Aktuality

Evropská liga. Jaká bude?

31.05.2009 / Ostatní

Pohár UEFA, jedna z nejstarších fotbalových soutěží, prošel velkou úpravou. Od ročníku 2009/2010 se mění nejen název (Pohár UEFA je nahrazen Evropskou ligou), ale i systém soutěže. Princip předkol zůstavává stejný jako v Poháru UEFA. Po třech předkolech následuje jedno vyřazovací kolo, z něhož vyplynou účastníci skupin. Skupinová část je rozšířena na 12 skupin po čtyřech účastnících. Soupeři se střetnou vždy dvakrát (doma i venku). První dva týmy ze skupin postupují do vyřazovací části, kam se připojí i vypadnuvší týmy z Ligy mistrů. Zápasy Evropské ligy se budou hrát ve středu (pokud se nebude hrát Liga mistrů) či ve čtvrtek. K dispozici budou podle UEFA dva časy výkopů, 19:00 nebo 21:05 středoevropského času. Los soutěže Los prvního a druhého předkola je na programu 22.06. ve švýcarském Nyonu. Zde se dozví svého soupeře i Sigma Olomouc.

Zajistěte si vstupenky členstvím ve věrnostním programu!

I v následující sezoně se můžete stát členem Věrnostního programu SK Sigma Olomouc. Pokud si vyberete jedno ze čtyř členství (Top, Standard, Fan, Junior) získáte i předkupní právo na nákup vstupenky na Evropskou ligu. (Více informací o věrnostním programu.)
Možní soupeři Ve druhém předkole má Sigma velkou šanci narazit na papírově slabšího soupeře. Při losování bude totiž mezi nasazenými celky. Mezi známější a těžší soupeře, které se mohou na Hané objevit, určitě patří maďarská Ujpest, běloruské Dinamo Minsk, litevský FBK Kaunas, nebo finské Lahti. Sigma může potkat i celek, který na Hané již byl. Mezi nenasazenými týmy je totiž i bosenský FK Sarajevo, který Sigmu vyřadil v předkole Poháru UEFA. Kalendář předkol Evropské ligy 1. předkolo | 02. a 09. července | los proběhne 22.06. 2. předkolo | 16. a 23. července | los proběhne 22.06. 3. předkolo | 30. července a 06. srpna | los proběhne 17.07.

Potenciální soupeři

FC Lahti* (Finsko), Sudova Marijampole, FBK KAunas, Vetra Vilnius* (Litva), Sligo Rovers* (Irsko), Metalurgs Ljepaja, Skonto Riga, Dinanburg Daugavpils* (Lotyšsko), Rudar Velenje* (Slovinsko), Dinamo Minsk*, MTZ-Ripo Minsk* (Bělorusko), Sloboda Tuzla, Slavija Sarajevo, FK Sarajevo* (Bosna), Ujpest, Haladas Szombathely* (Maďarsko), Olimpi Rustavi*, FC Zestafoni* (Gruzie), Dacia Kišiněv, Iskra-Stal Ribnita, Zimbru Kišiněv* (Moldávie), KR Rejkjavík, Keflavik*, Fram Rejkjavík* (Island), FC Vadúz (Lichtenštejnsko), Garabag Agdam (Azerbajdžán), Flora Talin (Estonsko), Flamurtani Vlorë (Albánie), Tobol Kustanaj (Kazachstán), Gandzasar Kapan (Arménie), Bangor City (Wales), Crusader Belfast (Severní Irsko), HB Torshavn (Faerské ostrovy), Defferdange 03 (Lucembursko), OFK Petrovac (Černá Hora), Santa Coloma (Andorra), Sliema Wanderers (Malta), Juvenes Doagna (San Marino) *týmy s hvězdičkou budou hrát ještě první předkolo (seznam je neúplný, nejsou dohrány všechny soutěže, u týmů s hvězdičkou pak jejich pozice v případě vyřazení zaujme vítězný tým z prvního předkola)Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná