Aktuality

Fanoušci Sigmy si zvolili neděli od 17 hodin

25.01.2005 / A tým

Příznivci SK Sigma Olomouc, stejně jako příznivci jiných klubů, měli možnost hlasovat v průběhu měsíce prosince o termínu domácích prvoligových zápasů. Našemu klubu velice záleží na spokojenosti fanoušků a proto se rozhodl pro uspořádání této ankety. Výsledek ankety nebyl vůbec jednoznačný, jak si možná někteří mysleli. Ten, kdo sledoval diskusi na internetu, mohl dojít k názoru, že sobota je v převaze. Ne všichni však mají dnes možnost přístupu k internetu. Ti, kteří v průběhu první poloviny měsíce ledna vyhodnocovali anketní lístky, došli zase k názoru, že neděle je pro fanoušky ideální. Výsledkem byla těsná převaha příznivců nedělního termínu od 17 hodin. Pro domácí utkání podzimní části sezóny 2004/2005 zvolil náš klub jako hrací den sobotu se začátkem v 20:00 hod. v letním čase a v 17:00 hod. v zimním čase. Juniorský tým Ne každému však sobotní termín vyhovoval. Vyslechli jsme si spoustu negativních názorů a zaznamenali několik vrácených permanentních vstupenek ještě před začátkem sezóny. Hlasy byly různé. Jsme národem chalupářů a zahrádkářů, těžko se bude někdo vracet z chaty několik desítek kilometrů vzdálené v sobotu na fotbal. V neděli se však může vrátit o něco dříve. Olomouc je také univerzitním městem, studenti však na víkend odjíždí domů. V neděli jsou zpět na vysokoškolských kolejích. Většina rodinných či firemních akcí se odehrává v sobotu. Najde se ale spousta těch, kteří právě sobotu upřednostňovali před nedělí. Zejména mladá olomoucká generace, která má přístup na internet, svou převahu ukázala v hlasování na našich stránkách. Ne všichni studují v Olomouci, ale čeká je přesun z domova na vysokoškolské studium do jiného města. Podobný problém řeší i ostatní kluby, a to i z II. ligy. Vidíte, že není možné vyhovět všem. Výsledek ankety byl pro náš klub argumentem pro ligové shromáždění, které proběhlo minulý týden v Praze, kde se o termínech pro jarní část jednalo. Od jarní části sezóny tak dochází ke změně termínu domácích utkání na olomouckém Andrově stadionu, který vždy patřil a stále patří k nejnavštěvovanějším v republice, ze soboty na neděli. Televizní přenosy si zachovávají stejné termíny. TV Nova v sobotu od 14:25 a TV Prima v pondělí od 16:40 hodin. Utkání juniorského druholigového týmu se přesunou z neděle 10:15 na pondělí 15:00 hodin. Na našich oficiálních internetových stránkách probíhala již od června loňského roku diskuse na toto téma. Již v té době byla jasná různorodost názorů. Proto jsme také podstatně rozšířili anketu. Do diskuse na téma „Který den a od kolika hodin hrát domácí utkání“ se tak mohli zapojit i čtenáři klubového bulletinu Fotbal INFO či Olomouckého dne, našeho mediální partnera mezi tištěnými médii. Především ale diváci na Andrově stadionu při posledním utkání roku 2004 prostřednictvím anketních lístků měli možnost sdělit svůj hlas. Písemně vyplněné anketní lístky typu „Já a mých 5 kamarádů“, byly počítány jako 1 hlas. Internetové hlasování bylo omezeno pouze na jedno „kliknutí“ z každého počítače. Všichni však víme, že spokojenost příznivců závisí především na výsledcích a výkonech týmu. Důraz klademe i na doprovodný program pro diváky při utkání. V zárodku je Fanclub SK Sigma a s ním související členské výhody, rodinná či studentská vstupenka atd. Pokud budou tyto podmínky splněny, najde si fanoušek cestu na stadion v sobotu i v neděli. A několik názorů z naší ankety: „V sobotu je polovina města pryč a velká část se chystá na večer (diskotéky a tak), kdežto v neděli večer už nikdo nemá žádnej program a chataři jsou už doma.“ Tomáš Treutner „…Já patřím mezi ty, kterým velmi vyhovuje sobotní termín, protože každou neděli dojíždím na studentské koleje do Ostravy a vzhledem k jízdním řádům, mému rozvrhu a studijním povinnostem, by to pro mě bylo složité. ….“ Jana Bršťáková „Pro mě je nejlepší hrát v NEDĚLI od 17.00. Dojíždím z Hostkovic, na Sigmu chodímpravidelně už 12 let a jako skalní fanda sem nechyběl ani na jednom zápase za posledních 5 let, takže ať hrajete kdykoliv, já tam budu a budu fandit!“ Aleš Coufal „….Jsem dlouholetým fanouškem klubu. Vzhledem k tomu, že hraji závodně kopanou za naši vesnici a naše mistrovské zápasy odehráváme převážně v neděli, mi sobotní termíny naprosto vyhovují. …“ Tomáš Langer Výsledky ankety v číslech: Ankety se zúčastnilo: Prostřednictvím anketních lístků: 459 tj. 53 % Prostřednictvím internetového hlasování: 334 tj. 39 % Prostřednictvím SMS: 30 tj. 3 % Jinak: 30 tj. 3 % Prostřednictvím e-mailu: 13 tj. 2 % ----------------------------------------------------------- Celkem hlasovalo: 866 Výsledky ankety: jednoznačně pro neděli: 520 tj. 60 % 17:00 hod. 50 % 18:00 hod. 16 % 19:00 hod. 12 % 20:00 hod. 12 % ostatní 10 % jednoznačně pro sobotu: 341 tj. 39% 17:00 hod. 42 % 18:00 hod. 11 % 19:00 hod. 16 % 20:00 hod. 25 % ostatní 6 % nejednoznačná odpověď: 5 tj. 1 % Výsledky hlasování o nevhodném termínu: celkem hlasovalo proti: 334 jednoznačně proti sobotě 146 tj. 44 % jednoznačně proti neděli 86 tj. 26 % nejednoznačná odpověď 102 tj. 30 %A tým - další aktuality:

Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
| 11.08.2022
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022
Zveme fotbalovou mládež na moravské derby proti Brnu!Zveme fotbalovou mládež na moravské derby proti Brnu!
| 02.08.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná