Tipsport.cz

Michal Ordoš sestřelil Bohemians

15.05.2010 / A tým

Aktualizováno o fotografie 23:45.Poslední střetnutí v tomto ročníku Gambrinus ligy hostil dnes Andrův stadion. V rámci třicátého kola přijeli na Hanou hráči Bohemians Praha. Po fantastickém výkonu Michala Ordoše, který dvě branky sám vstřelil a na jednu přihrál, přejela Sigma Olomouc svého soupeře jasně 3:0 Již od úvodních minut bylo patrné, které mužstvo je kvalitnější a touží více po třech bodech. Sigma Olomouc zatlačila střížkovský klub na jeho vlastní polovinu a místy měla až drtivý tlak. Svůj nápor dokázali Hanáci proměnit ve vedoucí branku v patnácté minutě hry, když Ordoš doběhl odražený míč a v pádu dokázal překonat brankáře Belaně. Sigma nepolevila a dále herně jasně přehrávala nejhorší tým Gambrinus ligy. Do poločasové přestávky dokázali hráči Sigmy skórovat i podruhé. Michal Ordoš z brankové čáry našel načechraným míčem hlavu Jana Navrátila, který nikým nehlídáný skóroval do protipohybu brankáře Belaně. Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil. Hanáci útočili, zatímco hosté bránili vlastní pokutové území. Z nebezpečných příležitostí ve druhém poločase měl největší šanci Pavel Šultes, jeho střelu vytěsnil brankář Belaň na rohový kop. Třetí zásah do sítě Bohemians Praha si připsal opět Michal Ordoš, jenž usměrnil do sítě centrovaný míč Jakuba Petra. Zaznamenal tak svůj dvanáctý přesný zásah a stal se nejlepším střelcem Gambrinus ligy. Stalo se tak vůbec poprvé v historii, že držitel trofeje pro nejlepšího střelce ligy, obléka dres olomoucké Sigmy. Sigma Olomouc se stala rovněž nejlépe střílejícím mužstvem, když dokázala konta soupeřů zatížit devětačtyřiceti brankami. Dosažené výsledky zajistily Sigmě konečnou šestou příčku v tabulce Gambrinus ligy 2009/2010. SK Sigma Olomouc - FK Bohemians Praha 3:0 (2:0) Branky: 15. a 79. Ordoš, 40. Navrátil (Ordoš) Diváci: 3449 Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina ŽK: Pospíšil Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Janotka, Murin, Komárek, Machalický - Kaščák (62. Bajer), Hořava - Navrátil (62. Šultes), Ordoš, Petr - Hubník (74. Schulmeister) Bohemians: Belaň – Flachbart, Lencevič (46. Horáček), Macháček, Modeste – Dittrich, Fenyk, Demeter, Ježdík (78. Wakui) – Jeslínek (58. Očovan), Pospíšil

Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0