Stoper Svozil debutoval v áčku SK Sigma

31.10.2013 / A tým

První soutěžní zápas v áčku SK Sigma Olomouc odehrál stoper Jaroslav Svozil (1993). Člena sigmáckého úspěšného ročníku třiadevadesát povolal trenér Martin Kotůlek k odvetnému utkání Poháru České pošty. Svozil nastoupil v základní sestavě a odehrál kompletních devadesát minut. Máte za sebou premiéru za áčko v soutěžním utkání. Jak jste si to užil? Byl jsem samozřejmě rád, že jsem vůbec nastoupil. Odehrál jsem celých devadesát minut, neprohráli jsme. Užil jsem si to, je to takový splněný můj klukovský sen. Jsem z Olomouce, od malička jsem na Sigmu chodil. A teď jsem nastoupil za áčko, takže je to splněný sen. Jistě byste byl rád, kdyby se to takhle nějak ustálilo a posunul jste se v kariéře dál, byl v áčku častěji. Jasně. To je sen každého fotbalisty tady, aby si zahrál první ligu za Sigmu. A můj také. Doufám, že jsem nic nepokazil a snad to bude pokračovat dál. Jaký to pro vás byl zápas? Bylo to jiné než za béčko? Jiné to samozřejmě bylo. Jihlava nastoupila v tom nejsilnějším, co prakticky má. My jsme měli takovou jakoby kombinovanou sestavu. Já jsem hrál poprvé, po boku Aleše Škerleho. Bylo to určitě zase něco jiného, než v Moravskoslezské lize. Jihlavu jste ubránili dobře, téměř do ničeho jste ji nepustili, nepláchli vám tak, jak předváděli v zápasech v Olomouci. Bylo těžké je pochytat? Nějaké brejky měli. Ale v prvním poločase žádnou střelu na bránu. My jsme měli sedmnáct střel, kdybychom nějaké góly dali, tak by to bylo lepší. Takhle to skončilo nula nula, byl to špatný výsledek, nemohli jsme se poprat o postup dál. Souhra s Alešem vám nejspíš nechyběla, nějaké zápasy už jste spolu odehráli, v přípravě nebo za juniorku. Ano. Myslím, že to fungovalo. Bránili jsme dobře jako celý mančaft. Jen nám chyběl vstřelený gól. Kdybychom nějaký dali na začátku, tak bychom jich přidali víc.

Jílek: Takhle se v defenzivě nesmíme chovat. Zužování začne po JihlavěJílek: Takhle se v defenzivě nesmíme chovat. Zužování začne po Jihlavě
| 03.07.2022
Příprava musí být náročná, ví Spáčil. S Prostějovem to bylo o góluPříprava musí být náročná, ví Spáčil. S Prostějovem to bylo o gólu
Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3
| 02.07.2022
První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0
Dvojitá porce zápasů. Sigmu v sobotu čeká Prostějov a ŽilinaDvojitá porce zápasů. Sigmu v sobotu čeká Prostějov a Žilina
| 01.07.2022
Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno