Tipsport.cz

Aktuality

Bodeček, další talent

02.02.2007 / A tým

Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal, Radoslav Kováč nebo Roman Hubník. Co jméno, to kvalitní defenzivní hráč z líhně olomoucké Sigmy. A na Hané se začíná prosazovat další talent obranář. Lukáš Bodeček (* 1988) se loni v létě zapojil do přípravy s druholigovou juniorkou, v průběhu podzimu si ho trenér Vlastimil Petržela vytáhl do prvoligového týmu. Ve druhé lize zatím Bodeček nastoupil ke třem zápasům. V reprezentacích U 16, 17, 18 a 19 odehrál 39 utkání, dal dvě branky. Teď v zimní přípravě pravidelně hraje za áčko a i přes slušné tréninkové porce působí na hřišti svěžím a jistým dojmem. Jak snášíte první zimní přípravu v kategorii dospělých? První týden byl docela náročný, nohy docela bolely. Ale teď už je to celkem v pohodě. Takže zátěž vám nevadí? No, já už jsem byl v Drnovicích s o čtyři roky staršími kluky. Navíc teď už jsem byl od léta v juniorce, takže už jsem na to zvyklý. Už jste se bavili s koučem, jak to s vámi bude na jaře? Jestli třeba budete chodit hrát za juniorku? Konkurence na stoperském postu je velká. Jsem mladý, měl bych hrávat pravidelně, uvidíme, jaké to bude. Chtěl bych odehrát co nejvíce zápasů, abych si zvykl na chlapský fotbal. Potřebuju pravidelně hrát, samozřejmě bych byl nejraději, kdyby to bylo za áčko, to je jasné. A když to nebude za áčko, tak toho musím co nejvíce odehrát za juniorku. Ale s trenérem jsme se o tom ještě nebavili. Co souboje se zkušenými útočníky? S brněnským Zelenkou jste měl trošku problém, často padal ještě před kontaktem s vámi. Určitě to jsou pro mě cenné zkušenosti. Třeba proti Brnu, kde byl právě Zelenka, byl i Wagner, za Petržalku hrají také ostřílení útočníci. Tím se učím a získávám zkušenosti. Je to rozdíl oproti dorostenecké lize. A také první liga je něco jiného než druhá, je víc hernější. A ten Zelenka? To bylo hodně zvláštní. Prvních deset minut jsem vůbec nevěděl, jak na něj hrát, dělal to chytře. Nalepil se na mě a upadl. Ale po chvíli jsem si zvykl a bylo to v pohodě. Proti Artmedii jste nastoupil v první půli na pravém kraji obrany. Musel jste si hodně zvykat, bylo to pro vás hodně odlišné než na stoperu? Od žáků jsem pravého beka vůbec nehrál. Ale bylo to v pohodě, měl jsem kolem sebe zkušené hráče, kluci mi pomohli. Kdybych si na to zvykl v trénincích, tak by mi to vůbec nevadilo. Z toho místa se také dá více zaútočit. Proti Slovácku jste byl vyloučený, což v přípravě není moc obvyklé, že? Docela mě to mrzelo, byl jsem z toho špatný. V přípravě jsem tohle ještě nezažil, byla to moje druhá červená karta v životě, byl jsem z toho smutný. Naštěstí to byla jenom příprava.A tým - další aktuality:

Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021
Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?
| 02.05.2021
Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3
| 02.05.2021
30. kolo: Sigma jede do Jablonce30. kolo: Sigma jede do Jablonce
| 30.04.2021
Termíny a hrací časy posledních 5 ligových utkáníTermíny a hrací časy posledních 5 ligových utkání
| 29.04.2021
Vyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl HouskaVyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl Houska
| 28.04.2021
Sigma v poháru končí. Slavii podlehla 0:3Sigma v poháru končí. Slavii podlehla 0:3
| 28.04.2021
Na čtvrtfinále MOL Cupu nakonec bez fanoušků!Na čtvrtfinále MOL Cupu nakonec bez fanoušků!
| 28.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná