Aktuality

Breite: Parta je důležitá. Hlavně, že už můžeme na hřiště

Breite: Parta je důležitá. Hlavně, že už můžeme na hřiště

22.04.2020 / A tým

Do Olomouce přišel, aby se stal členem základní sestavy a strávil na hřišti co nejvíce minut. To se mu v začátku jeho angažmá, vyjma posledního zápasu s Jabloncem, kdy chyběl kvůli nemoci, splnilo. Pak ale zasáhla Českou republiku epidemie koronaviru a Radim Breite, stejně jako všichni ostatní, musel trávit čas převážně doma. „V Olomouci jsem nově. Přál jsem si co nejdříve město poznat. To mi zatím moc nevyšlo, ale pár procházek s rodinou proběhlo. Na bližší seznámení s Olomoucí bude ještě dostatek času,“ těší se střední záložník.

Jak ses cítil na prvním tréninku po vynucené přestávce?

Cítil jsem se dobře. Ze začátku nám všem míč trošku překážel, ale to nevadí. (směje se) Hlavně, že jsme konečně na hřišti.

Tréninky musí probíhat bez soubojů. Co týmu takové tréninky mohou dát?

Pořád je to lepší, než běhat v parku nebo v lese. Můžeme zapracovat na přihrávkách, nebo na kombinaci. Fotbal je také o partě, kolektivu, takže v tomhle ohledu nám to může dát hodně, i když nemůžeme být společně v kabině.

Během tréninků nacvičujete střelbu na bránu. Je to euforie zase pálit míč do sítě?

Jasně, akorát z 30 pokusů se mi to třeba povede jen jednou. (směje se)

Jaký byl ten měsíc individuální přípravy?

Nic moc. Všem je asi jasné, že je to zvláštní doba. Věřím ale, že se to brzy dá do pořádku a budeme fungovat normálně.

Domácí karanténu jsi trávil tady v Olomouci?

Ano. V Olomouci jsem nově. Přál jsem si co nejdříve město poznat. To mi zatím moc nevyšlo, ale pár procházek s rodinou proběhlo. Na bližší seznámení s Olomoucí bude ještě dostatek času. Na procházkách jsem pořád běhal za dvouletou dcerou, takže jsem měl trénink navíc. (směje se)

Do Olomouce jsi přišel, abys měl větší herní vytížení. Epidemie koronaviru ti ale udělala čáru přes rozpočet..

Že nastane taková situace, nemohl nikdo tušit. Jsou to věci, které nemůžeme ovlivnit. O to víc se teď budu těšit na zápasy.

Liga by mohla začít 8. června. Mluví se i o dřívějším termínu. Vedou se i debaty, jestli ligu vůbec dohrát. Jak to vidíš ty?

Myslím, že pro vedení ligy je těžké to posoudit. Pro mě obzvlášť. Otazníků je mnoho, ale přál bych si soutěž dohrát, bylo by to pořád lepší, než soutěž nedohrát. Sice nebudeme moci hrát přátelská utkání a více se na ligu připravit, pro všechny týmy to ale bude stejné.

Dovedeš si představit zbytek ligových zápasů bez diváků?

Hrál jsem s Libercem na Slavii bez diváků. Bylo tam úplné ticho. Zvláštní zápas. Pořád si ale myslím, že je lepší volba ligu dohrát, než ji anulovat.
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná