Aktuality

Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák

Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák

25.03.2020 / A tým

Už druhý týden panuje v České republice nouzový stav. Tréninkový režim hráčů SK Sigma Olomouc však i nadále pokračuje. Kvůli nařízení o omezeném pohybu osob jsou ale naši fotbalisté nuceni trénovat samostatně pomocí individuálních tréninkových plánů, které jsou jim vytvářeny na míru. „Snažíme se hráče udržovat ve stávající kondici,“ říká kondiční trenér A-týmu Vojtěch Smolák.

Vojto, jak složité je nastavit hráčům tréninkový plán v době, kdy není jasné, kdy ligová soutěž znovu začne?

Musíme reagovat na informace svazu, zdravotní doporučení a nařízení vlády. Například po prvním týdnu individuální přípravy po vyhlášení nouzového stavu, kdy se tréninky skládaly z různých intervalových běhů zaměřených na rychlostní vytrvalost, dostali hráči v tomto týdnu volno, protože se soutěž pravděpodobně rozběhne později. Tréninky se dále budou přizpůsobovat tomu, jak se situace v České republice bude vyvíjet.

Z jakých cvičení jsou složeny tréninkové plány hráčů?

V současné době se tréninky skládají pouze z běžeckých a silových tréninků.

Liší se tréninkové plány jednotlivých hráčů?

Pro většinu běhů má každý hráč dané zóny tepových frekvencí, ve kterých se má pohybovat, aby tempo, ve kterém daný trénink plní, bylo maximálně rozvíjející.

Co je vlastně cílem tréninkového plánu?

Snahou je udržet hráče ve stávající kondici tak, aby až budeme moci normálně trénovat na hřišti, jsme se mohli věnovat pouze herní kondici, případně jsme rozvojem obecné kondice strávili minimum času.

Jaké monitorovací zařízení mají hráči k dispozici? Jaký je jejich princip fungování?

Hráči mají sporttestry POLAR. Během tréninku se do hodinek nahrávají data z hrudního pásu o tepové frekvenci a hodinky zaznamenávají GPS. Po tréninku každý hráč nahraje na svůj polarový účet data z hodinek přes svůj telefon nebo počítač, kde je pak máme k dispozici.

Jak probíhá komunikace s hráči ohledně individuálních plánů?

V dnešní době to není nic složitého, tréninkový plán pošlu hráčům na mobilní aplikaci WhatsApp a případné individuální úpravy řešíme s dotyčným po telefonu.

Jak ty sám trávíš čas v této ojedinělé době?

Celý týden jsem chodil běhat, jak je člověk celý den zavřený doma, tak mi na to zbylo víc času. Občas vezmu nějaké pomůcky a vyjedu autem někam za město si zacvičit. No a když děti dovolí, tak se snažím o čerpání nových informací a inspirací pro dobu, kdy se to začne zase vracet do normálu.

 
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná