Tipsport.cz

Aktuality

Naposledy doma, o Evropskou ligu!

29.05.2009 / A tým

S Kučerou, Laudou, Hapalem, Reiterem, Uličným a Brücknerem! Naděje tu ještě je. Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou v posledním kole Gambrinus ligy stále ve hře o evropské poháry. Do Evropské ligy se náš tým může dostat v případě, že v sobotním zápase 30. kola porazí doma Bohemians Praha a zároveň Mladá Boleslav doma nezvítězí nad pražskou Spartou. Náš tým půjde do důležitého utkání v personálním oslabení. Nastoupit nemůžou čtyři hráči, kteří jsou v disciplinárním trestu. Stopku za žluté karty mají záložník Marek Kaščák a stoper Martin Hudec, za červené karty záložník Radim Nepožitek a útočník Goce Toleski. Na svém zasedání dne 28. 5. řešila disciplinární komise mnoho věcí. Také tři hráče, oblékající dres Sigmy. Toleski vyfasoval za červenou kartu 3 utkání, Hudec za čtvrtou ŽK pouze 1 utkání a Nepožitek neuspěl se svou žádostí o prominutí zbytku trestu. "Vzhledem charakteru k provinění," píše pan Károlyi ve svém rozhodnutí. Trenér Zdeněk Psotka má před utkáním proti Bohemians jasno. „Potřebujeme v tomhle utkání vyhrát a také vyhrajeme,“ neskrývá kouč našeho týmu odhodlání. Poslední kolo ročníku 2008/2009 – jen na dvou stadionech o nic nejde! V šesti zápasech posledního kola první fotbalové ligy je stále o co hrát. Pouze o fotbalovou čest totiž půjde jen na Žižkově, kde se představí Plzeň a v Českých Budějovicích, kam přijedou Teplice. Naopak druhé místo zaručující účast v kvalifikaci Ligy mistrů bude v sázce v utkáních Slávie s Libercem a v Mladé Boleslavi, kde uvidí diváci Spartu. V Edenu se o druhou příčku bude snažit Liberec, v Boleslavi zase Sparta, přičemž domácím jde o uhájení čtvrtého místa, které znamená vstup do kvalifikace Evropské ligy. O Sigmě jsme již psali, teoretickou šanci na čtvrtou příčku má také Jablonec, kde půjde o záchranu Zlínu. V Brně se zase budou zachraňovat fotbalisté Příbrami a na Kladně tým domácích. Jelikož se všechny utkání hrají ve stejný čas, tak vás budeme o průběhu informovat. První vzájemné utkání Utkání s Bohemians Praha dne 4. srpna 2008 – stadion Viktorie Žižkov FC Bohemians Praha - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1) Branky: 6. Ordoš (vl.) - 5. Komárek (as. Melinho), 57. Šuškavčevič (as. Melinho) Rozhodčí: Královec - Filgas, Kubáň Diváci: 1653 Statistika: Střely 8-12, držení míče 47%-53% Sestavy: Bohemians: Winter - Macháček, Obermajer, Turtenwald, Zbončák (77. Diarra) - Vošahlík (64. Biboko), Zoubek, Kropík, Grznár, Galbavý - Ibe (90. Kincl) SK Sigma: Drobisz - Škerle, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Kaščák, Hořava, Melinho - Hubník (90. Schulmeister), Ordoš (81. Janotka), Kazár (62. Doležal) Fotbal INFO - pohled do historie klubu Nenechte si ujít toto číslo rozšířené o čtyři listy!!! Najdete v něm kromě statistik a soupisek obou týmů také rubriku 11 pro 16 – Vít Štětina, plakát Michala Hubníka, rozhovor s trenérem Psotkou, Hrávali jsme za Sigmu – tentokrát trošku jinak, historické ohlédnutí k devadesátému výročí založení klubu s velice zajímavou fotodokumentací a také kompletní informace o věrnostním programu pro příští rok. Tohle vydání prostě musíte mít!!! Radim Kučera, Vladislav „NIKI“ Lauda, Pavel Hapal, Lubomír Reiter, Petr Uličný i Karel Brückner! Legendy se vrací! Pomohou svou přítomností Sigmě do poháru? Fotbalová sezóna 2008 / 2009 Gambrinus ligy je pro náš klub výjimečná nejen bojem o evropský pohár. Klub tímto ročníkem vstoupil do roku oslav 90. výročí svého založení. V sobotu se tak na hrací ploše Androva stadionu bude bojovat o ligové body vedoucí do pohárové Evropy. Utkání budou sledovat z hlavní tribuny legendy Sigmy. Všichni si budou přát jediné, postup do Evropské ligy! Věříme, že se to našemu klubu podaří a bude větší důvod k oslavám klubového výročí. Součástí oslav je i utkání bývalých hráčů Sigmy od 17:30 hodin. „Po skončení utkání, které se bude hrát na dvakrát čtyřicet minut, budou moci fanoušci požádat legendy našeho klubu o autogram. Zápasový zpravodaj, který si mohou diváci zakoupit, bude rozšířen o čtyři strany a určitě si jej nenechejte ujít,“ řekl marketingový manažer Sigmy Martin Rak. A v jaké sestavě legendy nastoupí? Téměř sto bývalých hráčů jsme oslovili pozvánkou na dnešní slavnostní utkání. Všichni pozvání uvítali, ne každý jej však mohl přijmout. Na hřišti se tak z bývalých hráčů Sigmy představí brankáři Jiří Vít a Petr Pižanowski. Do hry potom zasáhnou Jiří Balcárek, Jiří Barbořík, Zdeněk Čížek, Jaroslav Duda, Jiří Fiala, Jiří Hajský, Pavel Hapal, Jan Janošťák, Jan Chladil, Leoš Kalvoda, Petr Kirschbaum, Jan Kolečkář, Martin Kotůlek, Radim Kučera, Ladislav Kučerňák, Vladislav „Niki“ Lauda, Oldřich Machala, Jiří Malík, Dan Matuška, Petr Mrázek, Josef Mucha, Rudolf Muchka, Jiří Navrátil, Milan Nekuda, Lubomír Reiter, Roman Sedláček, Radek Šindelář, Vladimír Šišma či Petr Uličný. Svou přítomností na tribuně podpoří své bývalé spoluhráče i nástupce v boji o pohár tito bývalí hráči či trenéři: Karel Brückner, Zdeněk Tulis, František Rak, Milan Frank, Vlastimil Zeman, Miroslav Dobrovič, Jan Tichý, Stanislav Sprušanský, Jan Haník, Vladimír Bubeník, Antonín Frýdecký, Ivan Čech, Radek Drulák, Jaromír Fiala, Roman Hanus, Ladislav Jegla, Miloš Kudýn, Augustin Kment (slavící 83. narozeniny), Edvard Lasota, Ivo Lošťák, Miroslav Kouřil, Josef Pučálka, Stanislav Skříček či Bohumil Smékal, nejstarší bývalý hráč našeho klubu! V červenci oslaví 88. narozeniny. Zítra budete mít příležitost mu blahopřát potleskem před výkopem utkání Gambrinus ligy spolu s námi! Ostatním nedovolili trenérské, hráčské, rodinné či pracovní povinnosti pozvání přijmout. Omluvili se takoví hráči jako Miroslav Příložný, Miloš Beznoska, Roman Pivarník, Radek Látal, Radim König, Jan Maroši, Vlastimil Petržela, Jiří Povišer či Karel Rada. Letošního výročí se však nedožila celá řada skvělých fotbalistů našeho klubu. Zmiňme aspoň některé. Zdeněk Lahola, Pavel Beneš, Jiří Vaďura a další. Předpověď počasí Pršet bude v Olomouci dnes v noci od 22 do 6 hodin ranních. Přeháňka dle www.medard-online.cz může přijít kolem 16 hodiny. Teplota se bude pohybovat mezi 10-15 stupni Celsia, bude oblačno až skoro zataženo, vítr proměnlivý do 4 m/s. Na utkání bývalých hráčů v 17.30 již déšť nehrozí! Také dnes je připraveno 50 000,- Kč a třeba i televize!!! I při utkání se Zlínem byl pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Tak je tomu na Andrově stadionu dobrým zvykem. Také v posledním utkání sezóny s Bohemians Praha je tu pro diváky šance, odnést si z fotbalu něco víc, než „jen“kvalitní sportovní zážitek. Jak jste si vedli při soutěžích minule? Jak tomu bude dnes? Přejeme vám při losování a v poločasovém kopání hodně štěstí. Kdo z vás šel před utkáním kolem naší klubové prodejny, mohl se zúčastnit „kvalifikace“s naším mediálním partnerem RÁDIEM HANÁ. Malá branka a v ní otvory, správně mířit, vyplnit lístek a odpovědět na jednoduchou otázku. Moderátor Lukáš Kobza sečetl body a dva nejlepší si i dnes o poločase půjdou kopnout o 1000, 10000, nebo 50000 Kč s OLOMOUCKÝM DENÍKEM. Šance vyhrát finanční hotovost je o přestávce opravdu velká. Každý soutěžící má dva pokusy ze středu pokutového území a překážkou je pouze „hráčská zeď“. Při utkání se Zlínem prošel kvalifikací vítězně Adam Marčík a Denis Přikryl oba z Olomouce. Své kvality potvrdili oba i na trávníku Androva stadionu. Sice netrefili, ale jejich pokusy byly velice nadějné. Pro oba byly také připraveny upomínkové předměty od našeho klubu a obou mediálních partnerů. Agentura Gemare Agency (www.gemareagency.cz) předvedla další atrakci ze své stáje, radar gate. Jedná se o branku, za kterou je umístěn radar na měření rychlosti kopu. Atrakce je vhodná jak pro děti, tak i dospělé. Před utkáním voláme dvěma vylosovaným členům Věrnostního programu SK Sigma Olomouc. Pro ty je připraveno kopání, o hodnotné ceny se společnostní ELECTRO WORLD. Vylosováni byli Pavel Milý z Přerova a Zdeněk Dudek z Olomouce. Zde je na řadě omluva. Speaker Majlo nebyl na tomto utkání přítomen a jeho kolega Adam, se řádně neseznámil s pravidly této soutěže. Pánové kopali z velkého vápna, ale kopat se mělo z penalty! Oběma bude nabídnuto, dát si při tomto utkání repete! I když netrefili, oba si odnesli repliku míče ADIDAS, klubové suvenýry a dárky od našich mediálních partnerů. Ve druhém poločase losujeme dvě výherní čísla zápasového bulletinu Fotbal INFO, která najdete na titulní straně vpravo nahoře. Pro dva vylosované byla připravena poukázka ke konzumaci do jedné z restaurací sítě PAVLÍK GROUP. O výhru se konečně přihlásili oba vylosovaní. Paní Pavla Jančíková z Olomouce a Vladimír Skácel z Kovalovic. Dnešní správná čísla Fotbal INFO vám přinesou poukázky v hodnotě 444,- Kč do restaurace GÓL. Výhru si můžete vyzvednout v restauraci Gól ihned po utkání. Během utkání tipujete formou SMS zpráv nejlepšího hráče utkání. Z došlých odpovědí vylosujeme tři z vás, pro které je připravena poukázka v hodnotě 300,-Kč do HERNY SPORTBARU SIGMA na Lazecké ulici. Svoji výhru si již ve Fanshopu vyzvedl Petr Soběslavský z Hluchova, Radim Kopečný a Miroslav Fuciman z Olomouce. Dnešní výherci budou informováni SMS zprávou ze stejného čísla. Výhru si pak vyzvednou v naší klubové prodejně. Dle Vašich hlasů na náš soutěžní telefon 721 101 351 určíme nejlepšího hráče utkání, se kterým půjdou dva členové Věrnostního programu slavící v den utkání narozeniny na večeři do restaurace BLUES ROCK CAFÉ. Jako hráče ligového utkání se Zlínem jste vybrali Tomáše Hořavu. Ten však již s fanoušky večeřel a to dokonce dvakrát, když na poslední akci nahradil Michala Ordoše. Dalším v pořadí dle vašich hlasů byl při svém ligovém debutu Martin Šustr. Termín nebyl do uzávěrky znám. Paní Kateřina Mračková a pan Stanislav Grulich, však mají stále u nás s tímto hráčem a také s dnešním hráčem utkání schovanou. Informace přineseme na www.sigmafotbal.cz . Dnešními oslavenci jsou pánové Antonín Otáhal, Karel Hodis a Jaroslav Běhal. Přejeme vše dobré k dnešním narozeninám, spojeným s kvalitní podívanou a výhrou Sigmy. Jelikož jste však tři narozeni v jednom dni, budeme muset dva vylosovat. Jména řekne moderátor na stadionu po zápase se jménem hráče utkání, čili toho, se kterým na večeři půjdete. Na termínu se domluvíme telefonicky v průběhu příštího týdne. Při utkání se Zlínem přijel v přestávce až mezi střídačky stříbrný krasavec MITSUBISHI LANCER, ze stáje partnera našeho klubu firmy KODECAR OLOMOUC. Ta věnovala tří krásné ceny pro členy věrnostního programu. Pan Fabián Bušek z Olomouce se kromě modelu MITSUBISHI PAJERO může těšit na víkend s opravdovým vozem se třemi diamanty ve znaku, s vozem MITSUBISHI LANCER. Pánové František Novák z Olomouce a Oldřich Zdařil z Těšetic si odnesli velice pěkné dárky od firmy KODECAR OLOMOUC. Co myslíte? Vyplatí se být členem věrnostního programu SK SIGMA OLOMOUC?A tým - další aktuality:

Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022
Sigma změří dnes síly s dánským AalborgemSigma změří dnes síly s dánským Aalborgem
| 18.01.2022
Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná