• Ostatní

Sigmáci v repre: Šíp a Kubát pomohli k vítězstvím

• 27. 9. 2022

Celkem pět Sigmáků zasáhlo v průběhu této reprezentační přestávky do zápasů v dresu národního týmu. Jáchym Šíp absolvoval sraz s dvacítkou, tři hráči nastoupili za osmnáctku na Memoriálu Václava Ježka a Daniel Kubát si zahrál za sedmnáctku na polském Syrenka Cupu.

Reprezentace U20

Jáchym Šíp odehrál 65 minut za reprezentaci do 20 let proti Rumunsku a podílel se na vítězství 2:1. Do druhého přípravného utkání proti druholigové Vlašimi, které skončilo nerozhodně 2:2 naskočil v 60. minutě.

Reprezentace U18

Hned trojí zastoupení měla Sigma na srazu národního týmu do 18 let. Ten se představil ve třech duelech na domácím turnaji Ježek Cup. Čechům se tam ale příliš nevedlo. Tým kouče Davida Holoubka v nich získal jen jeden bod.

U úvodní porážky 0:4 s Německem byli Adam Uriča a Jan Tobias Stryk. Oba odehráli celé zápasy. Do následujícího duelu proti Finsku naskočil v základní sestavě Adam Špangr. Uriča i Stryk naskočili v 57. minutě a přispěli k remíze 2:2.

Do závěrečného utkání proti Spojeným státům americkým zasáhli také všichni tři mladé Hanáci. Stryk odehrál celé utkání, Uriča střídal po prvním poločase a Špangr nastoupil od začátku druhé půle. Duel však skončil porážkou 1:4 a český tým obsadil v tabulce poslední šestou příčku.

Reprezentace U17

Reprezentačnímu výběru do 17 let se vedlo přece jen o něco lépe v Polsku na Syrenka Cupu. Po úvodní prohře s Anglií 0:3, dokázali Češi vyhrát druhé utkání proti Rumunsku, které porazili 3:1. U toho byl i olomoucký Daniel Kubát, jenž odehrál celé utkání. Do závěrečného zápasu o celkové 5. místo z osmi účastníků už Kubát nezasáhl a Česko prohrálo s Mexikem 1:2.

Výsledky

Česko U20 – Rumunsko U20 2:1 (1:0)
Branky: 22. a 58. Vecheta – 78. Andronache. Rozhodčí: Radina – Machač, Vlček. ŽK: Křišťan – Iancu, Mustacă, Amzăr.
Česko: Vágner – Suchomel, Prebsl, Vydra, Kurka – Šíp (65. Šigut), Icha (72. Drozd), Višinský (65. Horský), Křišťan – Alijagić (72. Šubert), Vecheta (90. Kramář).

Česko U20 – Vlašim 2:2 (2:2)
Branky Česka: Šigut, Horský.
Česko: Borek - Váňa, Matys, Prebsl (46. Vydra), Suchomel (46. Kurka) - Drozd (46. Icha), Boháč (46. Kristan), Šigut (70. Višinský), Šubert (46. Alijagič) - Horský (60. Šíp), Kramář (60. Vecheta).

Česko U18 - Německo U18 0:4 (0:1)
Branky: 11. Popp, 53. Weiper, 59. Bischof, 61. Ibrahimovic. Rozhodčí: Batík – Caletka, Pospíšil.  ŽK: Strasner. Diváci: 368.
Česko: Tomas – Uriča, Hunal, Paluska, Stryk – Planka (60. Karsten) – Vitarigov (60. Vitarigov), Horák, Šancl (60. Černý), Hašek – Krulich (60. Novák).

Česko U18 – Finsko U18 2:2 (1:0)
Branky:
36. Karsten, 70. Šancl – 48. Ulundu, 50. Häninen. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček. ŽK: Hamza. Diváci: 432.
Česko: Čechal - Červený (57. Uriča), Remiáš, Rolenec, Svatoš - Černý (46. Hašek), Hamza (71. Horák), Karsten (57. Šancl) - Špangr (57. Stryk), Málek (71. Vitarigov), Novák (57. Planka).

Česko U18 – USA U18 1:4 (0:2)
Branky: 88. Horák – 79. a 80. Soto, 22. Romero, 42. Norales. Rozhodčí: D. Černý – Hurych, Dohnálek. ŽK: Paluska – Soma. Diváci: 484.
Česko: Čechal – Svatoš (63. Červený), Hunal, Paluska, Stryk – Uriča (46. Horák), Hamza (46. Málek), Šancl (46. Špangr) – Vitarigov (79. Karsten), Planka (63. Novák), Hašek (63. Černý).

Anglie U17 - Česko U17 3:0 (1:0)
Rozhodčí: Rzucidlo – Kowalczyk, Cieloch.
Česko: Jovanoski - Herák, Musil, Konečný, Tesař (82. Piták) - Saal, Feit (82. Zíka), Pech (63. Hrdlička) - Rus, Pikolon (58. Hranoš), Binar (82. Honomichl).

Rumunsko U17 - Česko U17 1:3 (1:3)
Branky Česka: 5. vlastní, 6. a 19. Pikolon.
Česko: Heerkens - Herák (46. Tesař), Kubín, Kubát, Piták - Honomichl (66. Pech), Zíka, Hrdlička (85. Saal) - Bouchner, Pikolon (58. Rus), Hranoš (58. Binar).

Mexiko U17 - Česko U17 2:1 (1:0)
Branka Česka: 87. Bouchner. Rozhodčí: Stefanska - Zygmond, Wieczorek.
Česko: Heerkens (46. Jovanoski) - Herák, Musil, Konečný, Tesař - Pech (69. Hrdlička), Saal (83. Zíka), Feit - Binar (69. Bouchner), Rus, Hranoš (46. Pikolon).