Tipsport.cz

Aktuality

Prohlášení místopředsedy představenstva

03.12.2012 / A tým

Na základě informací z MF Dnes uveřejněných v pátek 30. 11. 2012, na iDnes a převzatých dalšími médii, které se týkají mé osoby a následně v kampani, která vypukla o tomto víkendu, jsem v souvislosti s vyjádřením Radima Kučery na základě jemu ukázaných kopií „dokumentů“ interpretovaných novináři jako důkazy mého závadného jednání vedoucího k vytváření jakéhosi „černého fondu“ v klubu, což jako hypotézu vytvořil již 15. 10. 2012 Jiří Kubíček ve svém podání Státnímu zastupitelství 2 dny před odvolacím soudem v kauze „Střížkov“, jsem na internetu i jinde napadán a vyzýván k odchodu z klubu. Je cílevědomě vytvářen obraz, že v našem klubu vedle několika málo čistých a průzračných hrdinů působí jeden dinosaurus, který je příčinou všeho špatného v právě končícím jednom z nejúspěšnějších fotbalových roků klubu. V několika řádcích lze jen těžko vysvětlit, jak vlastně funguje náš klub, na jakých základech stojí a jaké úsilí vedlo k vytvoření tohoto fungujícího celku, jehož potenciál a infrastrukturu nám závidí všichni. Ano, náš klub je velké a zajímavé sousto, má nakročeno k úspěšné budoucnosti a to provokuje řadu lidí, kteří by jeho prostřednictvím chtěli vylepšit svou image, svést se s možnými úspěchy a být účastni příštích rozhodování. Těmto zájmům však stojím v cestě zřejmě já, předseda představenstva pan Ing. Josef Lébr a další lidé, bez kterých klub nemůže fungovat, ale to ti po své osobní popularitě toužící a dobře zaplacení Rakové nebo zbohatlíci, kteří vydělávají na zabavování majetku milióny a domnívají se, že ve sportovním klubu lze pracovat a řídit jej exekutorskými metodami a kteří si navíc myslí, že si lze takovými penězi koupit vážnost a úctu, nechtějí připustit. Co mě ale podráždilo nejvíce je to, že na internetu se vyskytuje napadání nejen mojí osoby, ale už i mých blízkých a nevím, kdo další přijde ještě na řadu. Proti mé osobě je v podstatě již od začátku roku veden řízený stupňující se nátlak, který mě v první fázi měl pod psychickým tlakem donutit k jakési dobrovolné rezignaci. Mimo jiné byl zjišťován můj nemovitý majetek, následně proběhla snaha nalézt pochybení v účetnictví klubu, až to vše vyvrcholilo vyhrožováním a vydíráním, na což jsem po podpoře, které se mně dostalo od mých nejbližších spolupracovníků a mých nadřízených, kteří uplatňování takových metod odmítli, nepřistoupil a nerezignoval. Vím, že po 36 letech v našem klubu a po 31 letech činnosti na nejvyšší řídící úrovni je čas odejít z výkonných struktur klubu a být nápomocen pouze jako fandící dobrovolný funkcionář. Také jsem to několikrát nabídl. Na druhé straně není v mém případě možné to učinit ze dne na den již s ohledem na nedokončené projekty dostavby stadiónu, vybudování tréninkového centra, projekt EURA U 21 v roce 2015 apod. Respektuji přání nejvyššího vedení klubu, aby tento proces byl evoluční a ne revoluční, protože by byl nenapravitelně škodlivý. Ti, kteří se zúčastňují probíhající kampaně, si totiž vůbec neuvědomují její škodlivost, která by se mohla projevit už v nejbližších dnech při plánovaném prodlužování hráčských smluv a při jednáních o posílení mužstva. Stejně tak nejde o několik drobných smluv o spolupráci v reklamě, které už pan Rak nesjedná, ale o mnohem větší peníze na investice a do projektů výchovy mládeže, stejně jako o finanční prostředky, které klub zatím v plné důvěře pravidelně získával od Statutárního města Olomouce a Olomouckého kraje. To vše je ohroženo. Prosím uvědomte si vážnost situace a nenahrávejte konkurenci! Na závěr mně dovolte poděkovat všem, kteří mně v těchto dnech vyjadřují podporu. Mohu vás všechny ujistit, že já nehodlám být brzdou dalšího rozvoje klubu a ani z něj zbaběle utéct. Jaromír Gajda, ředitel a místopředseda představenstva SK Sigma OlomoucA tým - další aktuality:

Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022
Je v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl JílekJe v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl Jílek
| 06.05.2022
Do Mladé Boleslavi musíme jet vyhrát, prohlásil Pavel ZifčákDo Mladé Boleslavi musíme jet vyhrát, prohlásil Pavel Zifčák
| 06.05.2022
Sigma první zápas nezvládla. Mladé Boleslavi podlehla 1:2Sigma první zápas nezvládla. Mladé Boleslavi podlehla 1:2
| 06.05.2022
Po sezoně skončí Zahradníček a González. Rozloučí se před BoleslavíPo sezoně skončí Zahradníček a González. Rozloučí se před Boleslaví
| 06.05.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná