holcová, Navrátilová V. (63. Pěrušková) - Gnipová, Tanenbergerová (63. Ilčíková), Štajgrová - Čislinská (63. Redová), Brudná, Barošová (77. Kočišová). Trenér: Vlastimil Zeman.