Tipsport.cz

Aktuality

Mucha se vrací do Sigmy

15.06.2007 / A tým

Když se řekne jméno Josef Mucha (* 1967), snad každý fanda SK Sigma Olomouc si vzpomene na zápas v Poháru UEFA s Celtou Vigo. Ten Hanáci vyhráli 4:3 a Josef Mucha dal dvě branky. To bylo v sezoně 2001/2002. Po ní Mucha ze Sigmy odešel. Teď se vrací. Hráč, který je jednou z legend klubu, přichází na post asistenta trenéra Martina Pulpita. S klubem se dohodl, už zbývá pouze podpis na smlouvě. Jak to vypadá s vaším příchodem do Sigmy? Dá se říct, že už zbývá jenom podepsat smlouvu. Takže je to stoprocentní? No, ještě jsem ji nepodepsal. Ale Sigma o vás stojí, takže pokud vy neřeknete ne, tak je to na sto procent, ne? Ano, je to tak. Jsme dohodnuti. Takže jste asistentem kouče Pulpita. Máte z toho radost? Těší mě to. Hlavně, aby nám to pak v sezoně klapalo. Trenér Pulpit si vás sám vybral. Bylo i tohle pro vás důležité? Bylo to hodně důležité, to víte, že ano. Tohle rozhodlo, že jsem nabídku vzal. Vy se s panem Pulpitem znáte? Nějak blíž ne, jenom jsme se viděli při zápasech. Takže asi máte dobrou pověst, ne? (smích) No, to nevím. Už jste se spolu bavili o tom, jaké budou vaše úkoly? Jestli vám třeba nechá nácvik standardek? Mluvili jsme spolu, ale na takové podrobnosti ještě nebyl čas. Měl jste ještě nabídku z Opavy. Je Sigma lepší volba? To se teprve ukáže, jestli se nám bude dařit a všechno bude klapat. Ale Sigma je první liga. Jak se vám bude opouštět HFK? Asi s pocitem dobře vykonané práce, ne? Byly to pro mě krásné tři roky. Nejdřív rok a půl jako hráč, pak rok a půl jako trenér. Přišel jsem to třetí ligy, tu jsme vyhráli, pak byli šestí a teď třetí. Takže to bylo bezvadné a HFK se mi proto opouští těžko. Když jste se dal na trenérskou dráhu, věřil jste, že to bude mít tak rychlý spád? Za rok a půl jste se dostal do první ligy. Na to třeba váš budoucí nadřízený Pulpit čekal dvanáct sezon. O tomhle jsem podobným způsobem nikdy nepřemýšlel. Ale těší mě, že se to takhle vyvinulo. Je podle vašeho názoru nějaký výrazný rozdíl v přípravě mezi první a druhou ligou? Myslím, že nijak zásadní ne. Je to na stejné úrovni. V HFK jsem pracoval s koučem Kalvodou. S tím jsem předtím hrál v Sigmě, tam mě trénoval, pak mě vedl v HFK a nakonec jsem byl jeho asistent. A když ty přípravy v obou soutěžích srovnám, tak jsou hodně podobné. Vy jste patřil k hráčům, kteří mají za úkol dát fotbalu myšlenku, dirigovat styl hry. Je to pro kouče výhoda? Máto potom v praxi lehčí než třeba bývalý brankář? To není věc, která je až zase tolik nutná. Vždyť je spousta trenérů, kteří fotbal ani pořádně nehráli. A jsou úspěšní. Jenom v tomhle to není. Co myslíte, je nutné tým Sigmy výrazně posílit, nebo bude stačit ke zlepšení třeba více píle v přípravě? Nějaké posily přišly, další jsou v jednání. A jsou to hráči do základní sestavy. Pracovat pořádně v tréninku se musí určitě. Ale do hlubších závěrů bych se nechtěl pouštět. Sice jsem viděl všechny domácí zápasy Sigmy, ovšem podrobně budu tým teprve poznávat.A tým - další aktuality:

Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021
Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?
| 02.05.2021
Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3
| 02.05.2021
30. kolo: Sigma jede do Jablonce30. kolo: Sigma jede do Jablonce
| 30.04.2021
Termíny a hrací časy posledních 5 ligových utkáníTermíny a hrací časy posledních 5 ligových utkání
| 29.04.2021
Vyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl HouskaVyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl Houska
| 28.04.2021
Sigma v poháru končí. Slavii podlehla 0:3Sigma v poháru končí. Slavii podlehla 0:3
| 28.04.2021
Na čtvrtfinále MOL Cupu nakonec bez fanoušků!Na čtvrtfinále MOL Cupu nakonec bez fanoušků!
| 28.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná