Aktuality

Boj o poháry pokračuje dalším kolem!

22.04.2005 / Od fanoušků

Do konce ligy zbývá posledních sedm zápasů a ve hře je tedy ještě 21 bodů. Naše hráče čeká po vydařeném utkání s Mladou Boleslaví (2:0) Brno, další tým z dolní poloviny tabulky. Sigma v předešlém kole porazila na Andrově stadionu Mladou Boleslav, a ukončila tak sérii nepodařených zápasů. Petr Uličný postavil do základní sestavy všechny útočníky, které měl k dispozici. První poločas však mnoho našich šancí nenabídl. Naopak několikrát musel Sigmu zachraňovat Martin Vaniak. V 68. minutě však Petr Uličný udělal mistrovský tah, když vyslal obránce Kučeru na hrot. Tomu stačila necelá minuta ke vstřelení vedoucího gólu. Sigma začala vedení bránit a hrozila z brejků. V 90. minutě převzal míč na půlící čáře obránce Roman Hubník, obešel mladoboleslavské obránce a předložil ideální míč Peteru Babničovi. Ten si s naservírovaným míčem s přehledem poradil a do prázdné brány dal druhý gól. Do zápasu s Brnem, stejně jako s Mladou Boleslaví, nemůže zasáhnout defenzivní záložník Radek Špiláček, který si musí odpykat druhou polovinu trestu za 8 žlutých karet. Náš tým stále cítí šanci, že by se mohl z ligy probojovat do nějakého z evropských pohárů. "V Brně si postavení chceme upevnit. Ale soupeř hraje o prvoligový život," uvědomuje si aktuální situaci a náročnost zápasu trenér Petr Uličný. Minulý týden hrálo Brno ve Zlíně. Po osmapadesáti minutách mělo Brno soupeře na lopatkách. Vedlo totiž 3:0! Hráči Brna však podlehli uspokojení a toto vedení naprosto nepochopitelně ztratili, když v rozmezí třiceti minut třikrát inkasovali. V závěru zápasu chtěl trenér Kotrba střídat, rozhodčí však tuto informaci podle brněnských ignorovali, a proto vedoucí brněnského celku vběhl na hřiště a byl pořadateli vykázán. "V Lize mistrů by za to klub dostal stop minimálně na šest zápasů," dodal k incidentu Jiří Kotrba na pozápasové tiskové konferenci. Brnu se postupně začíná vyprazdňovat marodka. Zatím jen na lavičce bude připraven útočník Luděk Zelenka. Obránci Petr Křivánek a Aleš Schuster již nastoupili za rezervu a v neděli se dá očekávat jejich start. V bráně, i přes chyby, kterých se dopustil v minulém zápase, nastoupí jako obvykle Michal Václavík. Do zápasu však zřejmě nezasáhne Patrik Siegl a Marek Zúbek. Na Siegla, brněnského středopolaře, si jistě většina fanoušků Sigmy vzpomene jako na posilu, která na Hané nesplnila očekávání. Další zajímavostí je, že proti Sigmě nastoupí Marián Had, levý obránce, o kterého měla Sigma vážný zájem. Nastoupit by měl také levý záložník Jaroslav Černý, který hostuje v Brně ze Sigmy. V létě mu však končí jak hostování v Brně, tak i smlouva se Sigmou. Na předzápasové tiskové konferenci trenér Brňanů vyzvedl především přednosti Sigmy: “Je to trochu smůla, že nám v naší situaci los přihrává soupeře, kteří jsou ve formě a hrají o špici tabulky. Ale je to fakt, s nímž se musíme vyrovnat. Olomouc se vrátila na třetí místo a má pohárové ambice. V kádru má velice zkušené hráče, například Vaniaka a Kučeru, i talenty Hubníky, a také výborného reprezentanta Slovenska Babniče. Je to velice dobře poskládaný a sehraný tým.” Jedním dechem však dodal: “Naše sestava se dle možností konsoliduje. Teď potřebujeme, aby se to projevilo větším bodovým ziskem.” Zápas začíná v neděli 24. dubna v Brně na stadionu Srbská. Vstupné do kotle hostí je 60,- Kč. Přijeďte Sigmu podpořit! Vlakové spojení: Odjezd: ve 13:42 z hlavního nádraží (rychlík R 936) Délka cesty: 1 hod 26 min Vzdálenost: 100 km Cena: bez slevy 120,- Kč Upozornění: Nespleťte si tento vlak s jiným, který odjíždí ve 13:43, ten jede přes Českou Třebovou!Od fanoušků - další aktuality:

Fans organizují výjezd do Edenu. Podpořte nás v sobotu na Slavii! Fans organizují výjezd do Edenu. Podpořte nás v sobotu na Slavii!
| 27.03.2023
Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná