Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo

27.10.2020 / A tým

FORTUNA:LIGA stále čeká na svůj restart, zůstalo odehráno pouze šest kol. Pojďme si tak zrekapitulovat zápasy 3. a 4. kola z pohledu Sigmy Olomouc.

Ve třetím ligovém utkání se již konečně vrátila na lavičku Hanáků dvojice Radoslav Látal – Jiří Neček. Sigma Olomouc přivítala na Andrově stadionu Bohemians Praha, kteří v probíhajícím ročníku do tohoto utkání doposud neinkasovali.

To se změnilo až na Hané. Sigma zdolala klokany 3:0 a velkou měrou se o to přičinil David Houska. Ten se v utkání trefil hned dvakrát. V 85. minutě proměnil penaltu netradičním způsobem, když napodobil parádu Bruna Fernandése z Manchesteru United.

V nastaveném čase dostal míč za záda Le Gianga ještě Mojmír Chytil po čtyřech minutách na trávníku. Naše výhra nad klokany se na Andrově stadionu zrodila poprvé od 6. dubna 2014, kdy Sigma zvítězila 2:1.

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905  3:0 (1:0)

Branky: 42. a 85. (z pen.) Houska, 90.+1 Chytil.

Rozhodčí: Jan Cihlář – Ivo Nádvorník, Zdeněk Dobrovolný.

ŽK: Radoslav Látal, Jemelka – Jindřišek, Vaníček, Hůlka.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák (87. Látal) – Zahradníček (87. Chytil), Breite, Houska (90. Daněk), González (80. Falta) – Nešpor (80. Zifčák). Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians Praha: Le Giang – Dostál (86. Krch), Bederka, Hůlka, Bartek – Hronek (77. Květ), Vacek, Jindřišek, Levin (64. Keita), Vaníček (86. Hašek) – Puškáč (77. Nečas). Trenér: Luděk Klusáček.

Diváci: 2337 diváků.

Zářijový program nabídl i moravské derby mezi Zbrojovkou a Sigmou. Do Brna v posledním desetiletí nejezdili Hanáci rádi. Nevyhráli tam od 17. dubna 2010, kdy se pod výhru 2:1 podepsal dvěma góly Jan Navrátil. Série pěti ligových porážek na Srbské se skórem 0:9 však byla překonána.

A to navzdory tomu, že jsme v utkání dvakrát prohrávali. Na úvodní gól Růska odpověděl ve 26. minutě první ligovou trefou v kariéře Lukáš Greššák. Přerušil tím přesně 500 minut trvající čekání Sigmáků na gól v Brně.

Svoji první ligovou branku v kariéře vstřelil na Srbské i Pavel Zifčák, který v 76. minutě pečetil výhru 4:2. V utkání proti Zbrojovce nastoupil k prvnímu ligovému utkání Florent Poulolo. Rovněž se stal prvním Francouzem, který oblékl dres Sigmy v soutěžním utkání.

FC Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc  2:4 (1:1)

Branky: 9. Přichystal, 51. Růsek – 26. Greššák, 61. Černín (vl.), 68. Falta, 76. Zifčák.

Rozhodčí: Jan Petřík – Jiří Moláček, Radek Kotík.

ŽK: Vaněk – Breite.

Zbrojovka Brno: Floder – Hladík (76. Lhotecký), Černík, Hlavica, Šumbera – Pachlopník, Vaněk (83. Šmíd), Sedlák, Koudelka (66. Ševčík) – Přichystal, Růsek. Trenér: Miloslav Machálek.

Sigma Olomouc: Mandous – Hála (72. Látal), Jemelka, Hubník, Zmrzlý (54. Falta) – Greššák – Zahradníček (46. Zifčák), Breite, Houska, González (72. Chytil) – Nešpor (85. Poulolo). Trenér: Radoslav Látal.

Upřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti JablonciUpřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti Jablonci
| 29.11.2020
Nešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dálNešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dál
| 27.11.2020
Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!
9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím
| 26.11.2020
Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020
Aleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubuAleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubu
Sigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodůSigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodů
Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytilMandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil