• Ostatní

Béčko SK Sigma porazilo Hlučín, obě branky dal Marek Schmidt

• 11. 6. 2014

Tým SK Sigma Olomouc B se se sezonou 2013/2014 Moravskoslezské fotbalové ligy loučil vítězně. Béčko v posledním kole porazilo doma na hřišti číslo 2 Androva sportovního areálu Hlučín 2:0, obě branky dal útočník Marek Schmidt.

Sigma soupeře předčila v rychlosti, především v prvním poločase nestačili hosté akce domácích zachytávat. A Hanáci měli jednu šanci za druhou. Už ve 4. minutě vyjel P. Ševčík od rohového praporku, ve vápně dal pod sebe a Schmidt ranou z voleje poslal Sigmu do vedení. V 16. minutě trefil Schmidt tyčku, za dalších osm minut A. Ševčík břevno. Pak měl Adam Ševčík další dvě tutovky, nejprve šel sám na gólmana a o kousek minul, pak mu po centru Vichty a zakončení hlavou zkazil radost dobrý reflexem brankář. Pět minut před přestávkou dal druhou branku Sigmy hlavou po přímém kopu Schmidt. Osm minut po změně stran střílel tvrdě Schmidt, brankář jeho pokus vyrazil, následně Vichta minul poloprázdnou síť. Hosté se ale také snažili zazlobit a byli blízko v 65. minutě, to trefil Mucha tyčku. Sigma si ale zisk tří bodů pohlídala a mohl ještě náskok navýšit, ve vyložených šancích byli Fišer a Hladík. Ale stav už se nezměnil.

„Hlavně v prvním poločase jsme tam měli hodně náběhů, v tom počasí nás to stálo hodně sil, ty nám možná pak ve druhé půlce trošku chyběly. Jsem rád, že jsme to zvládli, kluci předvedli výborný výkon. Měli jsme hodně šancí, trefili jsme tyčku, břevno, mnohokrát jsme šli sami na gólmana, kluci se myslím vydali ze všech sil,“ řekl trenér SK Sigma B Josef Mucha.

SK Sigma Olomouc B – Hlučín 2:0 (2:0)

Branky: 4. a 40. Schmidt. Rozhodčí: Vostrejž – Trávníček, Podaný. ŽK: O. Ševčík – Dostál. Diváci: 80.
SK Sigma B: Reichl – Stříž, O. Ševčík, Habusta, Hýbl – Schmidt (79. Hladík), Kalvach (82. Banovec), Richter (59. Bzirský), P. Ševčík, Vichta (64. Fišer) – A. Ševčík (55. Holub). Trenér Josef Mucha.