Tipsport.cz

Aktuality

Prohlášení místopředsedy představenstva

03.12.2012 / A tým

Na základě informací z MF Dnes uveřejněných v pátek 30. 11. 2012, na iDnes a převzatých dalšími médii, které se týkají mé osoby a následně v kampani, která vypukla o tomto víkendu, jsem v souvislosti s vyjádřením Radima Kučery na základě jemu ukázaných kopií „dokumentů“ interpretovaných novináři jako důkazy mého závadného jednání vedoucího k vytváření jakéhosi „černého fondu“ v klubu, což jako hypotézu vytvořil již 15. 10. 2012 Jiří Kubíček ve svém podání Státnímu zastupitelství 2 dny před odvolacím soudem v kauze „Střížkov“, jsem na internetu i jinde napadán a vyzýván k odchodu z klubu. Je cílevědomě vytvářen obraz, že v našem klubu vedle několika málo čistých a průzračných hrdinů působí jeden dinosaurus, který je příčinou všeho špatného v právě končícím jednom z nejúspěšnějších fotbalových roků klubu. V několika řádcích lze jen těžko vysvětlit, jak vlastně funguje náš klub, na jakých základech stojí a jaké úsilí vedlo k vytvoření tohoto fungujícího celku, jehož potenciál a infrastrukturu nám závidí všichni. Ano, náš klub je velké a zajímavé sousto, má nakročeno k úspěšné budoucnosti a to provokuje řadu lidí, kteří by jeho prostřednictvím chtěli vylepšit svou image, svést se s možnými úspěchy a být účastni příštích rozhodování. Těmto zájmům však stojím v cestě zřejmě já, předseda představenstva pan Ing. Josef Lébr a další lidé, bez kterých klub nemůže fungovat, ale to ti po své osobní popularitě toužící a dobře zaplacení Rakové nebo zbohatlíci, kteří vydělávají na zabavování majetku milióny a domnívají se, že ve sportovním klubu lze pracovat a řídit jej exekutorskými metodami a kteří si navíc myslí, že si lze takovými penězi koupit vážnost a úctu, nechtějí připustit. Co mě ale podráždilo nejvíce je to, že na internetu se vyskytuje napadání nejen mojí osoby, ale už i mých blízkých a nevím, kdo další přijde ještě na řadu. Proti mé osobě je v podstatě již od začátku roku veden řízený stupňující se nátlak, který mě v první fázi měl pod psychickým tlakem donutit k jakési dobrovolné rezignaci. Mimo jiné byl zjišťován můj nemovitý majetek, následně proběhla snaha nalézt pochybení v účetnictví klubu, až to vše vyvrcholilo vyhrožováním a vydíráním, na což jsem po podpoře, které se mně dostalo od mých nejbližších spolupracovníků a mých nadřízených, kteří uplatňování takových metod odmítli, nepřistoupil a nerezignoval. Vím, že po 36 letech v našem klubu a po 31 letech činnosti na nejvyšší řídící úrovni je čas odejít z výkonných struktur klubu a být nápomocen pouze jako fandící dobrovolný funkcionář. Také jsem to několikrát nabídl. Na druhé straně není v mém případě možné to učinit ze dne na den již s ohledem na nedokončené projekty dostavby stadiónu, vybudování tréninkového centra, projekt EURA U 21 v roce 2015 apod. Respektuji přání nejvyššího vedení klubu, aby tento proces byl evoluční a ne revoluční, protože by byl nenapravitelně škodlivý. Ti, kteří se zúčastňují probíhající kampaně, si totiž vůbec neuvědomují její škodlivost, která by se mohla projevit už v nejbližších dnech při plánovaném prodlužování hráčských smluv a při jednáních o posílení mužstva. Stejně tak nejde o několik drobných smluv o spolupráci v reklamě, které už pan Rak nesjedná, ale o mnohem větší peníze na investice a do projektů výchovy mládeže, stejně jako o finanční prostředky, které klub zatím v plné důvěře pravidelně získával od Statutárního města Olomouce a Olomouckého kraje. To vše je ohroženo. Prosím uvědomte si vážnost situace a nenahrávejte konkurenci! Na závěr mně dovolte poděkovat všem, kteří mně v těchto dnech vyjadřují podporu. Mohu vás všechny ujistit, že já nehodlám být brzdou dalšího rozvoje klubu a ani z něj zbaběle utéct. Jaromír Gajda, ředitel a místopředseda představenstva SK Sigma OlomoucA tým - další aktuality:

Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná