Aktuality

Moravské derby pro Olomouc!

25.04.2005 / Od fanoušků

Fotbalisté Sigmy se po dvou výhrách razantně vrátili do bojů o fotbalovou Evropu. Po nutném skalpu nevyzpytatelné Mladé Boleslavi dokázali dovést důležité tři body i z potápějícího se Brna. Sigma dvakrát za sebou udržela čisté konto a zdá se, že se nadechuje ke strhujícímu finiši!

Olomoucký kouč Petr Uličný musel stejně jako před týdnem oželet služby distancovaného Radka Špiláčka (za osm žlutých stál dva zápasy). Zatímco s Boleslaví tuto absenci vyřešil postavením tří útočně laděných hráčů, proti Brnu musel být přece jenom trochu opatrnější, a tak se schylovalo k ligovému debutu jednadvacetiletého Filipa Rýdela. Mladý hráč, který si post středního záložníka v áčku již vyzkoušel v několika přípravných utkáních, dostal důvěru a nakonec nejenže zvládl odkopat celých devadesát minut, ale lví měrou se zasloužil o jedinou trefu utkání! Jinak Sigma nastoupila v pravdě očekávané sestavě. Obrana ve složení Hubník, Kovář, Kučera, Glos již dvě utkání v řadě nedostala gól a doufejme, že se jí takto bude dařit i nadále. V záloze dostal vpravo znovu přednost König před Randou, vlevo stálice David Kobylík a uprostřed premiérová souhra dvojice Zbožínek, Rýdel. V útoku dostalo přednost duo Babnič, Bednář.

Prestižní zápas v krásném slunečném počasí začal dosti vlažně. Minuty plynuly, ale vzrušující okamžiky ani na jedné, ani na druhé straně nepřicházely. Domácí se snažili tvořit hru, ale jejich veškerý um končil před olomouckým vápnem, kterému již kralovalo bílomodré komando hostů. Sigma hrála velice chytře a nevynechala jedinou možnost k provětrání nejhorší obrany celé ligy. První rána Davida Kobylíka ještě k Václavíkovi neprošla dík bloku Jana Trousila, o několik minut později však David znovu exceloval. Několika rychlými kroky se odlepil od levé postranní čáry, zbavil se svých hlídacích psů a přes obránce, z rohu pokutového území, vymyslel famózní křivku, za kterou se Václavík jen bezmocně ohlédl. Míč zaplachtil vzduchem a ke vší smůle se zhoupl jen po horní síti. Být Kobylík o dva kroky dál brněnské svatyni, asi bychom byli svědky jednoho z nejhezčích gólů celé sezóny… Ve 22.minutě zkusil štěstí König, ale jeho rána cíl netrefila. Ve 24.minutě o sobě dal vědět brněnský Mercedes – Petr Švancara – jeho nebezpečně tečovanou přízemní střelu k tyči však Vaniak skvěle nadvakrát zneškodnil. O chvíli později kopali domácí jeden ze svých mnoha rohových kopů. Hosté se nejenže ubránili, ale založili rychlý brejk, po němž se Babnič vřítil do vápna domácích, skvěle se zpětnou kličkou zbavil křižujícího beka, ale na ránu mu po vyčerpávajícím sprintu již nezbylo dostatek sil. Slabá střela po zemi nemohla Václavíka rozesmutnit. Ve 38.minutě přišla největší šance domácích. Pavel Mezlík se v bezprostřední blízkosti gólmana Vaniaka prodral k volnému míči a jeho nebezpečnou střelu stačil olomoucký hrdina vytlačit v hodině dvanácté. První poločas tak ukončil sudí Adámek za stavu 0:0.

Druhá půle začala pro domácí šokem. Již v první minutě totiž zabojoval u pravé postranní čáry Bednář, vyškolil několik hráčů v červeném, vnikl do velkého čtverce a poslal pod sebe krásnou příhru. K míči se dostal Filip Rýdel, nezazmatkoval a nabil lépe postavenému Kobylíkovi, kterému stačilo lehkou placírkou jen trefit brněnskou branku. Skvělá akce bílomodrých domácí zdeptala natolik, že nebyli schopni řádně odpovědět. Domácí oslavenec Jiří Kotrba během čtvrt hodinky vystřídal tři své hráče, ale změnu vývoje zápasu to nepřineslo. Zelenka se sice snažil rozhýbat hru domácích, ale bez valného úspěchu. Sigma hrála v obraně naprosto bez chyb, a tak jediné, v čem Brno získávalo převahu, byl počet rohových kopů (za celý zápas jich domácí kopali jedenáct). Hosté však rohy soupeře v pohodě uskákali a nebýt pohotové rány Hada do boční sítě, neměli domácí v závěru zápasu jedinou vážnější příležitost! Skvěle fungující obrana dovedla Olomouc k jednobrankovému vítězství. Martin Vaniak si v 1.poločase připsal dva famózní zákroky, ve druhém dějství byl prakticky bez práce. Na druhé straně si Sigma s nebývalou efektivitou dokázala poradit s obranou soupeře a výsledkem toho je tříbodový import na Hanou.

Brno se dík prohře dostalo do svízelné situace. Od 11.září 2004 vyhrálo pouze jednou jedinkrát a doma dokonce ani jednou!! Sigma si naopak potvrdila průběžné třetí místo, které zajišťuje účast v poháru Uefa. V příštím kole doma hostíme pražskou Spartu. Ostře sledovaný zápas před kamerami televize Nova vypukne v sobotu krátce před půl třetí. Nedovolme, aby u nás Sparta slavila mistrovský titul stejně jako loni Baník!Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005
Olomouc po třetí za sebou prohrálaOlomouc po třetí za sebou prohrála
| 11.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná