Žákovské týmy U15 a U14 vyzvaly Brno

29.09.2020 / Sportovní třídy

V 6. kole Moravskoslezské žákovské ligy přivítaly týmy U15 a U14 na domácím hřišti Zbrojovku Brno. Patnáctka remizovala s Brnem 1:1 a v tabulce je druhá se ztrátou 3 bodů právě na Brno, svěřenci trenéra Michala Kováře mají ale jeden zápas k dobru. Výhru 3:1 vybojovala čtrnáctka, která se aktuálně nachází také na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako první Baník Ostrava. Ten však odehrál o jeden zápas méně.

SK Sigma Olomouc U15 - FC Zbrojovka Brno U15 1:1 (1:1)

Branka: 31. Miler.

Sestava: Berka - Miler, Lorenc, Holec, Hanzelka - Riedl, Macharáček, Drábek (56. Judas) - Györe (71. Krejčí), Oříšek, Zahradníček (71. Lašák).

Hodnocení trenéra Kováře: „Prvních šedesát minut utkání se Zbrojovkou jsme si dokázali vytvořit velký počet šancí, ty se nám ale opět nedařilo dohrát do úspěšného zakončení. Aktivním presinkem jsme Zbrojovku nutili ke ztrátám. Do šancí se hráči Brna dostávali po brejkových situacích nebo našich individuálních chybách. Poté následovala desetiminutovka, kdy jsme soupeře několika chybami dostali zpět do hry. Posledních deset minut hry jsme opět získali klid na míči a byli opět nebezpečnější, šance jsme ale opět nevyužili.“

SK Sigma Olomouc U14 - FC Zbrojovka Brno U14 3:1 (2:0)

Branky: 27. Přibylka, 40. Bittner, 78. Synevych.

Sestava: Ulenfeld - Glos (61. Dospiva), Navrátil, Siegl, Vojtek (49. Skopal) - Přibylka, Remeš, Ptáčník (49. Synevych) - Zachař (61. Rozehnal), Molík, Bittner.

Hodnocení trenéra Čecha: „Do utkání jsme vstoupili velmi odhodlaně a v úvodu si vytvořili několik dobrých příležitostí a dokonce penaltu, kterou jsme sice neproměnili, ale dobrou kombinací a hlavně přechodem na útočnou polovinu si připravili i vedoucí branku. V posledních deseti minutách jsme ustáli tlak soupeře a po brejku zvýšili na 2:0. Druhý poločas nám zpočátku herně nevycházel. Celý zápas jsme se trápili v součinnosti obranné čtveřice a její práce s prostorem při napadání nebo pohybem v bloku. Díky tomu jsme soupeři nabídli několik brejkových situací a dvě čisté brankové příležitosti, které skvěle zneškodnil brankář. S fyzicky vyspělejším soupeřem nám v mnoha soubojích sice docházely síly, ale střídající hráči dokázali přinést kvalitu, a zlepšeným výkonem se nám podařilo pojistit výhru třetí brankou.“

Jak se dařilo žákovským týmům?  Jak se dařilo žákovským týmům?
| 05.10.2020
Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15
| 01.10.2020
Žáci do 13 a 12 let se zapojili do InterligyŽáci do 13 a 12 let se zapojili do Interligy
| 29.09.2020
Žákovské týmy U15 a U14 vyzvaly BrnoŽákovské týmy U15 a U14 vyzvaly Brno
Mladší žáci změřili síly se ZnojmemMladší žáci změřili síly se Znojmem
| 21.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 14.09.2020
U12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místoU12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místo