Aktuality

FotbalINFO změní formát i jméno!

30.04.2010 / Ostatní

Zápasový bulletin Fotbal INFO, vydávaný k ligovým i pohárovým utkáním, dozná od nové sezóny několika změn. Tou zásadní je formát, který se na základě vašich připomínek a také ankety na webových stránkách klubu, změní z velikosti A3 na formát A5. Výsledky ankety byly jednoznačné a protože bulletin vydáváme pro vás, naše fanoušky, neváhali jsme ani na chvíli a změnu akceptovali. Nabídli jsme vám tedy možnost vymyslet pro naši zápasovou tiskovinu jméno. Změnou však nebude cena. Klub i v sezóně 2010/2011 pro své příznivce zachová cenu 10 Kč! Přišlo celkem 55 originálních názvů, které jste zasílali elektronickou poštou, nebo na anketním lístku ve zpravodaji při utkání se Slavií. K těm se mohli vyjádřit hráči a činovníci našeho klubu. Na základě jejich názorů bylo do finále posunuto pět názvů. Výběr z této pětice je teď na vás. Sigmafotbal SK Sigma Olomouc – bez názvu Androviny Sigmagazin Modrá lavina Hlasovat můžete prostřednictvím ankety v pravém sloupci. Anketa bude ukončena ve středu 5. května. Autory pěti nejlepších návrhů pochopitelně odměníme klubovými cenami! Autor vítězného názvu potom získá doživotní bezplatný odběr zpravodaje!
Historie vydávání programu v našem klubu Vydávání programů, ve kterých se návštěvníci sportovních utkání dozvídají nejen zajímavosti o soupeři, ale i novinky ze života svého klubu, je dnes běžnou záležitostí. Nebylo tomu tak ale vždy. Finanční možnosti klubů a technické možnosti tiskáren byly velmi omezující a vydávání programů bylo tehdy více méně jen symbolické. Čili malý náklad i rozsah programů. A protože text se musel do tiskáren dodávat s velkým předstihem tak i neaktuální obsah. Velký problém byly i fotografie ve zmiňovaných programech, neboť jejich příprava k tisku byla velmi náročná. Náš klub, tedy v té době TJ MŽ OLOMOUC, vydal svoji první tiskovinu (programem se to rozhodně nazvat nedalo) v roce 1963 u příležitosti postupu do II. ligy s informacemi o kádru mužstva a rozpisu utkání. Další počin v tomto směru byl až v roce 1975, kdy SIGMA OLOMOUC postoupila do III. ligy. Tehdy jeden funkcionář, v té době zaměstnaný v Moravských Železárnách, tyto programy více méně „ilegálně“ tiskl v pracovní době na cyklostylu. Obrat k lepší kvalitě nastal v roce 1982, po postupu SIGMY ZTS OLOMOUC do I. Ligy a programy už musely mít nějakou úroveň. Od té doby se vzhled i obsah našich programů neustále zlepšoval a v současné době je obojí na vysoké úrovni. Dnešní možnosti tiskáren jsou prakticky neomezené a tak jediným problémem jsou narůstající náklady na tisk programů a tím i jejich ceny. Tedy čím kvalitnější program, tím větší jeho prodejní cena.Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná