Sigma se Spartou prohrála i v lize

06.04.2013 / A tým

Po středečním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc proti Spartě Praha doma i v lize. Hanákům bodovat nepodařilo, stejně jako v poháru prohráli. V základní sestavě pro utkání 22. kola Gambrinus ligy udělal trenér Roman Pivarník několik změn ve srovnání se středečním pohárovým zápasem. Fit už byl Tomáš Hořava, zpět do sestavy se vrátil Pavel Dreksa, na pravém beku bude hrát Václav Koutný. Úvodní střela zápasu patřila domácím. V 5. minutě vypálil Doležal, ale nemířil přesně. To o dvě minuty později byli nebezpečnější hosté. V tutovce se zjevil Kadlec, ale brankář Zlámal proti jeho zakončení vytáhl extra zákrok. O osm minut později pomohlo Zlámalovi při dělovce Hušbauera břevno. Vzápětí při střele Krejčího pravá tyčka. Ve 28. minutě centroval zleva Krejčí a prudký míč zapadl pod břevno – 0:1. Po dvou minutách šel sám na Zlámala Kadlec, SuperBob opět zachránil. Sigmě směrem dopředu scházelo více přesnosti, nedařilo se ani ze standardek. Takže první poločas pro nás skončil negativním výsledkem. Do druhého poločasu šly oba týmy bez změn v sestavě. Hrálo se šest minut, když Sigma podruhé inkasovala. Z malého vápna dorážel Kadlec. Tentýž hráč dal třetí branku hostů v 62. minutě. O tři minuty později napřáhl zdálky Navrátil, brankář Vaclík balon nadvakrát lapil. V 70. minutě střílel rovněž zdálky Ordoš, Vacík se překvapit nedal. V 76. minutě byla rána Pospíšila přesnější, Vaclík ji vytěsnil konečky rukavic. V nastaveném čase měl čestný gól na noze Ordoš, ale netrefil dobře. SK Sigma Olomouc – Sparta Praha 0:3 (0:1) Branky: 51. a 62. Kadlec, 28. Krejčí. Rozhodčí: Franěk – Jiřík, Peřina. ŽK: Schulmeister, Hořava, Doležal, Houska – Vidlička, Vácha. Diváci: 7798. SK Sigma: Zlámal – Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Hořava (73. Houska), Pospíšil – Schulmeister (70. Varadi), Ordoš, Navrátil (85. Petr) – Doležal. Trenér Roman Pivarník Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Holek (86. Polom), Hybš - Kadlec, Matějovský (70. Čermák), Vácha, Hušbauer, Krejčí – Lafata (80. Bednář). Trenér Vítězslav Lavička. Střely na: 4:6 Střely vedle: 6:4 Rohy: 5:10 Fauly: 10:14 Ofsajdy: 0:8 Foto: Zdeněk Polák Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc

Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim