Aktuality

Honza Schulmeister trefil tři body

09.08.2005 / Od fanoušků

Pondělní dohrávka mezi Sigmou a Baníkem uzavřela první kolo nového ročníku Gambrinus ligy. Hráči nabídli početnému publiku dramatickou podívanou se šťastným koncem pro náš klub. Na marodce zůstalo pět hráčů V základní jedenáctce se musel Petr Uličný obejít bez pětice zraněných. Mimo dlouhodobých marodů Špiláčka s Vyskočilem chyběli také bratři Hubníkové a Radim König. Do zápasu nemohl zasáhnout ani nový útočník Gaúcho, protože od brazilského svazu nestihly dorazit potřebné dokumenty. Šanci zahrát si od začátku tak opět dostal mladíček Kamil Vacek, v útoku pak nastoupil Jan Schulmeister. Jozef Jarabinský nemohl počítat se zraněným Čížkem a Bystroněm a před zápasem sliboval překvapení v sestavě. Svůj slib splnil, když nechal hrát na levé straně zálohy Roberta Zehera, napravo umístil Filipa Rajtorala a do obrany postavil Tomašáka. Zejména Petr Tomašák na levém kraji obrany nestíhal a v zápase měl být po ostrých faulech vyloučen. Před výkopem ještě proběhla oficiální rozlučka s Martinem Vaniakem. Čaroděj si chtěl vyzkoušet zahraniční angažmá, a tak po několika letech v Sigmě a Drnovicích zamířil do řeckého Panioniosu Atény, kde jej bude trénovat exslávistický kouč Josef Csaplár. S Martinem se na plochu přišel rozloučit sportovní manažer Jiří Kubíček a marketingový manažer Martin Rak. Zápas rozhodl Honza Schulmeister Na úvod utkání zvolily oba týmy vyčkávací taktiku. Zejména přeskupené řady ostravského týmu působily nervózním dojmem. Ve 27. minutě vyrazili ostravští do ojedinělého útoku, tam však záhy ztratili míč a Sigma se pokusila o rychlý brejk. Míč se dostal k Babničovi, kterého se nevybíravým faulem snažil zastavit Rajtoral. Peter však stihl ještě přihrát Melinhovi, jenž s míčem sprintoval do volného prostoru. Daleko se však nedostal, protože jej opět nedovoleným zákrokem zastavil Tomašák, za což od sudího Helebranta dostal POUZE žlutou kartu! Ve 36. minutě vysunul Melinho skvělým pasem Kamila Vacka, jehož zezadu jednoznačně držel Tomašák. Vacek se však souboj snažil ustát, a tak píšťalka rozhodčího Helebranta zůstala nepochopitelně němá. K této situaci se po zápase vrátil i Jozef Jarabinský na tiskové konferenci: "Kdyby hráč spadl, byly by problémy." Tomašák by totiž musel po obdržení jakékoli karty pod sprchy. Zápas ale pokračoval v plném počtu na obou stranách. Ve 41. minutě si hráči z předcházející akce prohodili role, když Vackův centr využil ke střelbě bez přípravy Melinho. Bohužel bez úspěchu. O přestávce se rozhodli střídat trenéři obou celků. Jarabinský stáhl ze hry Roberta Zehera, jehož místo zaujala ikona ostravské kopané - Radek Slončík. Z našeho týmu musel odstoupit Peter Babnič, jelikož mu (zřejmě po faulu Rajtorala) otekl kotník. Nahradil jej diváky "milovaný i nenáviděný" David Rojka. Sigma do druhého poločasu přeskupila řady. Ze systému 4-4-1-1 přešla na klasický styl se dvěma útočníky. To naší ofenzívě pomohlo a v 59. minutě jsme se mohli radovat z vedoucího gólu. Centr z hlouby pole se dostal díky chybě Lesáka až k Janu Schulmeisterovi, ten nezaváhal a levačkou tvrdě vypálil. Vašek si na míč sice sáhl, neměl však šanci - 1:0. Sigma se pak díky několika standardním situacím na chvíli zabydlela před brankou hostů. V 67. minutě měl na kopačce rozhodující gól David Rojka. Vytáhlý útočník postupoval sám na brankáře, k naší smůle jeho šanci Vašek s přehledem zlikvidoval. Přesně o dvacet minut později měl na kopačce vyrovnávající gól Libor Žůrek, když dostal přesný pas mezi obránce a tvrdou ranou opřel míč do břevna. Stav zůstal nezměněn i po závěrečných rohových kopech soupeře a zápas jsme tak zaslouženě vyhráli 1:0. Během zápasu se blýskli fanoušci obou táborů nápaditou choreografií. V úvodu utkání vyvěsili ostravští naši bývalou vlajku s Pepkem Námořníkem a doprovodný text "POZDRAV Z POPELNICE". Tato vlajka byla prý totiž nalezena ostravskými fanoušky v kontejneru. Fans Baníku si ještě připravili nápis "OLOMOUC, NÁŠ ZLATÝ DŮL" s letopočty triumfů na Andrově stadionu (2004 - titul, 2005 - vítěztví v Poháru ČMFS). Jednu z částí však dali obráceně a než ji stihli pootočit, zůstaly z ostatních kartonů jen cáry. Ani náš kotel nezůstal pozadu. Během celozápasového fandění roztáhl sektorovou vlajku, a poté dali fans z kotle všem jasně najevo, kde bude Sigma na konci ligy nápisem: LIGA ZAČÍNÁ, KRÁLOVNOU BUDE SIGMA. Mezi dvěma částmi textu rozvěsili šachovnici s dámou. Na tiskové konferenci neskrýval Petr Uličný svou radost: "Nesmírně si toho vítězství vážím, dali jsme do toho srdíčko." Nezapomněl ani pochválit tým a to hlavně za neinkasování branky: "Baník je silný v útoku, ale my jsme mu nedovolili vstřelit gól. S tím musím být spokojený." Naopak Jozef Jarabinský byl obranou svého týmu zklamán. "Udělali jsme hodně chyb v obraně, daleko víc, než jsme zvyklí. Pramenilo to asi z nervozity z prvního zápasu. Já a určitě i obránci jsme si to představovali jinak," poznamenal Jarabinský. Po Jablonci a Plzni, kde Sigma hraje následující dvě kola, čeká naše fotbalisty na Andrově stadionu další těžký soupeř - pražská Slavia.
Fotografie ze zápasu 1. poločas 2. poločas Fanoušci a choreoOd fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005
Olomouc po třetí za sebou prohrálaOlomouc po třetí za sebou prohrála
| 11.12.2005

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná