Žáci do 13 a 12 let se zapojili do Interligy

29.09.2020 / Sportovní třídy

Týmy U13 a U12 se nově zapojily do soutěže pod názvem Interliga. Cílem nové soutěže je umožnit účastníkům odehrát vyšší počet kvalitních utkání, která budou přínosem pro rozvoj mladých fotbalistů. První zápasy se konaly ve Zlíně, kde se sigmáci utkali s tamějším Fastavem a ostravským Baníkem.

(hráno 2x 30 minut na velkém hřišti)

FC Fastav Zlín - SK Sigma Olomouc 3:1 (3:1)

Hodnocení trenéra Bilíka: „V první půli jsme se po delší době sžívali s hrou na velkém hřišti. Úvod byl vyrovnaný, ale postupně jsme se začali více prosazovat my. Bohužel jsme měli dost zbytečných ztrát především uprostřed hřiště a tím soupeře pouštěli do hry. Druhá půle už byla z naší strany lepší. Využívali jsme více krajní prostory a byli několikrát i nebezpeční. Bohužel další gól už jsme ale vstřelit nedokázali.“

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:6 (2:4)

Hodnocení trenéra Bilíka: „Do utkání s Baníkem jsme i přes brzkou branku v naší síti, na kterou jsme však rychle odpověděli, vstoupili aktivně a byli na hřišti lepším týmem. Dařilo se nám získávat spoustu míčů a dostávat se do vápna soupeře především přes kraje hřiště. Baník hrozil z rychlého přechodu, ze kterého nám také vstřelil druhý gól. Ten úplně změnil ráz utkání. Najednou byli lepší hráči Baníku a my měli problém zachytávat jejich aktivní náběhy ve více hráčích. Potrestala nás i naše nezkušenost s ofsajdem od poloviny hřiště, čímž jsme to Ostravským usnadnili. Na konci půle jsme sice dokázali hezkou střelou z přímého kopu snížit, ale druhá půle zase patřila Baníku, který na velkém hřišti působil zkušenějším dojmem, a zaslouženě zvítězil. Na závěr bych vyzdvihl důležitost této soutěže pro náš rozvoj, protože oproti žákovské lize zde každé kolo potkáme dva kvalitní soupeře, se kterými se chceme srovnávat.“

(hráno 2x 30 minut, 8+1)

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 4:3 (0:0)

Hodnocení trenéra Pilarčíka: „V utkání se Zlínem jsme se prezentovali aktivní kombinační hrou. Po většinu utkání jsme měli míč pod kontrolou. Soupeř hrozil především z protiútoků po našich individuálních chybách. V úvodu utkání jsme nedokázali využít šířku hřiště a hra ve zhuštěném prostoru vyhovovala soupeři. Celé utkání nás trápila předfinální a finální fáze v útočné třetině soupeře. Celkově jsme byli lepším týmem, nicméně v závěru utkání po dvou střelách z dálky soupeř otočil zápas ve svůj prospěch.“

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 6:2 (2:1)

Hodnocení trenéra Pilarčíka: Utkání bylo vyrovnané a oba týmy se prezentovaly aktivním napadáním soupeře a snahou o rychlou kombinační hru. Zpočátku utkání byli hráči Baníku lepší v držení míče na útočné polovině, což jsme soupeři umožnili špatným dostupováním hráčů. Začátkem druhé půle jsme byli aktivnějším týmem a dokázali jsme již přenést kombinaci na polovinu soupeře. Nicméně nás srazily dvě chyby brankáře, kdy Baník navýšil své skóre. Další dvě branky hráči Baníku vstřelili po našem špatném vyhodnocení herního řešení. V podstatě nám Baník vstřelil 4 branky během 7 minut. Naši hráči však utkání nevzdali a chtěli uhrát co nejlepší výsledek. Ve druhém poločase jsme byli na míči lepším týmem, soupeř ale trestal naše individuální chyby.

Jak se dařilo žákovským týmům?  Jak se dařilo žákovským týmům?
| 05.10.2020
Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15
| 01.10.2020
Žáci do 13 a 12 let se zapojili do InterligyŽáci do 13 a 12 let se zapojili do Interligy
| 29.09.2020
Žákovské týmy U15 a U14 vyzvaly BrnoŽákovské týmy U15 a U14 vyzvaly Brno
Mladší žáci změřili síly se ZnojmemMladší žáci změřili síly se Znojmem
| 21.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 14.09.2020
U12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místoU12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místo