Aktuality

Informace pro permanentkáře a fanoušky

Informace pro permanentkáře a fanoušky

27.05.2020 / A tým

Epidemie koronaviru přerušila fotbalovou ligu na dva a půl měsíce. Nastala situace, se kterou doposud nikdo z nás neměl sebemenší zkušenost. To se týká i sportovních klubů včetně Sigmy Olomouc. Nařízení státních orgánů aktuálně povoluje při ligových zápasech účast 300 osob. Do této kvóty osob se započítávají i hráči, realizační týmy obou mužstev, rozhodčí, pořadatelská služba, zdravotníci, další zaměstnanci obou klubů, partneři, zástupci médií nebo pracovníci televizních společností zajišťující živé vysílání. Toto nařízení bude s největší pravděpodobností platit do 8. června, kdy má ministerstvo zdravotnictví v plánu navýšit účast osob na sportovních akcích na 500.

SK Sigma Olomouc se na základě dostupných informací již několik dní zabývala tím, jak naložit se stanovenými kvótami s ohledem na účast fanoušků při zápasech v omezených podmínkách. Jednoznačným přáním klubu je, aby se diváci utkání v omezených podmínkách zúčastnili. Z uvedených počtů bohužel jasně vyplývá, že nemůžeme vyjít vstříc všem. Po diskuzích jsme se rozhodli umožnit přístup na domácí ligové utkání 50 fanouškům. Tento počet bude platit do 8. června. Chceme, aby tito fanoušci vytvořili na stadionu nejlepší možnou atmosféru a podpořili tak naše hráče v boji o ligové body. Proto jsme oslovili zástupce „kotle na Tribuně Karla Brücknera“ a fanouškovské skupiny na jižní tribuně s žádostí, aby sestavili skupinu aktivních fanoušků, kteří pomůžou svými hlasivkami našemu týmu. Chceme tak zamezit „hrobovému tichu“ na stadionu, a alespoň takto se přiblížit obvyklé ligové atmosféře.

Na permanentkáře jsme však nezapomněli. Při současných okolnostech jsme bohužel nenalezli klíč, jak jim do 8. června spravedlivě umožnit vstup na utkání. Počet prodaných permanentních vstupenek na letošní sezónu totiž činí 950. Všech permanentkářů si vážíme a mrzí nás, že momentálně nemohou navštěvovat naše domácí zápasy. Z toho důvodu prodloužíme všem držitelům zakoupených permanentních vstupenek platnost jejich permanentek do nadcházející sezóny o počet ligových zápasů, o které z důvodu vládních nařízeních v této sezóně přijdou. Platnost permanentek do další sezóny se prodlouží i o semifinálový duel MOL Cupu v případě, že i na tato utkání bude stále platit omezený režim.

Počet zápasů, o které prodloužíme stávající permanentky do následující sezóny, bude fixní (zbývající 3 domácí zápasy základní části ligy + domácí zápasy nadstavby + semifinálový duel MOL Cupu) a bude platit pro všechny držitele zakoupených permanentních vstupenek bez ohledu na to, jestli se konkrétní permanentkář zúčastní jednoho či více ze zbývajících domácích zápasů v této sezóně.

Jak jsme již uvedli, od 8. června ministerstvo zdravotnictví plánuje navýšit účast osob na sportovních akcích na 500, a to včetně hráčů, realizačních týmů a dalších. Od té chvíle bychom v ochozech rádi uvítali 200 permanentkářů na každém domácím zápase. Protože jich evidujeme bez mála 1 000, musíme volit co nejspravedlivější variantu jejich výběru. Za tu považujeme losování. Do osudí losování zařadíme všechna jména držitelů zakoupených permanentních vstupenek. Následný los provede vybraný hráč A-týmu. Dvě stě vylosovaných permanentkářů nejprve kontaktujeme. Pokud nastane situace, že někdo z oslovených odmítne účast na zápase, jeho místo zaujme náhradník. Prvních 200 vylosovaných permanentkářů následně již nebude zařazeno do dalšího losování k nadcházejícímu utkání.

Upozorňujeme, že po 8. červnu vám zatím nemůžeme garantovat přesný počet zápasů, jelikož se bude odvíjet podle umístění v tabulce na konci základní části a případných bojů v nadstavbové části.

Milí fanoušci, přáli bychom si mít Vás na Andrově stadionu všechny, ale okolnosti nám v tomto ohledu připravily nelehké rozhodování. Pevně věříme, že nejen Česká republika, ale i celý svět zvítězí nad záludným koronavirem, a že se naše životy brzy vrátí do normálu.

Těšíme se na Vás na Andrově stadionu, Vaše Sigma.
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná