• Ostatní

Kubát pomohl reprezentaci k postupu do další fáze kvalifikace

• 25. 10. 2022

Česká reprezentace do sedmnácti let postoupila do elitní fáze kvalifikace o postup na EURO 2023. Národní tým si ve skupině, v níž kromě něj byly ještě výběry Severního Irska, Malty a Skotska, připsal dvě výhry a remízu. Náš Daniel Kubát nastoupil do dvou zápasů.

První zápas proti Severnímu Irsku, který skončil nerozhodně 1:1, byl ještě bez Kubátovy účasti.

V dalším utkání, kde soupeřem týmu trenéra Petra Havlíčka, byla Malta. Obránce Sigmy tentokrát nastoupil od úvodních minut a odehrál celé utkání. Repre zvítězila 5:0.

Poslední zápas proti Skotsku musela reprezentace zvítězit. Daniel Kubát nastoupil v základní sestavě a hrál až do 89. minuty. Česká reprezentace porazila Skoty 5:1 a postoupila do další fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy, jejíž los se uskuteční 8. prosince

VÝSLEDKY

Česko U17 – Malta U17 5:0 (1:0)

Branky: 47., 51. a 90. Hranoš, 43. Binar z pen, 90. Branecký. ŽK: Hájek – Borg. Rozhodčí: Kastrati – Zeqiri, Kmec.

Česko: Heerkens – Šetka (67. Herák), Kubát, Konečný, Bouchner – Pech, Zíka (46. Feit, 57. Hájek), Rus (81. Tesař) – Hranoš, Branecký, Binar (46. Saal).

Česko U17 – Skotsko U17 5:1 (2:1)

Branky: 12. Pikolon, 41. Hranoš, 54. Pech, 80. Konečný, 89. Rus – 19. Hutton. ŽK: Connolly, Friel, Mahady. Rozhodčí: Dohal – Kmec, Ciantar.

Česko: Heerkens – Herák, Konečný, Kubát (89. Kubín), Tesař – Pech, Hájek (68. Rus) – Hranoš (69. Bouchner), Saal, Binar – Pikolon (78. Branecký).