Aktuality

Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih

Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih

31.05.2020 / A tým

V utkání proti Příbrami navázal Lukáš Juliš na střeleckou formu, se kterou zahájil své hostování v Sigmě. Bohužel z gólu měl pramalou radost. Jeho branka ze 38. minuty k bodům nevedla.

V čem hledat příčiny porážky s Příbramí?

Začali jsme špatně. Prvních dvacet minut jsme neměli vůbec nic. Já i Mojmír jsme hráli špatně. Pak jsme hru trochu urovnali, byli jsme více na míči. Podařilo se nám dát gól. Vypadalo to dobře i ty minuty po gólu, ale Antwi to trefil hezky. O poločase jsme si řekli, že jsou nebezpeční z brejků. No a v 50. minutě dostaneme po brejku gól. Do plných se pak hraje těžko proti komukoliv. Oni měli dva dobré stopery. My jsme se už skoro k ničemu nedostali.

Byla předvedená hra velkým zklamáním?

Nelepí nám to. Na Slovácku to bylo taky špatné a proti Příbrami jsme v tom pokračovali. Proti Příbrami to měly být 3 body. Takhle je to bída. Zklamání obrovské. Co k tomu více říct? Je to škoda. Máme ještě 4 zápasy. Dnes to nevyšlo, můžeme ale klidně vyhrát v Budějovicích a porazit Ostravu. 

Proč to týmu nejde? Cítíte se třeba špatně po fyzické stránce?

Nemyslím, že bychom se cítili špatně po fyzické stránce. Není moc kam běhat, když nám dají na 1:2 a postaví se v deseti před bránu. To už není o fyzičce. To je o kvalitě. Měli jsme dát na 2:2 a znejistit je. Ale oni pak začali dokonce i kombinovat. Do té doby většinou jen odkopávali. Když vedli, tak si začali více věřit. A detaily? Třeba to, že se Antwi krásně trefí o tyč. S tím nešlo nic dělat. Samozřejmě jsme před tím udělali chybu. Asi tím, že nejsme v optimální formě, tak nám to ubralo na optimismu. Máme v hlavách to, že musíme zápas vyhrát a dopadne to takto… Je to škoda.

Dal jsi za Sigmu další gól, aspoň s tím panuje spokojenost?

Spokojený mohu být možná jen z gólu. Ale jinak spokojený nejsem vůbec. Že jsem dal gól, je to nejmenší, co by mě těšilo. Jde mi o tým. Potřebuji, aby tým šlapal, hráli jsme dobře a měli z toho dobrý pocit. Nemáme z toho nic.

Vypadá to, že herní pauza nám ublížila. Cítíš to stejně?

Můžeme to tak říct. Kdybychom ale vyhráli 1:0, tak to říkat nebudeme. Asi nám to ublížilo, když prohrajeme doma s Příbramí. Nemá cenu se ale trápit něčím, když za tři dny jedeme do Českých Budějovic. Musíme rychle přepnout, chytit formu a začít sbírat body, jinak si koledujeme o průšvih.

Může být výhodou, že hrajeme již ve středu? Můžeme na porážku rychle zareagovat.

Po každé porážce je lepší, když se hraje hned. Bylo vidět, že když jsme dostali gól, dali jsme hlavy dolů. Potřebovali jsme vyhrát, to se nám nepodařilo. Teď musíme body nahnat jinde.

Jak se ti hrálo před pár stovkami lidí?

Je to něco jiného, než když přijde pět nebo šest tisíc lidí. Ale naši fandili hezky, i když jsme prohrávali. Musím jim poděkovat. Bohužel jsme se jim neodvděčili.
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná