Aktuality

Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal

Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal

24.02.2020 / A tým

Už po soustředění v Turecku si trenér Radoslav Látal pochvaloval pozitivní atmosféru v týmu. To se potvrdilo v prvních dvou kolech jarní části FORTUNA:LIGY, kdy Sigma nejprve vyhrála v Teplicích a poté skolila pražskou Spartu. „Tohle mužstvo má správného ducha, jde to z něj cítit. A pro mě je tohle vždy základ. V kabině je pohoda," řekl po včerejším vítězném zápase se Spartou trenér Radoslav Látal.

Je vítězství nad Spartou jedním z Vašich trenérských úspěchů?

Sparta je Sparta. Je to mužstvo s velkými ambicemi, které má velkou kvalitu. Dnes přijeli s novým trenérem. Namotivovaní. Byli pod velkým tlakem, to se těžko hraje. Jsme rádi za nulu vzadu. Jsme rádi, že nám takhle vyšel vstup do jarní části.

Přes zimu se řešilo, že Sigma hledá útočníka. Teď máme Juliše a Chytila. Máte najednou větší výběr?

Jsem rád, že je tady Juliš. I když jen na hostování, i tak ale z toho můžeme hodně těžit. V příštím utkání nám bude scházet Lukáš Greššák, takže si s tím musíme nějak poradit. Budeme muset určitě někdy řešit zranění, karty. Takže i teď, když přišel Radim Breite, tak můžeme sestavu nějak točit. Na lavičce máme kvalitní hráče jako González, Pilař, nebo Zahradníček. Nemáme například stopera. Ale třeba zrovna Greššák může nastoupit na stoperu.

Hovoříte o problémech se stopery, ale Jan Štěrba nyní dva zápasy zvládl. Jak jste s ním spokojený?

Pro něj je to hodně složité. V přípravných zápasech moc prostoru nedostával. Ale srovnal se s tím výborně. Může přijít zranění, hrajeme pohár, únava bude narůstat. Tyhle obavy jsem měl na mysli.

Kdy jste se rozhodl, že bude hrát Radim Breite? Co říkáte na jeho výkon?

Rozhodl jsem se hned, když se nám ho podařilo získat. Je to hráč, kterého jsem v týmu chtěl mít. A říkal jsem, že pokud k nám přestoupí, tak budu chtít, aby se Spartou hrál hned od začátku. Je to typ hráče, kterého tady potřebujeme. Je tu pár dnů a už se i v kabině projevuje. Na hřišti umí dobře napadat. V 85. minutě mi říkal, že už potřebuje střídat, tak jsem mu odpověděl: „Ty musíš na hřišti zůstat kamaráde, tebe z toho hřiště nedám. Zůstaneš tam.“ No a potom tam měl ještě jeden sprint do rychlého brejku. Takže určitě splnil to, co měl. Sparta měla velice silný střed pole. A tak jsme i my potřebovali střed pole více zahustit. Hrál před Davidem Houskou. Ze začátku jsme měli trochu problémy, hlavně s tím, jak Sparta neustále rotovala. Kanga, Sáček, Dočkal… velice nepříjemní hráči, kteří nám tam uzavírali prostory. Breite je hráč, který je dynamický, agresivní, to se mi na něm líbí.

Jak se vám líbil Mojmír Chytil?

Měl velice dobrou přípravu. Na začátku přípravy byl ale zraněný, takže nemohl absolvovat kondiční tréninky. Pak s námi ale odjel do Turecka, kde jsme odehráli tři těžké zápasy. Bylo vidět, že Mojmír má velice dobrou formu. Je to hráč, který se těžko obírá o míč. Umí si ho skvěle pokrýt. Umí se dostat do šance. Je hodně rychlý.

Vyšla sázka na Aleše Mandouse na pozici brankářské jedničky?

Už během zimní přípravy jsme se bavili o tomhle s trenérem brankářů. Předvádí dobré výkony, nechtěli jsme do toho tolik zasahovat. Řekli jsme si, že když bude dobře chytat v přípravě, tak bude jedničkou. Protože gólman musí mít hlavně klid.

Pokukujete už po první šestce? Na Spartu aktuálně ztrácíme jen dva body.

Samozřejmě, že se o tomhle bavíme. Ale máme před sebou ještě 8 zápasů. Jestli budeme v té, nebo v té skupině… Jsem rád, že jsme teď dlouho neprohráli. Už 7 zápasů. Chceme to udržet i dál. Jak jsem říkal před začátkem sezóny, tohle mužstvo má správného ducha, jde to z něj cítit. A pro mě je tohle vždy základ. V kabině je pohoda. I když někdy až velká.
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná