Tipsport.cz

Aktuality

Runták: Věřím, že to dokážeme zlomit

11.04.2011 / A tým

Prvoligový tým SK Sigma Olomouc poslední čtyři utkání v Gambrinus lize nevyhrál, navíc ani nedokázal vstřelit branku. Situace, která rmoutí fanoušky Modré laviny, nenechává klidným samozřejmě ani vedení klubu. „Pořád věřím tomu, že to ještě dokážeme zlomit a začneme vyhrávat,“ říká Robert Runták, místopředseda představenstva SK Sigma Olomouc. Sigma v Liberci opět nedala gól a třetí zápas z posledních čtyř prohrála. Nechává vás to jako funkcionáře v klidu? Samozřejmě že mě to v klidu nenechává. Ten, kdo mě zná, ví, že navštěvuji všechna domácí i venkovní utkání našeho áčka a zápasy intenzivně prožívám. Sedět v Liberci na tribuně za stavu 3:0 pro domácí a dívat se, jak nemůžeme vstřelit gól, to opravdu není nic příjemného. A cesta autem zpátky do Olomouce po takovém zápase pak taky ne. V čem je podle vás problém? Proč mužstvo nehraje v takové pohodě jako na podzim? Myslím si, že toto je otázka především na naše trenéry, ti tomu logicky rozumí nejlíp. Když se zrovna nedaří, je velmi jednoduché začít kritizovat a říkat že to a to bych udělal jinak. Domnívám se, že Zdeněk Psotka už několikrát prokázal, že si umí poradit i v mnohem složitějších situacích, určitě to zvládne i teď. Pořád ještě máme o co hrát v lize i v poháru. Má podle vás náš tým momentálně na to, aby se dostal z ligy nebo z Ondrášovka cupu do evropských pohárů? Domnívám se, že ano. I když herní projev momentálně není dobrý, pořád věřím tomu, že to ještě dokážeme zlomit a začneme vyhrávat. Možná nám stačí vstřelit jeden gól, tým se chytne, spadne z něho deka, začne šlapat a budeme hrát opět pěkný fotbal. Přece není možné, aby kluci přes zimu zapomněli hrát fotbal. Vždyť jsou tam pořád ti stejní fotbalisti. … až na Michala Hubníka. Nebyla přeci jen chyba ho pouštět uprostřed rozehrané sezóny do Varšavy? Otázek na přestup či hostování Michala Hubníka se asi nikdy nezbavíme. Už o tom tady mluvil i předseda představenstva Josef Lébr, tak se možná budu trochu opakovat. Vedení klubu dělalo maximum pro to, abychom Michala udrželi minimálně do léta. Věděli jsme, že je to pro nás velmi důležitý hráč, proto jsme se pokoušeli ho motivovat v rámci klubových možností finančně i jinak, aby tu ještě půlrok zůstal. Avšak je třeba si uvědomit, že Michal měl smluvně ošetřenou výstupní klauzuli, takže nebylo prostě v naší moci ho udržet. Snad jen tehdy, kdybychom mu dokázali nabídnout srovnatelné podmínky s těmi, které mu nabídla Legia. To ale nedokážeme a nedokáže to žádný jiný český prvoligový klub. Ani Sparta. Taková je prostě dnešní realita a už se s ní konečně naučme žít. Ve všech okolních zemích směřuje nejen do fotbalu, ale do sportu obecně, výrazně více peněz než u nás. Přestáváme být konkurenceschopní a obávám se, že situace se bude do budoucna ještě spíš zhoršovat. To, co říkáte, tedy nezní zrovna moc optimisticky. Přesto se ještě vrátím na chvíli k Michalu Hubníkovi. Nemyslíte si, že kromě jeho gólů nám chybí i ta jeho pověstná bojovnost a ochota rozdávat i přijímat v zápase rány? To zcela určitě. Bohužel musím říct, že typologicky stejného hráče v mužstvu momentálně asi žádného nemáme. A i když jsem říkal, že nechci hodnotit výkony hráčů ani mužstva jako celku, jedno si neodpustím. Nemohu se zbavit pocitu, že naši hráči by měli do zápasu dávat víc srdce, bojovnosti, nasazení a agresivity. Domnívám se, že po této stránce nás snad všechna mužstva, s nimiž jsme na jaře hráli, předčila. A to určitě není v pořádku. Vždyť když se mi nedaří herně, musím na hřišti nechat aspoň duši. Budete tedy zkoušet získat do mužstva nějakého hráče typu Michala Hubníka v rámci letních přestupů? To je v tomto okamžiku ještě předčasná otázka. Teď je momentálně nejdůležitější pozvednout stávající mužstvo, aby začalo opět hrát kvalitní fotbal, na který určitě má. Určitě mohou prospět i návraty zraněných hráčů Jana Schulmeistra a Jakuba Petra. Pořád se mluví jen o Hubníkovi, ale je třeba si uvědomit, že na většinu gólů mu nahrál Kuba Petr, který sám pak ještě pět gólů vstřelil. A Kuba také na jaře kvůli vleklému zranění absentuje. Takže nám vlastně chybí dva naši na podzim nejproduktivnější hráči. Asi logicky i proto nedáváme góly. Dobře. A co tedy ty přestupy? Už máte někoho vyhlédnutého? Vidím, že jste opravdu neodbytný. Přestup hráče do klubu je především otázkou požadavku trenéra a finančních možností našeho klubu. Pokud trenér vznese požadavek na některého konkrétního hráče, vstoupíme do jednání s ním či jeho manažerem, případně s dalším klubem, pokud tam má ještě smlouvu. A pokud jsme schopní najít společnou řeč, může se přestup uskutečnit. Vzhledem k ekonomickým možnostem našeho klubu a vzhledem ke kvalitní výchově mládeže u nás zastáváme filosofii, že je třeba stavět áčko především na našich odchovancích s tím, že čas od času prospěje k „okysličení chovu“ příchod hráče odjinud. A je docela možné, že tento okamžik právě nastal. Nejspíš budeme muset nějakého útočníka přivést. A máte nějaký tip? To se zeptejte Zdeňka Psotky. Pochybuji však, že vám to řekne. Nebylo by to v této chvíli taktické. Přesto, je nějaký útočník, kterého byste rád viděl v Sigmě? Určitě. Takový, který dává hodně gólů. Třeba Lafata z Jablonce. Toho ale asi pan Pelta jen tak nepustí. To určitě ne, proto se budeme muset poohlédnout jinde. Ale věřím tomu, že to bude dobré. Myslím si, že v Olomouci se dělá fotbal dlouhodobě dobře a solidně a i když se třeba zrovna chvíli nedaří úplně podle představ, pořád je tu podle mě jakýsi vzestupný trend. O budoucnost fotbalu na Sigmě strach nemám, naopak se na ni těším.A tým - další aktuality:

Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
| 20.02.2021
Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!
| 19.02.2021
Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchyMatúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy
| 18.02.2021
20. kolo: Moravské derby mezi Sigmou a Zbrojovkou20. kolo: Moravské derby mezi Sigmou a Zbrojovkou
| 18.02.2021
Zranění Martina Sladkého ze včerejšího duelu není vážnéZranění Martina Sladkého ze včerejšího duelu není vážné
| 15.02.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná