• Ostatní

Juniorka sestřelila Teplice, Marek Schmidt dal hattrick

• 20. 5. 2013
V zápase jedenatřicátého kola Juniorské ligy si tým SK Sigma Olomouc zaslouženě připsal další tři body. Naše juniorka porazila Teplice 5:2, mužem zápasu byl útočník Marek Schmidt, který během osmnácti minut nastřílel hattrick. Juniorka opět nastoupila v jiném složení než v předchozím kole. V základní sestavě byli dorostenci Herynek, Stříž, Kalvach a Banovec. Chvíli trvalo, než se Sigma sehrála, teplické naděje vydržely prvních dvacet minut. Pak začali domácí tlačit a vytvářet si šance. Hladík, Machalický ani dvakrát Schmidt ještě úspěšní nebyli. Ale ve 34. minutě už Sigma vedla. Přímý kop z dobrých třiceti metrů zahrával Schmidt a jeho pumelice pořádně prověřila pevnost sítě. Druhou branku přidal minutu před přestávkou opět Schmidt. Po rychle rozehrané standardce střelu Hladíka obrana zblokovala jen ke Schmidtovi, který si vylepšil palebnou pozici a trefil dobře. Na třetí branku se čekalo po pauze sedm minut. Pak si Schmidt projel mezi stopery a zkompletoval hattrick. V 63. minutě to mohlo být pro hosty ještě horší, střelu Hladíka brankář vytáhl na břevno. Potom domácí prostřídali, což je na chvilku rozhodilo. A hosté toho využili, během pěti minut dali dvě branky. Jenže pak Sigma znovu našlápla. V 77. minutě střelu Schmidta obrana sice zblokovala, ale Chlebek už věděl, kam poslat míč. Šest minut před konce uvolnil Alexis dobře Vichtu, ten ještě lépe zakončil, přehodil brankáře a dal na konečných 5:2. „Znovu jsme nastoupili v jiném složení, než obvykle. V úvodu jsme se hledali, pak, když už si to sedlo, jsme zase prostřídali, takže to bylo takové divočejší. Ale zase to pro kluky byla dobrá škola, zabojovali dobře, musí se s tím vypořádat,“ řekl trenér SK Sigma Jiří Derco. „Byli jsme fotbalovější, Marek Schmidt potvrdil svoje kvality, ale musí na sobě ještě zapracovat,“ podotkl. SK Sigma Olomouc jun. – Teplice jun. 5:2 (3:0) Branky: 34., 44. a 52. Schmidt, 77. Chlebek, 84. Vichta – 67. a 73. Kulhánek. Rozhodčí: Adámková – Paták, Lakomý. ŽK: Chlebek – Vošmik. Diváci: 80. SK Sigma: Reichl – Vavřík, Herynek, Svozil (61. Řehák), Machalický – Hladík (66. Chlebek), Stříž (46. Vichta), Kalvach, Banovec (77. Texl), Alexis – Schmidt (82. Bača). Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc