Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0

26.09.2020 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc po týdnu zvládli i druhé moravské derby na hřišti soupeře. Zlínské ševce zdolali nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jedinou branku v utkání vstřelil Ondra Zmrzlý, pro něhož to byla premiérová ligová branka v kariéře.

Svým výkonem v Brně si o základní sestavu ve Zlíně řekli dva střelci z Brna. Poprvé v základní sestavě nastoupil v lize Pavel Zifčák. Od počátku hrál tentokrát i Šimon Falta. Do utkání proti Zlínu vedle již dříve zraněných, či zdravotně jinak indisponovaných hráčů nemohl nastoupit David Houska.

Zápas na těžkém terénu v první půli příliš fotbalové krásy nenabídl. Větší aktivitou oplývali domácí hráči, kteří měli častěji míč na kopačkách, a tlačili se více do šancí. Již v 5. minutě mohl otevřít skóre po chybě v rozehrávce Hanáků Dramé, ale s jeho slabou střelou si Aleš Mandous hravě poradil. Stejný hráč v 11. minutě po přihrávce Čanturišviliho jen těsně minul bránu.

Fotbalisté Sigmy se do první příležitosti dostali až v minutě 18., kdy ševci zkazili rozehrávku rohového kopu, čehož využili Hanáci k rychlému brejku. Šimon Falta se už řítil osamocený na Dostála, ale míč si bohužel pro Sigmu posunul až příliš dopředu, a ten tak v pohodě lapl Dostál. Domácí příznivci se ve 23. minutě radovali ze vstřelené branky, kterou do sítě dopravil Janetzký. Sudí Jana Adámková je však dlouho radovat nenechala, a po konzultaci s videorozhodčím gól pro ofsajd zlínských hráčů odvolala. Aleš Mandous musel ve 37. minutě likvidovat další tvrdou ránu Dramého, zřejmě nejaktivnějšího hráče domácích v 1. poločase.

V samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky ještě těsně minul bránu hlavičkující Janetzký, a v nastaveném čase musel Dostál zasahovat po standardce Sigmy, kdy musel vytáhnout mimo tři tyče střelu Romana Hubníka.

Hanáci vstoupili do úvodu druhé půle jako vyměnění a už dvě minuty po zahájení poločasu vstřelili vedoucí branku. Postaral se o ni Ondra Zmrzlý, k němuž prošel centr Lukáše Greššáka. Zmrzlý v pádu dokázal míč procedit skrze Dostála a Hanáci ve Zlíně vedli 1:0. Pro Ondru to byla první ligová branka v kariéře.

Po inkasované brance ševci otevřeli více hru, a Hanáci měli více prostoru. V 56. minutě si míč potáhl Martin Nešpor, který přiměl Dostála k zákroku. Jak minuty běžely, dostávali se domácí ševci do tlaku. Ten byl ale po dlouhou dobu jen optický. Ševci posílali před Aleše Mandouse centry zleva, zprava, ale k žádné vážnější šanci se nedokázali propracovat.

Hanáci s blížícím se závěrem spoléhali stále častěji na brejky. Jeden slibný se zrodil v 82. minutě, kdy Lukáš Greššák centroval na čerstvého Mojmíra Chytila, ale ten ve výskoku míč nezpracoval, a Dostál jej bez obtíží lapil. Mnohem nebezpečnější byl o 3 minuty později centr Martina Hály, který jeho jmenovec Nešpor neodkázal hlavou procpat do brány. V 88. minutě se hráči Zlína dočkali velké příležitosti, když Čanturišvili tváří v tvář Mandousovi nedokázal gólmana Sigmy překonat, neboť Aleš jeho střelu skvělým zákrokem zlikvidoval.

Hanáci tak zvítězili ve třetím utkání v řadě. V příštím týdnu čeká fotbalisty Sigmy těžký soupeř, kdy na Andrově stadionu v neděli 4. října sehrají zápas proti Viktorii Plzeň. Zápas se bude hrát v 15:30.

Hodnocení trenéra Páníka: „Dnešní utkání mělo úplně jiný průběh. Sigma držela balón a my jsme spíše běhali a snažili jsme se někde něco uhrát. Sigma hrála jednoduchý fotbal, dávala míče nahoru, doráželi, hledali vypadlé balóny, dělali nám záběhy za obranu. Jeden záběh jim vyšel krásně a z toho dali gól. My jsme potom obléhali bránu, ale gól už jsme nedali. Velice nás to mrzí. Stoperská dvojice Sigmy je nadstandardní a díky ní gól nedostala, protože stopeři všechno „vyčistili“. Je vidět, že Hubník je pro Sigmu muž číslo jednu, dokáže zorganizovat defenzívu, dovede hráče povzbudit. My se dostáváme do mínusových bodů. Teď jedeme na Bohemku a musíme určitě něco přivést, abychom se zase dostali nahoru.“

Hodnocení trenéra Látala: „Pro nás jsou to dvě krásná vítězství z venku. Dnes se to vítězství samozřejmě nerodilo lehce, těžký soupeř, těžký terén. Fotbalovosti jsme dnes moc neviděli, ale pro nás jsou důležité tři body. V prvním poločase jsme dobře bránili, soupeři jsme ale dovolili hodně standardních situací, ve kterých byl nebezpečný. Pak jsme my měli dvě brejkové situace, které jsme ale nedotáhli do zakončení. To byly situace, které nám dnes dělaly problémy a které jsme měli lépe využít. Ve druhém poločase se nám podařilo brzo dát branku. A potom jsme utkání dobře ubránili. Máme druhé vítězství z venkovního utkání a jsme za to šťastní.“

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc  0:1 (0:0)

Branka: 47. Zmrzlý.

Rozhodčí: Jana Adámková – Petr Caletka, Matěj Flimmel.

ŽK: Conde, Poznar – Jemelka, Nešpor, Greššák.

Fastav Zlín: Dostál – Simerský (56. Matějov), Buchta, Procházka – Fantiš (56. Cedidla), Conde (85. Slaměna), Jiráček, Čanturišvili – Janetzký (65. Martínez), Poznar, Dramé. Trenér: Bohumil Páník.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zifčák (59. Zahradníček), Breite, González (70. Chytil), Falta (86. Látal) – Nešpor (86. Poulolo). Trenér: Radoslav Látal.

Diváci: 1802.

Profesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkenduProfesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkendu
| 28.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou