Tipsport.cz

Aktuality

Již tento víkend startuje jarní část 1. CDL

08.03.2007 / SCM

Naši dorostenci obhajují čelní pozice po podzimní části soutěže. Přestávku mezi oběma částmi sezóny jsme využili k zahraničními konfrontačnímu zájezdu, absolvovali jsme halové mistrovství ČR a během přípravného období jsme budovali nový tým pro jarní část sezóny. V listopadu jsme se účastnili (U19 a U17) zájezdu do Švýcarska a Francie, kde jsme odehráli přípravná utkání s tamními nejlepšími celky (FC Basilej a PSG). U19 : FC Basel 2:3 (1:2) U17 : FC Basel 6:6 (3:3) U19 : PSG 2:3 (1:3) U17 . PSG 0:1 (0:0) Obě utkání měli obrovský užitek nejen pro hráče, ale také pro nás trenéry. Basilej i Paříž jsou nejlepší mládežnická střediska ve svých zemích, proto jsme měli možnost porovnat si sportovní připravenost našich mládežníků, ale také materiální a technické zázemí. Měli jsme možnost nahlédnout do různých systému výchovy ať už do toho soukromého, kterým se řídí ve švýcarském klubu, ale i do systému francouzského, který je převážně obstaráván státem a příslušnými svazy. Navíc jsme mohli, díky našemu bývalému hráči Davidu Rozehnalovi - patronu našeho mládežnické družstva U19, shlédnout pohárové utkání mezi PSG a Hapoel Tel Aviv. Samotná utkání nás utvrdila v námi nastaveném trendu výchovy mládežníků Sigmy, a to v podpoře technického, ofensivního fotbalu upřednostňujícím herní kvalitu jednotlivých hráčů nad týmovým taktickým (defensivně laděným) výkonem. Po zkušenostech z předchozích mezinárodních utkání jsme se ve výkonnosti posunuli nahoru o čemž svědčili vyrovnané výkony se švýcarským celkem, který měl ve svých řadách několik cizinců, ale utkání s pařížskými mladíky nám naopak ukázalo nedostatky v dynamické technice, zejména v rychlosti provádění jednotlivých herních činností. Touto cestou chci poděkovat jménem trenérů i hráčů, vedení našeho klubu a jednotlivým sponzorům, že nám finančně umožnili tuto stáž absolvovat a Davidovi Rozehnalovi, který domluvil jednotlivá utkání. Týden po příjezdu ze zahraničí absolvovala obě naše mládežnická družstva kvalifikace na halové mistrovství České Republiky a obě úspěšně. Mladší dorostenci (U17) postoupily do finále v Třebíči, kde obsadily 2. místo, a to jen vinou horšího skóre. Starší dorostenci (U19) postoupili do Českých Budějovic a po vítězství v turnaji se stali halovými mistry České Republiky pro rok 2006. Zimní přípravné období: Starší ligový dorost – U19 Vzhledem k velkým hráčským posunům do starší kategorie, bylo primárním úkolem pro toto přípravné období vytvořit ze starších dorostenců nový tým a po získaných zkušenostech z předešlého období uzpůsobit tréninkový cyklus tak, abychom posunuli naše hráče k ještě lepším individuálním herním činnostem, jak jsme to měli možnost vidět na zahraničních stážích. Do přípravného období byli zařazeny utkání s mužskou kategorií (zejména pro hráče ročníku 88, kteří za půl roku budou přecházet do mužských týmů), dále se zahraničními celky tentokrát jsme se orientovali na nejlepší slovenské a maďarské týmy a s nejlepšími českými týmy, tak abychom viděli v konfrontaci naše mladší hráče (ročník 89, 90) s těmito celky. Sigma : Moravská Třebová 5:0 (2:0) branky: Nuc, Pospíšil, Jančík, Heidenriech, Huf Sigma : ČAFC Židenice 3:1 (1:0) branky: 3xMichalčák Sigma : FC Dolany 4:1 (2:0) branky: 2xJavůrek, Blaha, Michalčák Sigma : SK Hranice 2:4 (2:0) branky: 2xPospíšil Sigma : Žilina 19 2:3 (1:0) branky: Bernard, Doležal Sigma : Trenčín 19 6:0 (3:0) branky: 2xPospíšil, Huf, Doležal, Heidenreich, Ulma Sigma : Sulko Zábřeh 1:3 (0:2) branka: Michalčák Sigma : Zlín 19 1:1 (1:0) branka: Pospíšil Sigma : Zlín 18 Sigma : Mohelnice 4:0 (2:0) branky : 2xMichalčák, Nuc, Javůrek Sigma : Brno 19 0:3 (0:0) Sigma : Ferenczvaorzs Budapešť 2:3 (1:3) branky: Michalčák, Doležal Sigma : Nitra 2:0 (0:0) branky: Michalčák, Pospíšil Sigma : Fehervár 2:0 (0:0) branky: Nuc, Doležal Sigma : Slavie 19 0:3 (0:1) Sigma : HFK „B“ 2:0 (1:0) branky: Salajka, Pokruta Sigma : Dubnice 19 1:1 (0:0) branka: Pospíšil Sigma : Žilina 18 2:2 (1:0) branky: Salajka, Sigma : Opava 19 1:3 (0:2) branka: Pospíšil Sigma : Určice 4:0 (1:0) branky: Janek, Pokruta, Škoda, Javůrek Hodnocení trenéra: „Přípravné období jsme věnovali hodně zkoušení a budování nového týmu, protože 8 hráčů ze stabilního kádru staršího dorostu, kteří na podzim hrávali pravidelně dorosteneckou ligu, přešlo do mužské kategorie. Je naším cílem vychovávat hráče pro naše 1. mužstvo, proto jsme počítali s touto variantou a jsem přesvědčen, že máme v dorostu další kvalitní hráče, kteří si na jaře vydobudou stejnou pozici jako jejich předchůdci. Určitě to budou mít mladší hráči těžší, budou se muset vyrovnávat s novými pozicemi v týmu a zároveň s více koncentrovanými a zarputilými soupeři. Jsem přesvědčen, že hráči jako Večeř, Plánička, Tomčík a Huf jsou těmi pravými, kteří potáhnou mužstvo nejen sportovně, ale i morálně a pomohou tak lépe se zařadit novým mladým hráčům.“ Mladší ligový dorost – U17 Mladší ligový dorost začíná svou jarní část soutěže již tuto sobotu 10.3.2007 na hřišti Slovácka. V uplynulých dvou měsících absolvovalo mužstvo přípravné období, ve kterém sehrálo mužstvo 10 přípravných utkání a 1 mezinárodní halový turnaj, ve kterých se chlapci zdokonalovali v získaných dovednostech a rozvíjeli pohybové schopnosti. Sehráli jsme 3 utkání proti mužstvům mužské kategorie (Mohelnice 3:3, Šternberk 4:2 a Konice 2:4) a 3 utkání proti dorostencům ze slovenské ligy (Žilina 2:2, Trenčín 1:2 a Dubnica 5:1). Ostatní utkání jsme odehráli proti mužstvům české dorostenecké ligy (Brno 2:1), 2. ligy HFK 6:0 a Opava 1:5. Tento výsledek je velkým poučením pro všechny. Na mezinárodním turnaji o pohár hejtmana Jihomoravského kraje jsme obsadili 2. místo za Slovanem Bratislava. Absolvovali jsme týdenní soustředění v České Vsi v hotelu Zlatý Chlum. V mužstvu proběhlo několik změn: Do vyšší kategorie U18 byli přeřazeni Novotný, Machálek, Heinz, Salajka, z B mužstva mladšího dorostu přišel Machalický. Hodnocení trenéra: Hodnocení tohoto období je pozitivní, hráči se setkali s různými situacemi, učí se zvládat zátěžové situace, učí se vyrovnávat s tlakem a důrazem na atraktivní nesmírně náročnou hru. Nerozlišuji přípravné období od hlavního, protože pro takto mladé hráče je klíčový každý trénink, každé utkání, jelikož se učí hrát fotbal pro diváka, který požaduje vítězství podložené atraktivní hrou! Jsme spokojen, že jsme sehráli různorodé druhy utkání.SCM - další aktuality:

Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?Složitá doba = jiný přístup k tréninku. Jak trénuje U19?
| 03.02.2021
Šestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila HlučínŠestnáctka před pauzou potvrdila první místo, porazila Hlučín
| 12.10.2020
Osmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil SmolkaOsmnáctka porazila Hlučín. Vítěznou branku vstřelil Smolka
| 11.10.2020
Šestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulceŠestnáctka nastřílela Líšni 4 branky a upevnila si vedení v tabulce
| 04.10.2020
Sedmnáctka remizovala doma s PlzníSedmnáctka remizovala doma s Plzní
| 03.10.2020
Osmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na LíšeňOsmnáctka poprvé v sezóně prohrála. Nestačila na Líšeň
| 03.10.2020
Druhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl GalusDruhá výhra v řadě pro U19. Proti Plzni rozhodl Galus
| 03.10.2020
Ligu vede i U18. Ta zvítězila nad OpavouLigu vede i U18. Ta zvítězila nad Opavou
| 28.09.2020
U16 porazila Opavu a drží se na čele MSDLU16 porazila Opavu a drží se na čele MSDL
| 28.09.2020
Sedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulceSedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulce
| 27.09.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná