Tipsport.cz

Aktuality

Sigma = třetí nejlepší útok, obrana pokulhávala

04.06.2005 / Od fanoušků

Sigma Olomouc má za sebou další vydařený fotbalový ročník. A jaká vlastně právě skončená sezóna byla? Ve třiceti zápasech jsme patnáctkrát vyhráli, tedy přesně polovina ligových zápasů skončila naším tříbodovým ziskem. V šesti utkáních Sigma remizovala a devětkrát odcházela jako poražená.

OBRANA
Obrana byla bohužel pouze průměrná. Předsezónní prognózy, že již tak vynikající hra dozadu bude příchodem Kováře a Königa ještě dokonalejší a celá obrana neprostupnější, se nepotvrdily. Sigma inkasovala 34krát, což je opravdu hodně. Stejný počet gólů jako Olomouc dostaly například Drnovice (i přes příděl v posledním kole), jen o gól více dostaly týmy z Mladé Boleslavi a ze Zlína. Ještě děsivější je pohled na domácí zápasy. V 15ti kláních na Andrově stadionu tahal Martin Vaniak 15krát míč z vlastní sítě, zatímco minulou sezónu jen 6krát. To je pochopitelně velký rozdíl. Horší byly v tomto pohledu jen čtyři kluby – Ostrava, Blšany, Příbram a sestupující Opava. O něco příznivěji vychází naše obrana v součtu venkovních zápasů. Devatenáct obdržených branek je ve srovnání s ostatními kluby nadprůměrná bilance. Nejhorší dny naší obrany nastaly v Liberci, na Slávii a doma s Teplicemi, kdy jsme inkasovali hned třikrát, na Baníku jsme si dokonce vysloužili nepopulární čtyřku.

ÚTOK
Zatímco v obraně nám to letos povážlivě skřípalo, útočná hra až na výjimky šlapala výborně. Sigma se letos radovala 39krát. Více gólů, než-li my, dala letos pouhá dvě mužstva – Slovan Liberec (45) a mistrovská Sparta Praha (53). Sigmě to pálilo zejména na Andrově stadionu. Hráči zde vsítili 25 gólů, pouze sparťanští šutéři byla na domácí trávě pilnější. I na hřištích soupeřů, kde jsme zaznamenali celkem 16 gólů, nám to letos šlo dobře. Nejlepšími střelci se v olomouckém klubu stali: Peter Babnič (8 branek, přičemž všechny dal na Andrově stadionu!), Radim Kučera a Aleš Bednář (5 branek), David Kobylík (4branky). Na půdě soupeře se nejvíce činil David Kobylík (3 branky), Radim Kučera, Aleš Bednář a Michal Hubník se venku trefili dvakrát.

DIVÁCI
Diváků letos razantně ubylo a dotklo se to i divácké účasti na Andrově stadionu. Tradiční bašta české kopané se letos může honosit čtvrtou nejvyšší návštěvností v zemi, ale čísla moc ohromující nejsou. Zatímco loni byl v Olomouci solidní průměr 6116 diváků na zápas, letos jen 4831 (nejmenší průměr za posledních pět let). Přesto je to vysoký ligový nadprůměr. A nechybělo mnoho, abychom z medailových pozic odstrčili třetí Slovácko (4908) a druhou Spartu (5138). Zkrátka liga letos moc netáhla, snad to příští rok bude lepší.Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005
Olomouc po třetí za sebou prohrálaOlomouc po třetí za sebou prohrála
| 11.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná