Aktuality

Na Bazalech o pohárovou naději

22.05.2009 / A tým

Pouze dvě kola zbývá odehrát v sezoně Gambrinus ligy. Tým SK Sigma Olomouc čekají zápasy v Ostravě a doma s Bohemians Praha. Obě poslední dějství české nejvyšší soutěže se hrají v jednotném termínu – vždy v sobotu s výkopem v 15.00. Naše mužstvo hraje v sobotu 23. května na Bazalech. Po 28 odehraných kolech už je jasné, že sezona skončí pro SK Sigma úspěšně. Náš tým má jisté umístění v horní polovině tabulky, což bylo základním předsezonním cílem, navíc už má i jasný post nepsaného krále Moravy a Slezska. Ale to ještě nemusí být všechno. Mančaft kouče Zdeňka Psotky má stále naději na účast v evropských pohárech, možná i na medailové umístění. Sigma je v dobré formě, naopak Baník se zmítá v nejrůznějších problémech a na jaře mnoho bodů nezískal. „Sice se jim nedaří, ale pořád mají hráčskou kvalitu a pořád je to Baník Ostrava. Víme, o co hrajeme. Je to pro nás derby, určitě to bude kvalitní zápas,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Po dlouhé době bude Sigma na Bazalech v roli papírového favorita. „Asi ano, papírově by to tak určitě mělo být. Ale rozdíl favorita se v těchto zápasech maže. Kluci se znají z mládežnických oddílů a reprezentací, takže motivace v těchto zápasech udělá mnoho. Což jsme ukázali na podzim v domácím utkání právě proti Ostravě,“ podotkl Psotka. Olomoucký tým do utkání nemůže jít v plné síle. Nastoupit nemůže hned několik hráčů. „Minulý zápas nám chyběl jen Goce a gólmani. Nyní je to složitější, po zápase proti Zlínu mělo několik hráčů problémy, ale věřím, že budou v pořádku. Chybí nám vykartování Marek Kaščák a Nepožitek a také Kuba Petr a Martin Doležal, kteří jsou na kvalifikaci s reprezentační devatenáctkou,“ řekl Psotka. Vykartovaní Kaščák s Nepožitkem, kteří už se do konce ligy ve hře neobjeví, stále trénují s ostatními. „Pořád trénují, žádnou dovolenou nemají,“ smál se Psotka. Sigma se v Ostravě musí obejít bez jedné z velkých opor – hrát nemůže kapitán Marek Kaščák. Bude jeho práce ve středu pole hodně chybět? „Máme hráče, kteří jsou pro mužstvo důležití, ale nikdo není nenahraditelný. Mara chyběl na podzim ve Zlíně, a tam ho myslím Víťa Štětina zastoupil dobře,“ řekl kouč našeho týmu. Bude tedy Štětina v Ostravě hrát? „Máme přichystané dvě tři varianty, doufám, že se rozhodneme správně. Ovšem pokud by tam nastoupil Víťa, tak bych se toho rozhodně nebál,“ uvedl Psotka. Hanákům bude znovu chybět Petr Drobisz, tedy brankářská jednička. „Petr už trénuje, i běhá, v pondělí by mohl začít s brankářským tréninkem,“ potvrdil kouč Sigmy, že Drobisz ještě v Ostravě chytat nebude. Ostravský tým se zmítá v herní i výsledkové krizi, těžko se dá dopředu odhadnout, jak na tom v sobotu po poledni bude. „Je to hrozně složité. Navíc se tam změnil trenér, systém vůbec není moc čitelný, výkonu hráčů jsou nestabilní, jednou má vynikající formu ten, potom zase další. Je hrozně složité se na takový tým připravit. Proto se musíme soustředit jenom na svoji hru, na náš styl hry a snažit se prosadit. Pokud chceme hrát o poháry, tak tam vede cesta jen přes tři body,“ podotkl Psotka. Podzimní zápas SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1). Branky: 13. Bolf vlastní, 68. Komárek - 26. Svěrkoš. Rozhodčí: Kocián (46. Adam) - Košec, Teuber. Diváci: 9156. SK Sigma: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Kaščák, Melinho, Hořava (90. Hudec) - Janotka (90. Pospíšil), Ordoš, Hubník (78. Štěpán). Trenér Zdeněk Psotka. Baník: Buček - Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Lička (71. Zeher), Galásek, Otepka, Mičola (63. Rajtoral) - Svěrkoš, Střihavka. Trenér Karel Večeřa. Bilance 31 zápasů, 11 výher, 11 remíz, 9 proher, skore 34:38.A tým - další aktuality:

Juliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušciJuliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušci
| 22.09.2023
O další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti BohemiansO další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti Bohemians
| 22.09.2023
Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji! Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji!
| 19.09.2023
Sigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 letSigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 let
| 18.09.2023
Inkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po BudějovicíchInkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po Budějovicích
| 16.09.2023
Jílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženěJílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženě
| 16.09.2023
Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1
| 16.09.2023
Třetí Sigma v sobotu vyzve na Andrově stadionu České BudějoviceTřetí Sigma v sobotu vyzve na Andrově stadionu České Budějovice
| 15.09.2023
Ventúra: Budějovice budou nepříjemné, ale chceme vyhrátVentúra: Budějovice budou nepříjemné, ale chceme vyhrát
| 15.09.2023
Nový los. Sigma se ve 3. kole MOL Cupu utká s Viktorií ŽižkovNový los. Sigma se ve 3. kole MOL Cupu utká s Viktorií Žižkov
| 15.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri