Uriča a Jalovičor nastoupili do obou zápasů repre proti Dánsku

• 23. 2. 2024

​Pětidenní kemp reprezentační devatenáctky ve španělském Pinataru skončil. Národní tým pod vedením Tomáše Janotky odehrál dva přípravné zápasy proti Dánsku, v obou si zahráli také Adam Uriča a Šimon Jalovičor.

V úterním utkání reprezentace podlehla Seveřanům 2:3. Adam Uriča nastoupil v základní sestavě a hrál do 70. minuty, Šimon Jalovičor se na trávník dostal deset minut před koncem.

Ve druhém duelu, který se hrál ve čtvrtek, si to prohodili. V základní sestavě se tentokrát objevil Jalovičor, který byl ze hřiště stažen v 80. minutě. Adam Uriča naskočil do hry v 68. minutě. Česká devatenáctka prohrála druhý zápas 1:3.

S národním týmem do 19 let byl také Roman Hubník, který je patronem družstva.

Reprezentace se pod vedením Tomáše Janotky připravuje na závěrečnou elitní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2024 hráčů do 19 let. O jedno místo si to rozdá s Itálií, Gruzií a Skotskem od 20. do 26. března.