Tipsport.cz

Aktuality

Terén poslal fotbal na lopatky

13.03.2005 / Od fanoušků

Fotbalová Olomouc si po úvodní jarní porážce na Strahově částečně spravila chuť a do tabulky pravdy si připsala důležitý plusový bod za bezbrankovou remízu v Příbrami. Utkání, které bylo již před úvodním hvizdem předurčeno k tuhému boji na těžkém, nefotbalovém terénu, nakonec nevybočilo z původních prognóz a neúprosná bitva s minimem šancí na obou stranách vedla k zákonitému rezultátu 0:0. „V momentálních podmínkách se nehrají normální zápasy. Hráči se však musí přizpůsobit, protože počasí je pro oba soupeře stejné,“ hlásil již před výkopem lodivod Sigmy Petr Uličný.

Před samotným zápasem však musel krom nepříjemné hrací plochy řešit jednu vážnou ztrátu. Do brány se totiž z důvodu nemoci nemohla postavit olomoucká brankářská ikona Martin Vaniak. Pro fanoušky Sigmy naprosto šokující a téměř neznámá věc. Vždyť od svého návratu na Andrův stadion v roce 2001 to byl vůbec první ligový zápas, ve kterém Vaniak chyběl! Neuvěřitelná série odchytaných zápasů v řadě, kterou olomoucký brankář zahájil ještě v dresu Drnovic v roce 1999, tak skončila v sobotu večer na stadionu Marily Příbram Na Litavce. Mezi tři tyče se tak musel postavit olomoucký odchovanec, talentovaný brankář, který prošel několika reprezentačními výběry, Tomáš Černý. Za měsíc teprve dvacetiletý gólman odchytal svůj první ligový zápas a hned s čistým štítem, to zní jako krásný dárek ke svým kulatinám. Věřme, že se i po Vaniakovi nebudeme muset pěknou řádku let otáčet po kvalitním strážci naší svatyně a že nám vyrostou další Vaniakové, ať už Tomáš Černý, Martin Blaha či Peter Kmecik. Do základní sestavy se na druhou stranu vrátil uzdravený „střílející stoper“ Martin Hudec, autor sedmi ligových tref, a zařadil se na své klasické místo uprostřed čtyřčlenné obrany. Druhého stopera hrál možná trochu nečekaně Roman Hubník, zatímco ostřílení harcovníci Kučera s Kovářem zaujali krajní posty defenzívy. Snaha eliminovat křídelní hráče Marily byla tedy zřejmá, vždyť oba hráči nasbírali dohromady nevídaných téměř 530 ligových startů, tedy zkušeností mají na rozdávání. Záloha se představila ve srovnání s úvodním jarním vystoupením v zajímavé čtyřkombinaci. Napravo si stoupl Tomáš Randa a nalevo Andrej Pečnik, uprostřed klasika v podání Zbožínka se Špiláčkem. Pouze na lavičce zahájilo příbramské tažení duo König, Kobylík. Do útoku nasadil Petr Uličný asi to nejlepší, čím momentálně Sigma disponuje, dvojici Peter Babnič a Michal Hubník, nemocný Luboš Reiter s týmem podobně jako Vaniak necestoval.

Úvodní minuty bojovného utkání přinesly jen několik málo vzrušujících okamžiků. Hanáci zahájili aktivně a v první sedmiminutovce si vypracovali tři rohové kopy. Po jednom z nich na míč nedosáhl před odkrytým koutem brány Michal Hubník a domácí si mohli zhluboka oddechnout. V zápětí se na druhé straně prezentoval „malou domů“ na Černého Rudolf Otepka, slaboučká střela byla pro našeho brankáře lahůdkou. Od úvodního hvizdu začala na Příbramsku kromě ligového zápasu rovněž sněhová vánice, hřiště postupně bělalo až došlo k výměně bílého míče za oranžový. S ním si hráči rozuměli ještě méně než s původním a do šancí se ani jeden z týmů nepropracoval. Zápas se odehrával ve středu pole a oba soupeři spíš kladli důraz na kvalitní obranu než na útok. Ligový debutant Tomáš Černý tak byl v prvním poločase takřka bez práce.

Ve druhém dějství Olomouc upustila od své aktivní hry, zatáhla se do obrany a vyčkávala na rychlé výpady. Domácí však ve hře dopředu předváděli tuze málo na to, aby Hanáky výrazně vystrašili. V 55. minutě vznikl po rohu Příbrami menší závar, ale Rajtoral olomouckou bránu zpackanou střelou v tísni přehodil. Největší šance celého zápasu přišla o dvacet minut později, kdy domácí útočník Mendy hlavičkoval z pěti kroků jen do náruče Tomáše Černého. O minutu později se však mohl po předchozím velmi vydařeném zákroku pěkně červenat. Rudolf Otepka totiž napálil míč do vápna hostů nazdařbůh snad ze čtyřiceti metrů, za svůj hodně zbrklý nákop se hned začal svým spoluhráčům gesty omlouvat, ale to ještě netušil, že jeho platonický pokus málem skončí gólem. Míč směřující mimo olomouckou branku se totiž našemu brankáři záhadně vysmekl a až tygří skok v hodině dvanácté zachránil Sigmu od inkasované branky. Utkání od tohoto vzrušujícího momentu až do závěrečného hvizdu nenabídlo žádný zajímavý střelecký pokus, a tak zápas pomaloučku, polehoučku dospěl k bezbrankové plichtě.

Kopaná, místy klouzaná, ale zejména tuhý boj o každý metr hrací plochy, neměla v sobotu večer vítěze a každý z celků bere po bodu. Oba trenéři byli na pozápasové tiskovce s výsledkem spokojeni. Však aby ne. Domácí si připsali cenný bod v zápase se Sigmou, tj. s klubem z horní poloviny tabulky, a v záchranářském boji se to jistě bude hodit. Hosté se zase mohou těšit z plusového bodu do tabulky pravdy. Na podzim jsme skončili s jedním minusovým bodem, nyní jsme tedy v tabulce pravdy na nule. Sigma navíc dokázala, že se jí na Příbram v posledním období daří. Z posledních čtyř utkání jsme dvě vyhráli a dvě remizovali, navíc nám Příbram dala jediný gól…Od fanoušků - další aktuality:

Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005
Olomouc po třetí za sebou prohrálaOlomouc po třetí za sebou prohrála
| 11.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná