Aktuality

Jemelka: Bez fanoušků to není ono. Alespoň nebude nikdo ve výhodě

Jemelka: Bez fanoušků to není ono. Alespoň nebude nikdo ve výhodě

23.05.2020 / A tým

Čtyřiadvacetiletý obránce Sigmy Václav Jemelka se společně se svým týmem připravuje na restart ligy, který Hanáky čeká již toto úterý 26. května. V prvním zápase po nucené přestávce způsobené pandemií koronaviru a následnými opatřeními, se sigmáci utkají s celkem z Uherského Hradiště. Jaký nás čeká soupeř? Je A-tým Sigmy připraven? A jaké to bude hrát před prázdným hledištěm?

Vašku, pocházíš z Uničova, který byl zpočátku vyhlášení nouzového stavu v karanténě. Jak jsi tuto situaci prožíval?

Měl jsem zprávy, že nikdo z mé rodiny není nakažený a že všichni zůstávají doma. Jediné co, tak jsem je nemohl navštívit. Ale myslím si, že situaci všichni zvládli na jedničku a že nikdo z Uničova s tím neměl extra velký problém. Já jsem byl „zavřený“ tady v Olomouci a bral jsem to pozitivně.

S tvými spoluhráči a zaměstnanci klubu jste neváhali a mimo jiné jste pomohli například Odbornému léčebnému ústavu Paseka. Cítil jsi to jako povinnost pomoct svému rodnému kraji?

Cítil jsem, že když tam odsud pocházím, je lepší nějak pomoct než sedět na zadku. Ať už rouškami nebo dezinfekcemi, které jsme mohli nakoupit. S pár lidmi ze Sigmy jsme se dali dohromady a podpořili jsme dobrou věc. Třeba se nám to nějak vrátí (usmívá se).

Pojďme nyní k fotbalu. Jak se cítíš po vynucené dvou měsíční pauze?

Já osobně se cítím dobře. A myslím si, že i tým je připravený a naladěný na zápasy. Každý se s danou situací musí poprat, nikdo z nás ji nezažil a možná už dlouho nezažije. Musíme se s tím poprat tak, abychom byli co nejlépe připraveni na nadcházející zápasy. Doufám ale, že se liga dohraje. Zatím ještě probíhají testy a jsou i nějací nakažení hráči. Takže zatím je to všechno takové „o hlavě“.

Během přípravy před restartem ligy jsme odehráli tři přátelská utkání, jedno v Prostějově a dvojzápas doma s Brnem. Jak zápasy hodnotíš?

Ty zápasy pro nás nebyly úplně optimální. V tom prvním jsme dostali, jak se říká, facku, ale ty dva další už byly mnohem lepší. Nejdůležitější byla rotace v kádru, kdy jsme se my stopeři i ostatní v týmu prostřídali, abychom byli všichni na ten těžký program, který nás čeká, připravení.

Zmínil jsi náročný program, který nás čeká. Hrát se budou dvě utkání v jednom týdnu. Je tým na tuto zátěž připraven?

Určitě to bude náročné, ale určitě je lepší hrát než trénovat. Zatím nemáme žádného zraněného hráče, až na dlouhodobě zraněného Martina Nešpora. Takže tým je podle mě připravený a dostatečně široký na to, abychom si s tím náročným herním režimem poradili.

Z důvodu stále platných opatření zatím budou utkání probíhat před prázdnými tribunami. Jaké to bude hrát bez přítomnosti fanoušků?

Tohle mě mrzí hodně, protože bez fanoušků to není ono. Když se teď koukám třeba na Bundesligu, tak je to smutné. Musíme se s tím srovnat. Žádný tým teď nebude úplně ve výhodě.

V prvním zápase ligy nás v úterý čeká 1. FC Slovácko. Jaký je to soupeř?

Slovácko je velice nepříjemný soupeř. Mají silná křídla Navrátila s Petrželou. Vybavuji si, že Petržela posledně unikl zrovna mě středem hřiště a byl z toho gól. Je to hodně bojovné mužstvo, hrají jednoduše nahoru za obránce, právě na ta křídla, takže na ta si musíme dávat pozor.
A tým - další aktuality:

27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020
Daněk 4. nejmladším hráčem. Vepřek dorovnal VaniakaDaněk 4. nejmladším hráčem. Vepřek dorovnal Vaniaka
| 27.05.2020
Trenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kaziliTrenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kazili
| 27.05.2020
Beneš: Herní pauza byla znát. Bod beremeBeneš: Herní pauza byla znát. Bod bereme
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná