Tipsport.cz

Aktuality

Sigma přivezla cennou remízu

18.07.2005 / Od fanoušků

Minulou sobotu jsme byli svědky utkání našeho miláčka v německém Dortmundu. Před téměř pětačtyřiceti tisíci diváky se představila značně oslabená sestava Sigmy. O sváteční utkání přišli vinou zranění obránci Roman Hubník, Radim Kučera, Tomáš Glos a útočník Vyskočil, pro karetní prohřešek nemohl nastoupit Filip Rýdel. Naopak se našemu vedení podařilo vyřídit všechny formality k přestupům Laca Onofreje a brazilského kouzelníka Melinha.Oba postavil trenér Uličný do základní sestavy. Sigma již v osmé minutě inkasovala, kdekoho asi v tu chvíli napadlo, že dostaneme ranec na cestu. Opak byl ale pravdou. Naši hráči se i přes vynucené šachy v sestavě semkli a dobře organizovanou obrannou hrou odráželi dortmundské útočné pokusy a čelili tvrdým až zákeřným zákrokům za hranicí pravidel. Sigma dopředu vyrážela jen sporadicky, většinou středem pole přes Melinha. Ale trvaleji se na soupeřově polovině usadit nedokázala. Právě Melinho byl u naší jediné vážnější šance, když tvrdou střelou mezi nohy obránce nechal vyniknout dortmundského brankáře Weidenfellera, který skvělým reflexivním zákrokem střelu zneškodnil. V závěru poločasu se našim fotbalistům podařilo vybojovat několik standardních situací a jednu z nich dotáhl po výborném centru slovenského záložníka Onofreje do konce Jan Koller, který lehkou tečí usměrnil míč za záda německého brankáře. Po poločase nastala chvíle pro Brazilce Melinha. Krásnými přihrávkami v rozmezí asi deseti minut posílal na zteč své spoluhráče. Nejprve Bednáře, který svůj únik zakončil teatrálním pádem. Poté míč se štěstím prostrčil na Petera Babniče, který oklamal i gólmana, ale z brankové čáry mu zkazil radost perfektním skluzem kapitán Metzelder. Melinho ale kouzlil dál. Perfektní přihrávkou poslal do úniku opět Petera Babniče, který ale zbrkle přihrával. Za chvíli se řítil dopředu Martin Hudec, přihrál Melinhovi, který ho překrásnou patičkou poslal do pokutového území Borusie, ale Hudec přestřelil. Dortmund vzal taktovku opět do svých rukou a pokračoval ve svých neúspěšných pokusech dobýt olomouckou svatyni. Největší šance promarnili Rosický, Backley a Koller. A když už byl překonán i brankář Lovásik, vyrazil Hudec z brankové čáry střelu Odonkora, čímž vyrovnal účet promarněných šancí. Deset minut před koncem mohl strhnout vedení na naši stranu opět Melinho, který si ze standardní situace narazil s Randou ale brankáře Weidenfellera zblízka neprostřelil. Následné šance německého týmu ani pokus Petera Babniče ke gólu nevedly a soupeři se rozešli smírně, ale zaslouženě 1:1. Základní sestava Lovásik Škerle Kovář Hudec Randa König Špiláček Melinho Onofrej Babnič Bednář Sestava po jedenácté minutě Lovásik Randa Kovář Hudec Pečnik König Špiláček Melinho Onofrej Babnič Bednář Sestava po třiatřicáté minutě Lovásik Kopecký Kovář Hudec Pečnik König Randa Melinho Onofrej Babnič Bednář Výborný výkon podal i přes menší chyby brankář Lovásik, který si neohroženě chodil pro vysoké centry a kryl zejména obrovskou šanci Tomáše Rosického. Obrana Obrana během prvního poločasu doznala dvou změn, ale obzvlášť oba stopeři podali obdivuhodný výkon. Martin Hudec až na výjimky perfektně pokryl Honzu Kollera, který je víc než o patnáct centimetrů vyšší. Velice dobře si počínal Andrej Pečnik, který na levé straně hlídal nebezpečného Smolareka jako ostříž. Na dvacetiletém Radimu Kopeckém sice byla poznat jeho nezkušenost, ovšem s časem, stráveným na hřišti jeho výkon stoupal na kvalitě, dobře mu na pravé straně pomáhal v obranné činnosti i Radim König. Záloha Záložní řada se většinu zápasu věnovala defenzivě, ale při útočných akcích vyčnívala naše exotická posila Melinho. Další nováček v našem týmu Laco Onofrej, byl u našeho jediného gólu, ovšem jinak na něm byla poznat nesehranost s týmem. Velká smůla potkala Radka Špiláčka, který až do osudného zákroku ve třiatřicáté minutě dobře plnil obvyklé defenzivní úkoly ve středu pole. S největší pravděpodobností nám bude kvůli pochroumaným kolenním vazům chybět v odvetném utkání. Na postu defenzivního záložníka utkání dohrál Tomáš Randa, který nese velký podíl na dobré obranné hře našeho týmu. Útok Peter Babnič se výborně zapojoval do kombinací s Melinhem, dokázal podržet míč, ale kaňkou na jeho výkonu se staly neproměněné příležitosti. Naopak nepovedené utkání odehrál Aleš Bednář. Může mluvit o velkém štěstí, že za jeho ,,filmování“ nebo zbytečný zákrok na soupeřova brankáře neviděl ani jednu z karet. Většina útočných akcí u něj končila. V 89. minutě se na hřiště podíval i Michal Hubník. Odvetné utkání je na programu 23. července v 19:00. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na programu ČT 2. Věřme, že Sigma Dortmund porazí a v příštím kole se popasuje s vítězem duelu Leiria : Hamburg.Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005
Olomouc po třetí za sebou prohrálaOlomouc po třetí za sebou prohrála
| 11.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná