Tipsport.cz

Aktuality

Psotka: Rozhodne se až v odvetě

06.05.2011 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc jel k prvnímu semifinále Ondrášovka Cupu do pražského Edenu uhrát dobrý výsledek před odvetou. Jak to nakonec dopadne, to se teprve uvidí. Po prvním poločase to bylo 1:1, ale nakonec se pro nepokoje diváků nedohrálo. Pravděpodobně by měl jít náš tým to domácího zápasu s kontumační výhrou 3:0. Podle kouče Zdeňka Psotky ale ještě nic jistého není. „Stále platí, že se rozhodne až v odvetě,“ řekl Psotka. K nedělnímu utkání pojedete jinak než obvykle. Proč? Máme za sebou hodně cestování, chtěli jsme udělat změnu. A také si vyzkoušet jinou alternativu. Myslím si, že cesta Pendolinem může být mnohem pohodlnější, než autobusem na našich dálnicích. Určitě je to rychlejší, je tam prostor, aby se hráči mohli protáhnout, projít. Vyzkoušíme tuhle alternativu, uvidíme. Vrátíme se k tomu, jak jsme jezdívali v dorostu, tedy k cestě v den utkání. Nabouralo vám nějak plány posunutí výkopu na 14. hodinu? Je to rozhodnutí svazu, musíme to respektovat. Ve čtvrtek jste hráli první zápas semifinále v Edenu. Velmi pravděpodobně skončí vaším kontumačním vítězstvím. Jaký to byl pocit? Oslavovali jste vůbec nějak to, že nyní máte do finále blíž? Zatím vůbec nevím o tom, že máme nějaké vítězství. Utkání bylo přerušené za stavu 1:1, jaké bude rozhodnutí, to teprve uvidíme. Můžu mluvit jenom sám za sebe. A já ty pocity mám smíšené. Ve středu nás čeká další zápas, jak už jsem říkal, bude se rozhodovat až v odvetě. Jaký máte názor na situaci, která při utkání nastala? Nepřísluší mi hodnotit stav, ve kterém Slavia je. Těsně před utkáním se mi líbilo, jakým způsobem fanoušci stáli za svým klubem, jak bojovali, připadalo mi to jako Bohémka před několika lety. Je vidět, že Slavia má silnou fanouškovskou základnu, které není jedno, jakým způsobem bude klub fungovat. Obecně pro český fotbal by špatně, kdyby se nevyužil takový stadion, jako v Edenu je. Formu, jakou protest probíhal, odsuzujete? První protest před zápasem jsme respektovali, i když nám to nabouralo přípravu před zápasem. Museli jsme být o půl hodiny déle v rozcvičení. Byly ale nějaké indicie, že to nastane. Bylo to rozumnou formou, fanoušci udělali všechno, co mohli. Přestávku tolik komentovat nemůžu, protože jsme byli celou dobu v kabině, neměli jsme až takový přehled. Ale myslím, že to bylo tak, jak to na takových akcích bývá. Vždycky se tam najedou lidé, kteří tam jdou s cílem se porvat, udělat nějaký agresivní čin. A potom v davu, který je určitým způsobem frustrován, stačí jen trošku cinknout a stanou se věci, které se staly. Ale většina fanoušků nechtěla být agresivní, chtěla jenom pomoci Slavii. Určité konkrétní věci, které tam byl, nejsou pozitivní. Ale ten projev, jak chtěli fanoušci pomoci Slavii, se mi líbil. Cítili jste se ohroženi? Zase můžu mluvit je za sebe. V ten daný moment asi ne. Chytáte se na zápas, máte informace, jestli se bude nebo nebude pokračovat. Neuvědomujete si nějaké nebezpečí. Před utkáním jste musel řešit nepříjemnosti – do Prahy necestoval Pavel Šultes, pár chvil před výkopem se zranil Michal Ordoš. Takže v základní sestavě nastoupili tři útočníci ročník 1990. Byl to problém, hlavně u Michal Ordoše, protože v posledním utkání už byl zase tím lídrem, nebál se vzít odpovědnost na sebe. Moc se na utkání těšil a byl hodně frustrován, že se během rozcvičky zranil. Jeho zkušenost na hřišti v úvodu zápasu chyběla, nebyli jsme tolik sebevědomí směrem dopředu. Budou Pavel a Michal připraveni na nedělní zápas proti Bohemians? Uvidíme. Věřím, že ano. Větší pravděpodobnost je u Pavla Šultese, u Michala si musíme ještě počkat na vyšetření. Mimo hru jsou Schulmeister, Šultes, Ordoš, trošku vám chybí zkušenost, na střídačce už jsou jen samí mladí hráči. Ale to je prostě filosofie našeho klubu. Naším prvním cílem je pořád stabilizovat tento klub, jeho chod, aby fungoval, aby se nestalo právě to, co se stalo ve Slavii. Abychom byli zajištění. Druhá věc, na kterou musím klást důraz, je naše akademie, na naši výchovu mladých hráčů, precizní připravenost, odolnost, abychom mladé hráče mohli využívat v prvním mužstvu. Máme na hřišti zkušené a starší hráče, ale od desátého do dvacátého místa v našem kádru jsou to většinou mladíci. A pokud přijde jedno dvě zranění, tak je to určitě na té zkušenosti znát. Na Slavii se odehrál jen první poločas. Jak jste v něm byl spokojen s výkonem týmu? Vedli jste jedna nula, pak soupeř srovnal z vymyšlené penalty. Přece jenom už se hraje semifinále, jde o hodně, jde o úspěch, o to, aby sezona vyzněla pozitivně. Spíše jsme volili variantu taktické hry. Hráči to směrem do defenzivy plnili úkoly velmi dobře. Měli jsme i přechodovou fázi, ale nebyli jsme dostatečně odvážní, ať už Honza Navrátil, Lukáš Bajer nebo Kuba Petr. Nebyli jsme dostatečně důslední, chtěli jsme jít až do gólu, až do branky. Měli jsme v úvodu spoustu standardek, spoustu brejkových situací. Ale nebyli jsme tolik odvážní. Možná právě proto, že tam nebyl Michal Ordoš. I když Martin Doležal to zvládl velmi dobře a postupem času se lepšil a lepšil. Takže co se týče defenzivy, tam jsem byl spokojen, dopředu už moc ne. Co říct k té penaltě? To už vypadá tak, že kamkoliv Sigma přijede, tam se proti ní pískají penalty. Nebudu to komentovat, viděli jste to sami. Sigmu poslal do vedení Tomáš Hořava. Sám akci rozehrál, pak si naběhl a zakončil. Je tohle přesně to, co po něm požadujete? Přesně. To je věc, která Tomášovi chybí. I když letos na jaře, stejné je to i u Lukáše Bajera, už tam tyto věci od nich jsou. V předchozích obdobích to nebylo až tolik vidět, protože útočníci hráli dobře a dávali branky, dostávali se do příležitostí. Teď nám přece jenom na jaře útočníci neproměňují tolik šancí, nehrajeme tolik důsledně, chybí nám i podpora středních záložníků. Tomáš ten úkol ve čtvrtek splnil a podařilo se mu i vstřelit branku. Do konce ligové sezony zbývají ještě čtyři zápasy. Jak k tomu přistoupíte? Nezačnete se šetřit na pohár? Pořád hrajeme o umístění v lize. Je rozdíl skončit čtvrtý nebo sedmý. A my nyní s Bohémkou hrajeme o šest bodů. A musíme to zvládnout tak, abychom se udrželi před Bohémkou. Ta bude hrát agresivně, spíše nám dá pocítit tu bolest fotbalu, než krásu. Ale my se na to musíme připravit. Navíc mají směrem dopředu hodně rychlých hráčů. Spíš to bude o bojovnosti a bolení, než o běhání a taktice.A tým - další aktuality:

17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii
| 02.12.2021
Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná