Aktuality

Do Polska pojedeme s minimálním náskokem

03.07.2005 / Od fanoušků

Prvním soutěžním zápasem v nové sezóně bylo pro Sigmu utkání 2. kola Intertoto cupu proti Pogońu Szczecin. Ještě před zápasem došlo ke kuriózní situaci, protože delegát UEFA neschválil dresy polského týmu. Ten si totiž přivezl bílou soupravu, kterou používá běžně v domácí soutěži. UEFA má však jiná pravidla pro umisťování a velikost reklam, a tak severopolskému klubu zbývaly dvě možnosti; pod hrozbou tučné pokuty nastoupit v nevyhovujících dresech, nebo sehnat jiné. Po domluvě s vedením Sigmy nakonec nastoupili v červených dresech našeho klubu. Již půl hodiny před výkopem byl hostující sektor prakticky zaplněn. Před začátkem utkání se před stadionem však ještě stihla konfrontovat malá skupinka Sigmáků se stejně malou skupinkou polských příznivců. Při skladbě základní sestavy měl trenér Uličný starosti se zraněními. Na marodce byli kapitán Radim Kučera a Tomáš Glos. Do zápasu nenastoupil ani Radim König, jelikož měl pro dnešní zápas osobní volno, které strávil se svou snoubenkou na radnici. Na listinu zraněných se po zápase přidal i Roman Hubník, protože si 5 minut před koncem duelu přivodil zranění třísel. V prvním poločase se urodilo několik šancí na obou stranách. Polské útoky však s přehledem kryl Tomáš Lovásik, jeden z nejlepších hráčů na trávníku. Právě po jeho dalekonosném a přesném odkopu přihrál David Rojka nabíhajícímu Babničovi, který střelou ke vzdálenější tyči zařídil jediný gól zápasu. Ještě před poločasovou přestávkou pronikl soupeřovou obranou Hubník, narazil si s Rojkou a vystřelil. Míč se však odrazil od tyče špatným směrem a skóre se tak neměnilo. O přestávkový program se tentokrát nepostaral Olomoucký den, ani nikdo jiný ze sponzorů našeho klubu, nýbrž fanoušci Pogońu Szczecin. Ti chtěli nejdříve prorazit železný plot, jenž je dělil od zbytku tribuny. Malá skupinka přihlížejících policistů se jim v tom snažila alespoň trochu bránit, pokusy to však byly většinou marné. Poté však přišli pořadatelé s hasičáky (aspoň myslím) a polské fanoušky začali kropit. Mezitím do sektoru hostí vběhlo několik členů zásahové jednotky, kteří ale byli po několika minutách ze sektoru vyhnáni. Polští fanoušci se naštěstí po několikerém upozornění pořadatelů uklidnili a zápas tak mohl pokračovat. Druhý poločas již nebyl na šance tak bohatý jako ten první. Více práce měl ale náš Tomáš Lovásik. Střelu Milara Claudia vyrazil, poté mu pomohl obranným zákrokem Kovář, když v poslední chvíli ukopl míč Santosovi. Poláci si vybudovali optickou převahu a prověřovali naši letní posilu z Jablonce čím dál častěji. Lovásik si však premiéru nenechal zkazit inkasovaným gólem a udržel čisté konto. Do odvety (9. července) tak vstupujeme s jednobrankovým náskokem. „Přijeli jsme s cílem vstřelit branku, a to se nám bohužel nepodařilo," smutnil na pozápasové tiskové konferenci kouč hostí. „Nebudu však domácímu trenérovi prozatím gratulovat, čeká nás ještě jeden zápas," pokračoval. Naopak trenér Uličný mohl být po zápase spokojený: „Nechtěli jsme inkasovat, což se nám povedlo i díky tomu, že Tomáš Lovásik zachytal výborně. A pak jsme chtěli vyhrát, což se také povedlo. Škoda, že se nám nepodařilo přidat druhou branku, to bychom měli lepší výchozí pozici do odvety. Postupový cíl chceme splnit, ale nebude to lehké, protože Szczecin i dnes ukázal, že je velmi nebezpečný." Odveta bude o to těžší, že Sigma nebude moci nadále počítat se zraněnými Kučerou, Hubníkem a Glosem. „To mě trošku štve," doplnil Petr Uličný. Poté, co tréneři zohdnotili zápas, vzal si slovo tiskový mluvčí Pogońu Szczecin, aby se oficiálně omluvil představitelům našeho klubu za chování polských fanoušků při zápase.Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005
Olomouc po třetí za sebou prohrálaOlomouc po třetí za sebou prohrála
| 11.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná