Aktuality

Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína

Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína

24.09.2020 / A tým

Fotbalisty SK Sigmy Olomouc čeká v rámci 5. kola po týdnu opět výjezd na jih Moravy, tentokrát do Zlína. Moravské derby proti místnímu Fastavu sehrají v sobotu 26. září od 16:30.

Sigma chce ve Zlíně navázat na výhru v Brně

Hanáci už jedno moravské derby v této sezóně zvládli. V neděli porazili Zbrojovku Brno na jejím hřišti 4:2, a po 4. kole se drží v kontaktu s čelem tabulky. Takový start do sezóny předvedli naposledy hráči Sigmy Olomouc v sezóně 2017/18. Kdy také zvítězili ve třech ze čtyř úvodních zápasů.

„Získali jsme 3 body, ale hra určitě nebyla dle našich představ. Nepodali jsme dobrý výkon, ale cením si toho, že jsme vybojovali 3 body, ačkoliv jsme v utkání dvakrát prohrávali. S takovým výkonem bychom však ve Zlíně neuspěli,“ zhodnotil nedělní zápas proti Zbrojovce trenér Radoslav Látal, který zároveň nevyloučil změny v sestavě.

„Děláme přípravu na Zlín. Uvažujeme i o hře na tři stopery. Šanci od začátku může dostat třeba Poulolo. Je možné, že v sestavě i rozestavení změny budou,“ naznačil Látal.

Ve Zlíně trenér Látal nebude moci počítat s kvartetem zdravotně indisponovaných: Jakub Yunis, Vít Beneš, Milan Kerbr, Kryštof Daněk a Jan Štěrba.

Ve vzájemných utkáních proti Zlínu se Sigmě poměrně daří: 15 výher – 9 remíz – 6 porážek. Vcelku příznivá je i bilance na půdě Ševců: 5 výher Sigmy – 5 remíz – 5 výher Zlína. V posledních dvou ligových utkáních na hřišti valašského celku však Hanáci dvakrát prohráli nejtěsnějším možným rozdílem.

Základní sestava Sigmy v posledním ligovém utkání: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček, Breite, Houska, González – Nešpor.

Zlín – solidní start do sezóny a smolná prohra na Spartě

Fotbalisté Fastavu Zlín by se v letošním ročníku rádi vyhnuli záchranářským starostem. Jednou z největších změn, kterou během léta prodělali, byl návrat zkušeného kouče Bohumila Páníka na lavičku.

„Zlín je těžký soupeř. Podal dobrý výkon i na Spartě. Jestli se nezlepšíme, tak ve Zlíně neuspějeme. Musíme se zlepšit ve všech řadách, ve všech směrech. Poté můžeme teprve uvažovat o bodech.“

Po 4. kole mají Ševci na svém kontě 6 bodů. Na svém stadionu dokázali zdolat 3:1 Brno a prohráli 1:2 se Slováckem. Z venkovních utkání si přivezli 3 body za výhru 3:1 v Mladé Boleslavi, v posledním kole prohráli na Spartě 1:3.

„Do sezóny vstoupili dobře. Hráli dobře i na Spartě, kde měli trochu smůly. Čekám těžký zápas. Mají vepředu vysoké hráče, zejména Poznara, který sklepává míče. Musíme se na to dobře připravit,“ hodnotí soupeře Václav Jemelka.

Základní sestava Zlína v posledním ligovém utkání: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Dramé, Jiráček, Čanturišvili – Poznar, Jawo.

Rozhodčí

Zápas bude řídit rozhodčí Jana Adámková. Jejími asistenty budou Petr Caletka a Milan Flimmel. Na utkání bude přítomen i videorozhodčí Ondřej Berka a jeho asistent Ivo Nádvorník.

Zápas na zlínské Letné začne v sobotu 26. září od 16:30. Z důvodu nových vládních opatření vůči šíření koronaviru bude kapacita stadionu snížena na 2000 diváků. Na základě dohody klubů bude umožněn vstup nejvýše 50 olomouckým fanouškům do sektoru hostů. Distribuce vstupenek proběhne prostřednictvím
Ultras Sigma. Zájemci o vstupenky můžou kontaktovat jejich facebookový profil zprávou. Utkání můžete sledovat v online komentáři na webu sigmafotbal.cz, či v přímém přenosu na stanici O2 TV stream. Sledujte také zpravodajství na klubových sociálních sítích.

Historická vzájemná bilance


historicka-bilance-facebook-6.png

A tým - další aktuality:

Profesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkenduProfesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkendu
| 28.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná