Aktuality

Sigma zítra hostí Teplice, přijďte všichni slušně fandit!

19.10.2007 / A tým

Po reprezentační přestávce se opět roztáčí prvoligový kolotoč. Sigma hostí na Andrově stadionu od 17 hodin druhý tým I. Gambrinus ligy z Teplic. Svěřenci Martina Pulpita chtějí navázat na poslední domácí utkání proti Slovanu Liberec, v němž potvrdila vzestupnou výkonnostní tendenci bodovým ziskem. Fanoušci na stadionu se však mohli radovat i ze soutěží a cen, které klub opět připravil. Bohatý doprovodný program na vás čeká i při dalším domácím utkáním. Boj urážkám, vulgarismům, rasismu a nacistickému antisemitismu Vedení olomoucké Sigmy v tomto týdnu otevřeně vyhlásilo boj urážkám, vulgarismům, rasismu a nacistickému antisemitismu. Každý rozumný člověk musí za tento krok klubovému vedení zatleskat. Pochopit, co je cílem celé akce, není složité. Určitě není cílem kampaň proti fanouškům, naopak. Klub si váží fanoušků, kteří jej podporují. Těch, kteří chodí do kotle, ale i těch, kteří fandí třeba z tribuny Sever. Klub však nechce a nebude podporovat ty jedince, kteří porušují návštěvní řády stadionů a platné zákony. Tito jedinci totiž špiní jméno klubu! Ano, žijeme v demokracii, každý si může vyjádřit svůj názor, ale musí umět se pod svůj názor podepsat a nést za něj případné následky! Takže pokud se třeba někdo rozhodne propagovat fašismus, musí počítat s tím, že za to bude potrestán. Dopouští se totiž trestného činu....A je jedno, jestli je to propagátor anonymní na internetu nebo konkrétní na stadionu. Klub vyslal jasný signál, že nic podobného tolerovat nebude. V pondělí podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který se dopustil trestného činu propagace fašismu na oficiálních internetových stránkách klubu. Stejně bude klub postupovat na stadionu. Pokud dojde k porušení návštěvního řádu stadionu či platných zákonů České republiky. Fanoušek, který se k něčemu podobnému nechystá, nemusí mít obavy a může směle do kotle. Důsledný monitoring celého stadionu, ale zejména sektorů obou táborů fanoušků kamerovým systémem a policejními kamerami je již nyní připraven. Klub chce i nadále podporovat fanoušky, finančně i materiálně, kterým jde o klub, kteří jej chtějí podporovat, kteří chtějí fandit slušně a kteří nechtějí urážet! A nejde jen o ty, jenž chodí do kotle. Spousta fanoušků jezdí na venkovní utkání, ale do kotle nepůjdou. Důvodem jsou vulgarismy, rasistické či nacistické pokřiky některých slabomyslných jedinců. Ano, jedinců, jistě nejde o celý kotel. Klub nechce házet všechny fanoušky do jednoho pytle. Důvodem tohoto boje není pouze hajlování na oficiálních klubových stránkách, jak někteří prezentují. Klubu jde o očistu fotbalu a to nejen na Andrově stadionu. Sigma věří, že se do tohoto boje zapojí i ostatní kluby a především vedení ČMFS. Očista fotbalu musí logicky přitáhnout do ochozů stadionů více diváků, fanoušků. Se zvýšenou návštěvností jde ruku v ruce zvýšený zájem firem tj. obchodních partnerů a tedy více peněz klubů. Naopak může dojít k tomu, že bude někomu ukončeno utkání, uzavřen stadion a zaplatí tučnou pokutu. Sigma nastoupí bez distancovaných Rossiho a Bajera Teplicím vyšel vstup do Gambrinus ligy nad všechna očekávání. V létě klub opustili Edin Džeko (Wolfsburg), Tomáš Jirsák (Wisla Krakow) a Vlastimil Stožický (Jablonec). Do útoku si trenér Rada přivedl Smíška z Jablonce, záložní formaci pak posílily příchody Gašparíka z Mostu a Haška z Bohemians 1905. Z pěti venkovních zápasů tepličtí prohráli jediný. Výhry si žlutomodří přivezli z Kladna i sousedního Mostu, z Brna a Ostravy získali po bodu. Jediná porážka tak přišla v sedmém kole se zlínskou Tescomou. V domácím prostředí Severočeši dokonce neztratili ani bod. V souboji se Sigmou nebude zřejmě moci trenér Rada nasadit Jiřího Saboua a Zdeňka Koukala, kteří teprve v týdnu začali trénovat po zranění. Bilance vzájemných zápasů hovoří mírně ve prospěch soupeře. Sigma od sezony 1998/1999 porazila Teplice pouze třikrát, sedm zápasů skončilo dělbou bodů a osm duelů vyhráli Severočeši. Sigma v posledním kole uhrála na zlínské Letné bezbrankovou remízu. Stejně jako Teplice inkasovala v devíti zápasech pouze šestkrát a může se tak chlubit nejlepší obranou v lize. Pro čtyři žluté karty budou chybět kouči Pulpitovi záložníci Lukáš Bajer a Daniel Rossi. Pro dlouhodobé zranění je mimo Onofrej, počítat trenér nemůže ani Janotkou, Rýdelem a Kazárem. Otazník visí nad nasazením Škerleho. Doprovodný program na stadionu Úvodní bod programu patřil předzápasu našich nejmenších. Ten měl výkop hodinu před utkáním A týmu. Naše nejmenší talenty můžete vidět od 16. hodiny. Při posledním utkání na domácí půdě se představili na hrací ploše hráči ročníku 1999, svěřenci trenérů Zdráhala a Krásy. Utkání byli také přítomni žáci základní školy Nedvědova. Ti získali, díky své organizované návštěvě stadionu, nejen vstupenku na utkání zdarma, ale k tomu i hráčské karty! Sledovat mohli také tradiční soutěž mediálního partnera klubu, RÁDIA HANÁ, které připravilo vědomostní sms soutěž. Výherci této soutěže, Jiří Smetana z Měníka a Adam Přikryl z Přerova, získali suvenýry od rádia Haná a našeho klubu. Hlavně však postoupili do dalšího bodu programu. V přestávce utkání měli možnost zakopat si o finanční hotovost s Olomouckým deníkem. Nová soutěž s mediálními partnery klubu!!! Pro ty z vás, kteří chodí na náš stadion dříve, je připravena nová vědomostní soutěž. Zhruba 40 minut před úvodním hvizdem rozhodčího startuje soutěž pořádaná ve spolupráci našeho klubu a rádia Haná, nového mediálního partnera klubu. Speaker Mirek Skácelík Vám v rozhlase pustí postupně tři písničky a řekne události z historie našeho klubu. Vaším úkolem bude poznat rok resp. fotbalovou sezónu, ve kterém tyto písničky vznikly a kdy se události staly. Takže spěchejte na Andrův stadion. Čekání na utkání Vám zpříjemní třeba předzápas našich nejmenších fotbalistů. Váš tip na sezónu pošlete formou sms na náš soutěžní telefon 721 101 351. První dva, kteří správně odpoví, budou ihned kontaktováni. Mimo suvenýrů od našeho klubu a rádia Haná, získají suvenýry od Olomouckého deníku a hlavně možnost zakopat si na branku v soutěži Střelba s Olomouckým deníkem o finanční hotovost! Speaker Mirek Skácelík dále připomněl předchozí vzájemné duely se Slovanem v pravidelném okénku „Ohlédnutí zpět“. Programem na ploše tradičně provází moderátor Majlo, který seznámil fanoušky s novými soutěžemi a pravidly. Poté již Cheerleaders agentury HIT přivítaly na ploše hráče obou celků v doprovodu našich nejmenších fotbalistů. Poločasová přestávka začala tradičně, soutěží mediálního partnera klubu, kterým je také OLOMOUCKÝ DENÍK. Ten připravil pro tuto sezónu soutěž nazvanou Střelba s Deníkem. Soutěžící vzejdou z esemeskové soutěže před utkáním a každý má pouze dva pokusy ze středu pokutového území. Jedinou překážkou je „hráčská zeď“. Zvedla se však výše výher: 1000, 10000 a 50000 Kč! Tentokrát ani jeden ze soutěžících nemířil přesně. Oba tak získali dárkové předměty našeho klubu a mediálních partnerů. Losoval se také držitel prodané vstupenky, na kterého čekala poukázka do restaurace BLUES ROCK CAFÉ v hodnotě 500,- Kč. Třeba báječný steak může ochutnat Marek Dostál z Olomouce. Následovala soutěž se společností ELECTRO WORLD. Výherci jsou losováni z řad majitelů zakoupených permanentek. Jiří Kyselý ze Šumvaldu neměl štěstí, ale Tomáš Vlček z Olomouce si vystřelil radiomagnetofon. K tomu oba získali míč adidas s klubovými suvenýry, dále dárky od našich mediálních partnerů. Ve 2. poločase se také losují dvě výherní čísla našeho zápasového bulletinu Fotbal INFO, která najdete na titulní straně vpravo nahoře. Poukázku v hodnotě 555,- Kč na konzumaci do jedné z restaurací sítě PAVLÍK GROUP si do uzávěrky tohoto vydání vyzvedl pouze jeden výherce a to Ivo Gregovský z Olomouce. Svou soutěž mají i zástupci médií. Jejich úkolem je tipnout přesný výsledek utkání. Opět se našlo hned několik vítězů: Ondřej Kubát, eSports.cz, Zdeněk Hrubý, Týdeník Gól a Luděk Peřina, MF Dnes. Hlasovat můžete také o nejlepšího hráče utkání! Partnerem této sms soutěže o nejlepšího hráče utkání, která probíhá při každém domácím utkání Sigmy, je Sportbar herna Sigma. Pošlete jméno hráče formou sms zprávy na mobilní telefonní číslo 721 101 351. Soutěž bude vyhodnocena ihned po skončení utkání a tři vylosovaní účastníci budou kontaktováni sms zprávou ze stejného telefonního čísla. Tři výherci obdrží od partnera soutěže kupóny na konzumaci do sportbaru v hodnotě 300 Kč a sadu hráčských karet! Sportbar Sigma najdete na Lazecké ulici 55. V utkání s Libercem jste opět hráčem zápasu zvolili Lukáše Hartiga. Vylosovaní výherci se dostavili všichni: Andrea Suttnerová, Rýmařov, Jaroslav Spurný, Olomouc a Gabriela Sedláková, Olomouc. Soutěže na internetu Sigma rozdávala také ceny v soutěži na internetu! Soutěžíme ke každému utkání. Předzápasové internetové soutěže k utkání se Slovanem Liberec se během tří dnů zúčastnilo 132 registrovaných fanoušků. Většina z nich odpověděla na tři položené otázky správně. Kdo tedy vyhrál novou sadu hráčských karet a ceny od společnosti Mercedes Benz Centrum Moravia Olomouc? 1. Ondřej Kročil, Dolní Újezd - batoh Mercedes a hráčské karty SK Sigma Olomouc. 2. Jiří Vinohradník, Olomouc - termoska Mercedes a hráčské karty SK Sigma Olomouc. 3. Dušan Marek, Kostelec u Holešova - čepice Mercedes a hráčské karty SK Sigma Olomouc. V dalším kole naší internetové tipovací soutěže se během tří dnů zúčastnilo 136 registrovaných uživatelů. Správných odpovědí se ale sešlo jen patnáct. A kdo tedy vyhrál triko, čepici Mercedes a hráčské karty hráčů SK Sigma Olomouc? Josef Pacák, Olomouc, Oldřich Sklenář, Nové Město na Moravě a Jakub Vohralík, Olomouc. Všem, kteří vyhráli blahopřejeme.A tým - další aktuality:

Mojmír Chytil přestupuje do SlavieMojmír Chytil přestupuje do Slavie
| 29.05.2023
Hráči k utkání přistoupili zodpovědně. Jezdili do konce, těšilo JílkaHráči k utkání přistoupili zodpovědně. Jezdili do konce, těšilo Jílka
| 27.05.2023
Vít Beneš: Chtěli jsme se kvůli fanouškům rozloučit pozitivněVít Beneš: Chtěli jsme se kvůli fanouškům rozloučit pozitivně
| 27.05.2023
Vítězná tečka na závěr. Sigma v Ďolíčku zdolala BohemiansVítězná tečka na závěr. Sigma v Ďolíčku zdolala Bohemians
| 27.05.2023
Hráči Sigmy podpořili nemocnou LexinkuHráči Sigmy podpořili nemocnou Lexinku
| 26.05.2023
Sezonu zakončí áčko Sigmy sobotním zápasem proti BohemiansSezonu zakončí áčko Sigmy sobotním zápasem proti Bohemians
| 26.05.2023
Jílek: Výkony v nadstavbě jsou dobrým příslibem do nové sezonyJílek: Výkony v nadstavbě jsou dobrým příslibem do nové sezony
| 24.05.2023
Hanáci podlehli Sešívaným v pětigólové přestřelce. Sigma - Slavia 2:3Hanáci podlehli Sešívaným v pětigólové přestřelce. Sigma - Slavia 2:3
| 23.05.2023
Vnímáme, že šanci na 4. místo pořád máme, řekl Sláma před SlaviíVnímáme, že šanci na 4. místo pořád máme, řekl Sláma před Slavií
| 22.05.2023
Poslední domácí zápas sezony! Áčko hraje v úterý proti SlaviiPoslední domácí zápas sezony! Áčko hraje v úterý proti Slavii
| 22.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná